پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه:

خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اکنون زمان تصمیم‌گیری توسط سازمان ملل در راستای رفع محاصره اقتصادی مردم یمن و تقویت آتش بس فرا رسیده است.

منتشر شده در 2 مرداد 1401
در سرویس

 پتروزللا، نماینده ویژه وزارت خارجه ایتالیا در امور یمن و افغانستان، صبح امروز با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و دو طرف در خصوص آخرین تحولات مربوط به بحران یمن و روند صلح در این کشور گفتگو کردند.

طرفین در این دیدار آخرین وضعیت آتش بس در یمن را مورد ارزیابی قرار داده و بر لزوم اجرا مفاد توافقنامه آتش بس، به ویژه مسائل انسان دوستانه تاکید کردند.

خاجی در این دیدار ضمن تشریح تلاش‌های میانجی‌گرانه و انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی ایران در پایان دادن به جنگ تحمیلی علیه مردم بی دفاع و مظلوم یمن و همچنین برقراری یک آتش بس و صلح عادلانه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر این باور بود که بحران یمن راه حل نظامی نداشته و حل این بحران بایستی از طریق گفتگوهای سیاسی یمنی-یمنی انجام گیرد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت تعجیل در اتخاذ راهبردی عمل‌گرایانه در جهت حل و فصل بحران یمن، خاطر نشان کرد: اکنون زمان تصمیم‌گیری توسط سازمان ملل در راستای رفع محاصره اقتصادی مردم یمن و تقویت آتش بس فرا رسیده است.

خاجی همچنین ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه آتش بس و ابتکار صلحی که منجر به پایان دادن به رنج و آلام مردم یمن و برقراری صلح و امنیت پایدار شود، حمایت می‌کند”

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42926

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی