پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

نیکی هیلی رقیب دونالد ترامپ در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان، در انتخابات مقدماتی ایالت نوادا بعد از گزینه هیچکدام از نامزدها در جایگاه دوم قرار گرفت.

منتشر شده در 21 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات درون حزبی ریاست جمهوری، در انتخابات مقدماتی نوادا بعد از گزینه «هیچیک از نامزدها» در جایگاه دوم قرار گرفت.

براساس گزارش آکسیوس، در جریان انتخابات مقدماتی درون حزبی ایالت نوادا و درحالیکه نام دونالد ترامپ در میان نامزدها نبود، گزینه «هیچکدام از نامزدها» اکثریت آراء را به خود اختصاص داد.

انتخابات اصلی درون حزبی جمهوریخواهان برای تعیین نامزد ایالت نوادا روز پنج شنبه برگزار خواهد شد.

طبق قوانین ایالتی در نوادا، نامزدهای انتخابات تنها در یک انتخابات می‌توانند شرکت کنند اما رای دهندگان می‌توانند در هر دو انتخابات مقدماتی و اصلی رای بدهند. نیکی هیلی در انتخابات روز پنج شنبه نامزد نخواهد شد.

نیکی هیلی پیش از این، انتخابات نوادا را «تقلب شده» برای ترامپ خوانده و گفته که کمپین او حتی یک سنت هم برای پیروزی در ایالت نوادا هزینه نکرده است.

آکسیوس افزود: نیکی هیلی بیشتر بر ایالت کالیفرنیای جنوبی که خانه او محسوب می‌شود تمرکز کرده است. انتخابات درون حزبی در کارولینای جنوبی قرار است روز 24 فوریه(5 اسفند) برگزار شود.

انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان تا کنون در دو ایالت آیوا و نیوهمپشایر برگزار شده که دونالد ترامپ در هر دو انتخابات با قاطعیت پیروز شده است.

پیش از این مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال88 ایران پائین‌تر از آرای باطله قرار گرفته بود.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/158802

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی