پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عضو جنبش النُجَباء:

رئیس شورای سیاسی جنبش مقاومت اسلامی النُجَباء عراق گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی توانست فلسطینیان را ذوب آرمانشان کند و اکنون اوست که موفقیت نبرد طوفان الاقصی را رقم زد و توانست چیزی را محقق کند که بسیاری‌ها از تحقق آن ناتوان هستند.

منتشر شده در 11 دی 1402
در سرویس

شیخ «علی الاسدی» اظهار داشت: حقیقت این است که ما در مورد فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» جانشین فرماندهی سازمان الحشد الشعبی به عنوان دو شخصیتی که دارای ویژگی‌های پیچیده‌ای هستند سخن می‌گوییم، زیرا آن‌ها اولاً از لحاظ انسان دوستانه برجسته هستند و دوم اینکه جهادی و اعتقادی ظاهر شدند و سوم اینکه آن‌ها توانستند چیزی را محقق کنند که بسیاری‌ها نتواستند آن را محقق کنند.

اسدی درباره شخصیت شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه گفت: حاج قاسم مردی است که به اصطلاح واقعاً یک ملت بود و دغدغه‌های یک امت را به دوش می‌کشید. او از همه مظلومان در همه جای دنیا حمایت و برای آن‌ها مبارزه می‌کرد و به همین دلیل است که او را در بوسنی و سطح کشورهای غربی می‌بینید که از مظلومان دفاع می‌کند و در صحنه دیگر در کشورهای اسلامی یاری دهنده و مدافع مظلومان می‌شود و از دین و همه مظلومان دفاع می‌کند.

وی تصریح کرد: حاج قاسم قبل از هر چیز سرباز اسلام و ولایت است و او فرزند صالح ولی فقیه بود و بار امت اسلام را بر دوش کشید و توانست بحران‌های موجود بیشتر کشورها به ویژه مساله اصلی یعنی فلسطین، جایی که ما اکنون نبرد «طوفان الاقصی» را پشت سر می‌گذاریم را حل کند.

رئیس شورای سیاسی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء با اشاره با تاثیر گذاری شهید سلیمانی بر روی مقاومت فلسطین افزود: موفقیتی که رسانه‌ها به حساب گروه‌های فلسطینی می‌گذارند و ارتش‌ها از انجام آن ناتوان هستند، دستاوردی است که همه به لطف حاج قاسم به دست آمد.

وی تاکید کرد: حاج قاسم کسی است که نقشه‌های تسلیحاتی و نقشه‌های تونل ها (ی غزه) را برنامه ریزی کرد و برنامه‌های ایمان و ذوب شدن در آرمان فلسطین را ایجاد نمود و توانست فلسطینی‌ها را با آرمانشان دلداده کند و مؤمنان را در اقصی نقاط زمین با آرمان فلسطین دلبسته کند و صاحب پیروزی در این نبرد اوست.

وی درباره شخصیت ابومهدی المهندس نیز اظهار داشت: شهید ابومهدی نیز شاگرد حاج قاسم و فردی مذهبی، جهادی و عالم و دارای ویژگی‌های زیاد است.

اسدی با بیان اینکه در مورد حاج ابومهدی المهندس صحبت‌های زیادی وجود دارد، افزود: ایشان از جوانی جهاد را شروع و به خارج از عراق مهاجرت کرد و در ایران سرباز مخالفان رژیم بعث عراق و در لبنان نیز عملیات‌های چریکی انجام داد و رئیس ستاد سپاه بدر بود.

وی ادامه داد: حضور او در سپاه بدر به شخصیت نظامی او افزود و همه متخصصان به هنگام نبرد با داعش به عنوان فرمانده نظامی به این موضوع شهادت داده اند.

رئیس شورای سیاسی نهضت مقاومت اسلامی نُجَباء افزود: ما وقتی صحبت یا بحث برنامه ریزی نظامی می‌کنیم به حاج ابومهدی المهندس مربوط می‌شود و می‌بینیم که ایده‌هایی به ما داده که حتی در دانشکده‌های نظامی نیاموخته‌ایم و می‌بینیم که راه حل‌های ساده اما مؤثر است و این یعنی محصول تجربیاتی است که او در دوران مبارزه با رژیم بعث عراق و ایام جهاد به دست آورده است و این تجربیات را در راه مبارزه با داعش و نحوه شکست دادن این گروه تروریستی به کار گرفت.

اسدی اظهار داشت: سخن گفتن از دو شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس از طرفی دل ها را خون و گوینده را حیرت زده می‌کند، که آن‌ها را چگونه توصیف کند؛ سلام بر آن‌ها، روزی که به دنیا آمدند، روزی که شهید شدند و روزی که زنده برانگیخته می‌شوند.

شپهبد حاج “قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به دعوت مقامات عراقی به بغداد سفر کرده بود همراه با «ابومهدی المهندس» جانشین فرماندهی سازمان الحشد الشعبی و شماری از همراهانشان سحرگاه روز جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در یک عملیات تروریستی به دستور شخص «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا با شلیک پهپادهای آمریکایی به خودروی حامل آن‌ها به شهادت رسیدند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153490

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی