پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نابودی اسرائیل در حال تحقق است

کنگره بین‌المللی قدس شریف برگزار و در این مراسم با اشاره به لزوم‌ حمایت از مردم فلسطین، اقدامات جنایتکارانه اخیر رژیم صهیونیستی نشانگر ضعف آن‌ها در مقابله با رقیب عنوان شد.

منتشر شده در 21 فروردین 1402
در سرویس

 چهارمین کنگره بین‌المللی قدس شریف امروز ۲۱ فروردین در سازمان حج و زیارت برگزار شد.

این مراسم با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی ایران و کشورهای مقاومت با پیام محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

قالیباف: جنایات صهیونیست‌ها در قدس شریف در گذر زمان فراموش شدنی نیست

قالیباف در پیامی به کنگره بین‌المللی قدس شریف با بیان اینکه اشغال قبله اول مسلمانان و آواره کرد‌ن شهروندان فلسطینی و کشتار هزاران انسان بی‌گناه رخدادی ساده نیست که گذر زمان باعث فراموشی اندوهش شود، گفت: برخی می‌خواهند این جنایت را اتفاقی تاریخی جلوه داده و با بی‌تفاوتی از کنار آن عبور کنند. برخی هم تلاش کردند فلسطین را به موضوعی عربی تقلیل دهند که در این رابطه ناکام ماندند.

وی با اشا ه به اینکه در سال‌های اخیر برخی مسیر سازش و امتیازدهی به رژیم اشغالگر قدس را برگزیدند، ادامه داد: گروهی به فکر عادی سازی با صهیونیست‌ها بودند و برخی به فکر همراهی با آنها که به نتیجه‌ای نرسیدند. نتایج این مسیرها  در برابر چشم وجدان‌های بیدار قرار دارد.

همچنین محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این کنگره توسط سیدعباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت قرائت شد.

وزیر ارشاد: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه از سوی مر و منطقه مورد پذیرش واقع نشد  

اسماعیلی در بخشی از این پیام با اشاره به باورپذیر شدن فروپاشی اسرائیل غاصب، گفت: این امر یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. مکتب صهیونیست با تکیه بر پایه‌های دینی و اقتصادی کوشید تا خود را موجه جلوه دهد و به الگویی برای جهانیان تبدیل شود. پدیدآوردندگان این اندیشه روزگاری تلاش کردند آن را آراسته و زیبا جلوه دهند. اما اکنون اسرائیل مکانی ناامن و پرمخاطره شده است. 

وی در بخشی دیگر از این پیام بیان کرد که عادی سازی روابط با رژیم جعلی اسرائیل گرچه از سوی برخی دولت‌ها در دستور کار قرار گرفت، اما هیچ‌گاه از سوی مردم منطقه مورد پذیرش واقع نشد. 

الهیان: رژیم صهیونیستی دیگر حتی قدرت مقابله با رقیب در کرانه باختری را هم ندارد

همچنین در این کنگره بین‌المللی، زهره الهیان، نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوستان آمریکا هم از قدرت‌طلبی رژیم اشغالگر قدس خسته شده‌اند، گفت: کشورهایی که به نوعی دشمن آمریکا هم به شمار نمی‌‌روند، به دنبال حذف دلار از معادلات تجاری و اقتصادی خود هستند. این تحولات، معادلات جهانی را متفاوت می‌کند. 

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با موضوعات مختلفی روبرو است، افزود: از طرفی اسرائیلی‌ها از درون با تهدیدهایی روبرو هستند که این اختلافات داخلی منجر شده عمر دولت‌های صهیونیست‌ها به شدت کاهش یابد. علاوه بر این هم تظاهرت هزاران نفری در تلاوویو و اعتراضات شهرک‌نشینان یهودی موجب کاهش انسجام مردم که لازمه دولت مقتدر است، شده است.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در عرصه مقابله با رقیب دیگر توان پیروزی در عملیا‌ت‌ها در کرانه باختری را هم ندارد، ادامه داد: این کاهش قدرت م‌مل‌س ت که دیگر نه تنها در مرانه باختری حتی در کشورهای مقاومت هم ضعیف شناخته شود و توان مقابله نداشته باشد. برای همین هم رژیم صهیونیستی با هر ابزاری درصدد ایجاد فشار روانی و برجسته‌تری تهدیدها است تا خود را قدرتمند جلوه دهد.

الهیان با بیان اینکه باید ناهیدن رژیم اشغالگر قدس  را برای جهانیان برملا کنیم، گفت: جهان باید در برابر اقدامات جنایتکارانه رژیم اشغالگر قدس به پا خیزد و  اجازه دخالت در امور فلسطین را به رژیم صهیونیستی ندهد. 

آیت‌الله اعرافی: زمان شکست‌های پی در پی رژیم اشغالگر قدس فرارسیده است

پس از آن هم پیام ویدئویی آیت‌الله علیرضا اعرافی به این کنگره به زبان عربی پخش شد. آیت‌الله اعرافی در بخشی از این پیام با بیان اینکه امروز پس از سال‌ها مقاومت و البته سختی و دردهای گوناگون، چهره واقعی صهیونیست‌‌ها در برابر جهانیان روشن می‌شود، گفت: همه آزادگان جهان باید صدای خود را در دفاع از فلسطین بلند کنند تا رژیم اشغالگر قدس متوجه شود جایگاهی ندارد. 

وی با بیان اینکه مخفی کردن پیروزی بزرگ در برابر صهیونیست‌ها قابل انکار نیست، ادامه داد: این پیروزی به برکت خون شهدایی است که در راه مسجدالاقصی و‌امت اسلامی فلسطین به پا خاستند. بسیار تأسف‌‌بار است که جنایاتی را می‌دیدیم که از سوی قدرت‌های غربی حمایت می‌شد. اما در عرض چند سال اخیر دیدیم بسیاری از نهادها و سازمان‌هایی که با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کردند تا عادی سازی روابط با اسرائیل غاصب اتفاق بیفتد، به این بهانه که امنیت را به واسطه صهیونیست ‌ها برقرار کنند، متوجه اشتباه خود شدند. 

آیت‌الله اعرافی با اشاره به برخی خیانت‌هایی که کشورهای عربی و‌منطقه با حمایت از رژیم اشغالگر قدس کردند، تصریح کرد: برخی اقدامات معادلات درباره فلسطین را تغییر داد. اکنون مقاومت از هر زمانی دیگر نیرومندتر است و زمان شکست‌های پی در پی صهیونیست‌ها فرا رسیده است. محور مقاومت توسعه یافته از عراق، لبنان، سوریه و‌ یمن. انقلاب اسلامی هم امروز از ابتدای پیروزی به حمایت از فلسطین و آزادی قدس شریف تأکید دارد. 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در کنار مردم فلسطین ایستاده است، گفت: به همه کشورهای اسلامی که وارد بازی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شده‌اند، می‌گوییم که زمان عادی سازی گذشته و بر شماست که به آغوش اسلام بازگردید و مشکلات را با تفاهم با برادران عرب ‌‌مسلمان خود حل کنید. 

ابطحی: مرحله نابودی اسرائیل غاصب در حال محقق شدن است

پس از آن نیز  سیدمجتبی ابطحی، دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطینگزارشی از فروپاشی نظام صهیونیستی در ۲ محور تحولات فلسطین و همچنین در سطح جهان و بین‌الملل بیان کرد و گفت: عوامل متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد مرحله نابودی اسرائیل غاصب در حال محقق شدن است. نکته نخست قدرت روز افزون فلسطین و لبنان است. از سال ۱۹۸۲ که آخرین پیروزی اسرائیل شکل گرفت، دیگر پیشروی در صحنه اقدامات این رژیم نداشتیم. 

وی ادامه داد: از آن زمان یعنی ۴۱ سال قبل تاکنون، حزب الله در جغرافیای محدودی از لبنان شکل گرفت و با انواع نبردها آزموده‌و‌ گسترش یافت؛ تا جایی که در همه جنگ‌ها توانمندی بسیار عظیمی دارد. گروه‌های مقاومت فلسطینی هم توانمندی بسیار خوبی دارند و دیگر به حتی سنگ، ابزار پیش بده نظامی در دسترس آن‌هاست و بیش از ۶۰ درصد ارتش اسرائیل غاصب را با پدافند تهدید می‌کنند.

ابطحی با بیان اینکه امروز بین ۲۰ تا ۱۰۰ عملیات روزانه علیه نیروهای صهیونیستی انجام می‌شود، تصریح کرد: مقاومت دیگر به غزه و کرانه باختری محصور نیست و ما در عملیات سیف القدس به بعد، شاهد پشتیبانی عملیات از سوی مناطق مختلف فلسطین بودیم. همچنین در چهار دهه گذشته که مقاومت منحصر به خاک لبنان و فلسطین بود، اکنون گفتمان مقاومت به حوزه تسلیحات و ورود در کشورهای مختلف تبدیل شده است و می‌توانند معادلات نبرد را تغییر دهند.

وی با اشاره به نابودی باورهای ایدئولوژی رژیم صهیونیستی، گفت: نسل جدید صهیونیست‌ها دیگر بر آن باورها پایدار نیستند و به دنبال زندگی مرفه هستند. همچنین یهودی‌ها دیگر به ازدواج به یکدیگر پایبند نیستند و برای ثبت ازدواج به کشورهای مختلف می‌روند. حتی آن‌ها دیگر به غذاهایی که معتقد بودند نباید استفاده کرد، عادت کرده‌اند و به اعتقادات نیاکان خود پایبند نیستند.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین‌ با بیان اینکه دولت پنجم اسرائیل با عنصر اصولگرایی آمده و در آستانه سقوط است، تصریح کرد: فروریختن روحیه و آرمان‌ها در ارتش اسرائیل را اکنون شاهد هستیم. این ارتش جز شکست چیزی در پرونده فعالیت خود ندارد. در جنگ ۱۹۶۷ ارتش اصلی شکست خورد و ارتش احتیاط وارد عمل شد. اما حالا دیگر ارتش از مسؤولان هم سر‌‌پیچی می‌کند.

برای مقابله با مقاومت تا سال‌ها دیگر کسی برنمی‌خیزد

ابطحی با اشاره به اینکه ارتش اسرائیل که روزی ارتش جهان عرب را شکست داد، اکنون به پوچی رسیده است، خاطر نشان کرد: آن‌ها در برابر اسلام به دنبال آتش‌بس هستند. ارتش می‌داند اگر با حزب الله وارد جنگ شوند، شکست خواهند خورد.در ۱۰ ساله گذشته جنگ نیابتی راه انداخت و به این ترتیب داعش را راه انداختند و فکر می‌کردند که می‌توانند اسلام را نابود کنند. اما با تلاش مقاومت داعش فروپاشی و به این ترتیب توانمندی حزب الله و مقاومت افزایش پیدا کرد و تا سال‌ها برای مقابله با مقاومت دیگر کسی برنمی‌خیزد.

وی با بیان اینکه نسل امروز فلسطین به اندیشه مقاومت مؤمن‌تر و راسخ‌تر است، گفت: آمریکایی‌ها ۱۳ ماه و ۱۰ روز از جنگ اوکراین گذشت، اما کاری برای آن‌ها نکردند و همه متوجه شدند آمریکا و اروپا حاضر به هزینه کردن نیستند. در نهایت هم جایگاه مقاومت در جهان بهبود یافت و این ضربه سنگینی بر صهیونیستی‌ها بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10203

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی