پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

عفو بین‌الملل نسبت به برخی از نشانه‌های نگران کننده نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه هشدار جدی می‌دهد.

منتشر شده در 4 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ عفو بین‌الملل پس از گذشت ۱۰۹ روز از آغاز وحشیانه‌ترین عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در نوار غزه هشدار داده است که «نشانه‌های نگران‌ کننده‌ای از نسل کشی در این منطقه» وجود دارد.

به گزارش «میدل ایست مانیتور»، عفو بین‌الملل در نامه‌ای به «جوزپ بورل» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی اعلام کرده است که با دیدگاه آفریقای جنوبی که «اسرائیل» را به دادگاه بین‌المللی دادگستری کشاند تا از ارتکاب نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها جلوگیری کند، موافق است.

به گفته عفو بین‌الملل نشانه‌های بسیار نگران‌کننده‌ای از نسل‌کشی در نوار غزه اشغال شده از سوی رژیم صهیونیستی وجود دارد. برخی از نشانه‌های عنوان شده از سوی این سازمان اینطور عنوان شده‌اند: میزان حیرت‌انگیز مرگ و ویرانی‌های به بار آمده در غزه با کشته شدن بیش از 24 هزار فلسطینی در جریان حملات بی‌امان اسرائیل به نوار غزه، محرومیت عامدانه مردم از دسترسی به غذا، آب، مراقبت‌های پزشکی و کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان به واسطه محاصره تقریبا کامل غزه از سوی اسرائیل.

در گزارشات عفو بین‌الملل برخی دیگر از نشانه‌های نسل‌کشی در غزه اینطور عنوان شده است:  به خطر انداختن زندگی و بقای کسانی که در غزه هستند،اوج‌گیری حملات لفظی غیرانسانی و نژادپرستانه علیه فلسطینی‌ها توسط مقامات دولتی و نظامی اسرائیل به همراه سابقه طولانی تبعیض و سرکوب فلسطینیان در داخل سیستم آپارتاید اسرائیل علیه فلسطینی‌ها.

سازمان عفو بین‌الملل از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است تا با قوانین و نهادی‌های بین‌المللی جهت حمایت از فلسطین تعامل داشته باشند و تعهد خود را به این نهادها نشان دهند.

این سازمان عنوان کرده است: ما از نقض گسترده حقوق بشر و ایجاد بحران‌های بشردوستانه در غزه وحشت زده‌ هستیم و اکنون بیش از یک چهارم از جمعیت این منطقه از گرسنگی شدید در حال مرگ هستند و طبق گزارشات ویژه سازمان ملل نیز همه افراد غزه از گرسنگی رنج می‌برند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/156520

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی