پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

امیرعبداللهیان:

وزیر امور خارجه با اشاره به جنایت هولناک صهیونیست‌ها در بمباران بیمارستان المعمدانی تصریح کرد: زمان برای اتحاد جهانی بشریت علیه این رژیم جعلی منفورتر از داعش و ماشین کشتارش فرارسیده است.

منتشر شده در 26 مهر 1402
در سرویس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه تلاش‌ها و رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران برای توقف جنایات صهیونیست‌ها در غزه، بامداد امروز (چهارشنبه) ۲۶ مهر ماه در رأس هیأتی وارد جده شد تا در نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در این شهر شرکت کند.

شب گذشته شاهد حمله صهیونیست‌ها به بیمارستانی در غزه بودیم که براساس آخرین آمار یک هزار نفر بر اثر این حملات وحشیانه شهید و مجروح شده‌اند. در همین خصوص حسین امیرعبداللهیان در بدو ورود به جده در جمع خبرنگاران در این باره گفت: ساعاتی قبل یک بیمارستان در غزه هدف موشک‌ها و بمب‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفت و بر اساس اطلاعی که داریم تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از بیماران، کادر پزشکی و همراهان بیماران در این بیمارستان به صورت یک جا به شهادت رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: این جنایت برای مسلمانان جهان و وجدان‌های آگاه در جهان غیر قابل تحمل است.

شب گذشته (سه‌شنبه)، منابع خبری فلسطینی از فاجعه در یکی از بیمارستان‌های غزه خبر دادند که در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی رخ داد. «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین در این باره اعلام کرد که در پی بمباران بیمارستان المعمدانی توسط جنگنده‌های صهیونیستی بیش از هزار نفر به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند.

این دیپلمات عالیرتبه ایرانی با اشاره به برگزاری نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده برای بررسی تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی را در جده داریم. در پی درخواستی که از روز دوم حملات رژیم صهیونیستی به غزه و نسل کشی در غزه داشتیم که وزرای خارجه کشورهای اسلامی سریعا یک نشست اضطراری را داشته باشند، در نهایت مقرر شد کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی با دعوت از همه وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان نشستی را در جده به میزبانی عربستان سعودی و در دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی برگزار کند.

وی در تشریح اهداف این نشست عنوان کرد: در روز سه‌شنبه تبادل پیامی با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان داشتم و تأکید ما بر این است که باید نسبت به توقف فوری جنایت‌های جنگی صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان در غزه، باز شدن معبر برای ارسال غذا، دارو، آب و سوخت به مناطق مختلف غزه و همچنین مقابله با اقدامات صهیونیست‌ها در جنایت دیگرشان برای کوچ اجباری اهالی غزه بتوانیم پیام قوی را در این اجلاس صادر کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: با وزیر خارجه عربستان توافق کردیم که درباره این سه موضوع مهم روز چهارشنبه از نزدیک با یکدیگر رایزنی و گفت‌وگو کنیم و هم در بیانیه پایانی یک بیانیه قوی در حمایت از فلسطین توسط اعضای شرکت کننده و وزیران امور خارجه حاضر در اجلاس صادر شود.

امیرعبداللهیان افزود: امیدوارم با توجه به جنایت اخیر در غزه، شاهد اقدام جمعی جهانی برای توقف جنایت علیه بشریت، نسل کشی و قتل عامی که رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل به راه انداخته‌، باشیم.

وزیر امور خارجه همچنین در پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: پس از جنایت هولناک رژیم صهیونیستی در بمباران و قتل‌عام بیش از هزار نفر از زنان و کودکان بی‌گناه در بیمارستان المعمدانی، زمان برای اتحاد جهانی بشریت علیه این رژیم جعلی منفورتر از داعش و ماشین کشتارش فرارسیده است.

به گزارش فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز دیشب (سه‌شنبه) ۲۵ مهر ماه جنایت هولناک حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی در غزه را که منجر به شهادت و مجروح شدن صدها نفر از بیماران و مجروحان بی‌دفاع و بی‌پناه شد را با قوی‌ترین عبارات محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این اقدام را یک جنایت جنگی وحشیانه و نسل کشی توصیف کرد و افزود: رژیم صهیونیستی در تداوم جنایات ننگین خود در حق ملت فلسطین، با ارتکاب این جنایت ددمنشانه و هولناک، یک بار دیگر خوی درندگی و سبعیت خود را به همه جهانیان نشان داد و ثابت کرد که کوچک‌ترین پایبندی به اصول و قواعد حقوق بین‌الملل در زمان جنگ ندارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/144870

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی