پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس جمهور اوکراین با متهم کردن کل جمعیت روسیه به حمایت از عملیات نظامی در دونباس، از دولت‌های غربی خواست تا ورود تمام روس‌ها به کشورهایشان را ممنوع کنند.

منتشر شده در 18 مرداد 1401
در سرویس

 علی‌رغم تلاش‌های «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین برای همراه کردن مردم روسیه با کی‌یف علیه عملیات نظامی ویژه مسکو در منطقه دونباس، او بالاخره چهره واقعی خود را نشان داد.

زلنسکی بامداد سه‌شنبه از غرب خواست تا علاوه بر دولت مسکو، تمام مردم روسیه را نیز تحریم کند زیرا به ادعای او، آنها حامی جنگ علیه اوکراین هستند.

وی در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن‌پست» گفت که دولت‌های غربی باید به عنوان اقدامی تلافی‌جویانه علیه عملیات ویژه روسیه، ورود همه روس‌ها به کشورهایشان را به مدت یک سال ممنوع کنند.

واشنگتن‌پست این درخواست زلنسکی را «مهم‌ترین تحریم‌ها» علیه روسیه از زمان آغاز جنگ با اوکراین دانسته و به نقل از وی نوشت: «روس‌ها باید در دنیای خود زندگی کنند تا زمانی که فلسفه خود را تغییر دهند».

رئیس جمهور اوکراین همچنین خواستار تعمیم این اقدام به شهروندان روسی که این کشور را ترک کرده‌اند، شد.

زلنسکی که مدت کوتاهی از روسی صحبت‌کردن‌هایش در ویدئوهای روزهای آغازین جنگ و تمنا برای توقف حملات کوبنده به زیرساخت‌های نظامی کشورش نمی‌گذرد، ادعا کرد: «روس‌ها هرچه هستند، بگذارید در همان روسیه باقی بمانند».

طبق این مصاحبه، وی مدعی شد که کل جمعیت روسیه مسئولیت عملیات نظامی ویژه کرملین در دونباس را بر دوش دارند.

رئیس جمهور اوکراین در حالی تمام روس‌ها را حامی جنگ با کشورش معرفی کرده و خواستار تحریم همه آنها شده که قبلا در سخنرانی‌های مکرر، ادعا می‌کرد مردم روسیه در حال به‌راه انداختن تظاهرات‌های ضد دولتی برای متوقف کردن عملیات در دونباس هستند.

چند روز قبل نیز «میخائیلو پودولیاک» مشاور رئیس جمهور اوکراین با بیان اینکه اگر مسکو خواهان گفتگو است توپ در زمین آنهاست، آتش‌بس و خروج نیروهای روسیه را شرط مذاکره با این کشور عنوان کرد. 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40613

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی