پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نخست وزیر فرانسه اعلام کرد

نخست وزیر فرانسه با صدور هشدار از بابت مواجهه کشورش با «شدیدترین خشکسالی» که تاکنون در تاریخش ثبت شده از فعال شدن یک واحد دولتی رسیدگی به بحران خبر داد.

منتشر شده در 15 مرداد 1401
در سرویس

 الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه در بیانیه‌ای هشدار داد، بسیاری از مناطق در فرانسه با «وضعیتی تاریخی» در مواجهه با سومین موج گرما در تابستان امسال مواجه شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «خشکسالی استثنایی که در حال حاضر گرفتار آن هستیم، بسیاری از حوزه های شهری را از آب محروم کرده و برای کشاورزان، اکوسیستم‌ها و تنوع زیستی ما یک فاجعه است».

در این بیانیه تاکید شده، پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد این شدت گرما، که تبخیر و نیاز به آب را افزایش می‌دهد، می‌تواند تا 15 روز آینده ادامه یابد و این احتمالاً وضعیت را نگران‌کننده‌تر کند.

واحد رسیدگی به بحران دولت فرانسه وظیفه رصد وضعیت مناطق که بیشترین سطح آسیب را پذیرفته اند و هماهنگی اقداماتی مانند رساندن آب آشامیدنی به برخی نقاط را بر عهده خواهد داشت.

همچنین این نهاد دولتی فرانسه تأثیر خشکسالی بر تولید انرژی، زیرساخت های حمل و نقل و کشاورزی فرانسه را بررسی خواهد کرد.

شرکت برق EDF فرانسه روز جمعه اعلام کرد بالاجبار موقتا تولید برق در دو نیروگاه هسته ای خود را که از آب رودخانه برای خنک کردن راکتورها استفاده می کنند، کاهش داده است. این شرکت هشدار داد که حداقل یک نیروگاه دیگرش نیز ممکن است در روزهای آینده به دلیل ثبت دمای بالا در رودخانه رون با مشکل مواجه شود.

حدود 70 درصد از تولید برق فرانسه متکی به انرژی هسته‌ای است که این میزان اتکا بیش از هر کشور دیگری است.

در حال حاضر در 62 منطقه فرانسه محدودیت در مصرف آب به دلیل کمبود بارش اعمال شده است.

کریستوف بشو، وزیر گذار زیست محیطی در دولت فرانسه، در جریان بازدید از منطقه ای در جنوب شرقی این کشور گفت که بیش از 100 حوزه شهری در این کشور دیگر قادر به تامین آب آشامیدنی لوله کشی نیستند و باید با کامیون به آنها آبرسانی شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40747

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی