پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران گفت: سه هزار و ۸۲۶ شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم در شهر تهران، بخش کن و بخش آفتاب و ۳۶ شعبه برای اقلیت‌های ساکن در پایتخت در نظر گرفته شده است.

منتشر شده در 10 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ حامد شایان روز پنجشنبه در گفت وگویی افزود: در این دوره از انتخابات سعی کردیم برای سهولت دسترسی مردم جانمایی شعب را براساس پراکندگی جغرافیای در شهر تهران انجام داده و ساماندهی کنیم و در نهایت سه هزار و ۸۲۶ شعبه در تهران داریم.

وی ادامه داد: ۴۰ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در شهر تهران بکار گرفته شده‌اند، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و سعی شد تا در کنار تجربه، میانگین سنی این افراد را کاهش دهیم.

به گفته شایان، ملزومات اجرای انتخابات از دستگاه‌های احراز هویت تا صندوق‌های اخذ رای، تعرفه، کاغذ و مهر در حال توزیع بین شعب است.

وی اضافه کرد: در این دوره بجای اینکه آگهی داوطلبان را در شعب نصب کنیم، از «کیو آر کد» استفاده می‌کنیم تا افراد با اسکن آن روی گوشی تلفن همراه خود بتوانند به اطلاعات داوطلبان دست پیدا کنند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران ادامه داد: برای هر کسی که کیو ار کد نداشته باشد نیز ۲ دفترچه حاوی اسامی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برای توزیع در اختیار آنان قرار داده می‌شود.

وی یادآور شد: فقط اسامی ۲۶ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران در شعب و در معرض دید رای دهندگان نصب می‌شود.

شعبه ویژه خواهران و ناشنوایان

شایان با بیان اینکه در این دوره برای اولین بار شعبه ویژه خواهران خواهیم داشت، گفت: بدین معنا که ساز وکار اجرای انتخابات صفر تا ۱۰۰ به عهده زنان است البته منعی برای رای دادن مردان در این شعب نیست؛ در این شعبه حتی از پلیس زن برای تامین امنیت استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: شعبه ویژه شهدا هم در تهران در نظر گرفته‌ایم که در آن تصاویر و آلمان‌های شهدایی مثل شهید آرمان علی وردی که در انتخابات گذشته پیش ما بودند و پر کشیدند، به نمایش در می‌آید.

شایان افزود: در این دوره چند شعبه برای ناشنوایان هم در نظر گرفته‌ایم که حتی مجری هم ناشنواست تا بتوانند به صورتی بهتر با مخاطبان ارتباط برقرار کنند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران یادآور شد: صندوق‌های سیار هم در تهران مسیرش از قبل مشخص شده که این صندوق‌ها برای افراد معلول، سالمندان و بیماران مستقر در بیمارستان‌ها در نظر گرفته شده است.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، حوزه انتخابیه تهران با ۳۰ نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور است که برای بدست آوردن این تعداد کرسی در مجلس، سه هزار و ۳۷۹ نفر با هم رقابت می‌کنند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/161619

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی