پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معاون دفتر تخصصی بیمه سلامت عنوان کرد؛

معاون دفتر تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بانوان تا ۴۹ سالگی برای خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

منتشر شده در 11 مهر 1402
در سرویس

مریم آزادی، با عنوان این مطلب که سازمان بیمه سلامت برای حمایت از زوجین نابارور خدماتی را که برای تشخیص و درمان ناباروری هست تحت پوشش خودش قرار داده است، افزود: این خدمات شامل خدمات سرپایی مثل دارو، آزمایشی، پاراکلینیک و خدمات بستری مانند جراحی‌هایی که نیاز است یا خدماتی که قبل از دریافت خدمات تخصصی ناباروری نیاز است و مرتبط با درمان ناباروری است و خود خدمات فوق تخصصی ناباروری مانند آی وی اف یا میکرواینجکشن و یا خدمات درمان مرتبط رحم اجاره‌ای را در پوشش خودش قرار داده، به این صورت که اگر بیمار ما به مراکز دولتی مراجعه کند با تعرفه ۹۰ درصد تحت پوشش قرار می‌دهیم و اگر به سایر مراکز غیردولتی، مراکز جهاد دانشگاهی یا وابسته به تأمین اجتماعی مراجعه کند با ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیر دولتی پوشش می‌دهیم.

وی ادامه داد: اگر که زوجین نابارور برای درمان ناباروری به مراکز غیر طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات درمانی و مراجعه به ادارات بیمه سلامت در کشور، هزینه خسارت درمان خود را دریافت بفرمایند.

آزادی در خصوص شرایط دریافت خدمات درمان ناباروری، گفت: ما تمامی افراد ایرانی، زوجین ایرانی که دارای بیمه پایه باشند را خدمت می‌دهیم. حالا اگر زوجی فاقد پوشش بیمه باشند یعنی هیچ گونه دفترچه بیمه پایه نداشته باشند می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه سلامت یا ادارات کل بیمه سلامت کشور بیمه سلامت همگانی را دریافت بکنند و بتوانند از این خدمت بهره‌مند بشوند. هر ایرانی که دارای بیمه باشد می‌تواند از این خدمت استفاده بکند.

وی در ارتباط با شرایط سنی افراد برای دریافت خدمات درمان ناباروری، افزود: برای آقا محدودیت سنی نداریم، برای خانم‌ها با توجه به رفرنس علمی، چون سیکل باروری آنها محدود و مشخص است، تا سن ۴۹ سال تمام می‌توانیم پوشش بیمه‌ای بدهیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/142704

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی