پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل پرتاب یک موشک بالستیک دوربرد دیگر توسط کره شمالی را به شدت محکوم می کند.
منتشر شده در 25 فروردین 1402
در سرویس

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود: دبیرکل سازمان ملل متحد مجدداً از کره شمالی می‌خواهد تا به طور کامل به تعهدات بین‌المللی خود بر اساس تمام قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت عمل کند.

وی اضافه کرد دبیر کل همچنین از کره شمالی می خواهد کانال‌های ارتباطی را بازگشایی کند و گفت‌وگوهای منتهی به صلح پایدار و خلع سلاح هسته‌ای کامل و قابل راستی‌آزمایی شبه جزیره کره را از سر بگیرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد پنجشنبه اعلام کرد که پیونگ یانگ یک موشک به سمت شرق ساحل شبه‌جزیره کره شلیک کرد.

به گزارش رویترز، گارد ساحلی ژاپن نیز اعلام کرد که به نظر می‌رسد این موشک، بالستیک بوده است. این شلیک در حالی انجام شد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در جلسه «کمیسیون مرکزی ارتش» بر تقویت بازدارندگی جنگی کشور در مقابل اقدامات تجاوزکارانه آمریکا و کره جنوبی به شیوه‌ای «تهاجمی تر و عملی‌تر» تاکید کرده است.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی، این جلسه با هدف بحث درباره تقویت بازدارندگی جنگی به منظور مقابله با «اقدامات تنش‌زای امپریالیست‌های آمریکایی و خائنان و دست‌نشانده‌های کره جنوبی و جلوگیری از بروز جنگی تجاوزکارانه» برگزار شد.

کره شمالی به رزمایش‌های مشترک نظامی آمریکا و متحدانش در منطقه واکنش خشمگینی داده است و خبرگزاری کره شمالی هدف از این رزمایش‌ها را آمادگی برای «یک جنگ تمام عیار» خوانده که پیونگ یانگ را وادار کرده است تا به دنبال «اقدام عملی قدرتمند» از جمله گزینه‌های نظامی باشد.

کره شمالی نیز در هفته‌های اخیر چندین اقدام نظامی انجام داده و از کلاهک‌های هسته‌ای جدید و کوچک‌تر رونمای کرده است.

پیونگ یانگ همچنین یک پهپاد تهاجمی زیردریایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای و موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/9883

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی