پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نقش یک فرد در قرارداد مارک ویلموتس به وضوح دیده می‌شود و این در شرایطی است که تاج درباره مسائل مختلف این پرونده صحبت کرده به جز نقش «بوروس».

منتشر شده در 18 مرداد 1401
در سرویس

حالا که بار دیگر بحث قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران و با امضای مهدی تاج به بحثی داغ تبدیل شده، می‌توان ابعاد مختلف این ماجرا را هم مجدداً مرور کرد. قراردادی که قطعاً ابعاد فنی و حقوقی بسیار زیادی دارد و در این رابطه، بارها صحبت شده است. از جمله بالا بردن رقم قرارداد مربی 450 هزار یورویی (به ادعای رسانه‌های خارجی) و رساندن آن با 2.25 میلیون یورو که تبدیل به سنگین‌ترین قرارداد تاریخ ورزش ایران شد.

با این حال، فارغ از جزئیات فنی و حقوقی ماجرا، یک مسئله که در قرارداد مارک ویلموتس به چشم نیامده بود و خبرگزاری به آن پرداخت، همچنان نامشخص و مانده است. “نقش «ب.ز» در فوتبال ایران” که خبرگزاری با اشاره به حضور فردی به نام بهروز (بوروس) زنجانی در کنار مهدی تاج و در قرارداد مارک ویلموتس، درباره نقش این فرد سؤالاتی را مطرح کرد. مهدی تاج اما هیچ وقت پاسخ مشخصی درباره حضور بوروس در عقد قرارداد مارک ویلموتس نداد.

بهروز

تاج که حالا برخی مسئولان و اهالی فوتبال را فراموشکار و با حافظه کوتاه مدت دیده و دوباره قصد دارد رئیس فدراسیون فوتبال شود، در خصوص حضور بهروز زنجانی به توضیحی مبهم بسنده کرده بود. رئیس سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به این حواشی و نحوه آشنایی و علت حضور زنجانی در مذاکرات و عقد قرارداد با مارک ویلموتس گفته بود: «او زمان کی‌روش مترجم و کنار او بود و ما از آن جا او را شناختیم. جوان بسیار خوبی است و تمام بازی‌های تیم ملی را با هزینه خودش می‌رود و از نزدیک نگاه می‌کند. وقتی می‌خواستیم با ویلموتس در بلژیک مذاکره کنیم، به علت محدودیت‌های ویزای شینگن، از زنجانی به علت اقامت در آلمان خواستم من را در بروکسل همراهی کند و نقش مترجم را داشته باشد. او اطلاعات مذاکره‌ای که داشتیم را می‌دانست و اتفاقاً پیشنهادهای خوبی هم در آن جلسه داد، به همین دلیل در این جلسه حاضر بود. در جریان مذاکره با ویلموتس هم او فقط قرارداد را برای این مربی خواند و در داخل کشور قرارداد نهایی امضا شد».

سؤالاتی که تاج هیچ وقت به آن پاسخ نداد، این بود که آیا هر کسی تمام بازی‌های تیم ملی را با هزینه خودش برود و نگاه کند، می‌تواند در مذاکرات انتخاب سرمربی تیم ملی حضور داشته باشد؟ به گفته رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، او حتی اطلاعات مذاکرات را می‌دانسته و پیشنهادهای خوبی در جلسه مذاکره با ویلموتس و عقد قرارداد با این مربی داده است. چه پیشنهادهای خوبی ارائه شده که قرارداد مربی 450 هزار یورویی با فدراسیون فوتبال ایران به 2.25 میلیون یورو رسیده است؟ ضمن اینکه برخلاف گفته تاج، بهروز زنجانی نه تنها فقط به دلیل محدودیت‌های ویزای شینگن که حتی در زمان بازدید ویلموتس از امکانات کمپ هم همراه او بود. آیا برای بازدید ویلموتس از امکانات کمپ تیم ملی هم، نیاز به حضور فردی بوده که ویزای شینگن داشته باشد؟

نکته جالب اینجاست که بهروز زنجانی در تمام معادلات قراردادی مارک ویلموتس حضور داشته و به نوعی دستیار مهدی تاج در این مصیبت بزرگ فوتبال ایران بود. حتی در ترکیه که 2 میلیون یورو از سوی فدراسیون فوتبال به این مربی پرداخت شد، یکی از نفرات حاضر در جلسه با ویلموتس، بهروز زنجانی بود. فردی که گویا رابطه نزدیکی هم با مهدی تاج دارد و حضور او در تمام مراحل قرارداد و پرداخت مارک ویلموتس صرفاً به داشتن ویزای شینگن، تسلط به زبان انگلیسی یا علاقه به دیدن بازی‌های تیم ملی نداشته است. حال اینکه چنین فردی با نظر مهدی تاج چگونه در تمام مراحل قراردادی مارک ویلموتس حضور داشته، سؤالی است که پاسخ آن باید توسط مهدی تاج داده شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40519

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی