پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

منابع آگاه می‌گویند شرکت «اسپیس ایکس» در حال ساخت شبکه‌ای متشکل از ماهواره‌های جاسوسی برای یک آژانس اطلاعاتی آمریکا است.

منتشر شده در 26 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ خبرگزاری رویترز به نقل از پنج منبع آگاه می‌گوید شرکت «اسپیس ایکس» متعلق به «ایلان ماسک» با یک آژانس اطلاعاتی آمریکا قرارداد طبقه‌بندی شده بسته و بر اساس آن مشغول ساخت شبکه‌ای متشکل از صد‌ها ماهواره جاسوسی است.

به گزارش رویترز، این اقدام نشان دهنده تعمیق روابط بین اسپیس ایکس و آژانس‌های امنیت ملی آمریکا است.

گفته می‌شود مبلغ قرارداد ۱.۸ میلیارد دلار بوده و در سال ۲۰۲۱ امضا شده است. همچنین طرف قرارداد «دفتر ملی شناسایی» آمریکا است که یکی از ۵ سازمان اطلاعاتی مهم این کشور است.

پیش‌تر و در ماه فوریه، نشریه وال استریت ژورنال از یک قرارداد مخفی ۱.۸ میلیارد دلاری بین اسپیس ایکس و یک آژانس ناشناس اطلاعاتی در آمریکا پرده برداشته بود، اما گزارش رویترز برای اولین بار فاش می‌کند که قرارداد اسپیس ایکس با «دفتر شناسایی ملی» آمریکا بسته شده و در راستای ساخت یک سیستم جاسوسی با صد‌ها ماهواره است که قابلیت تصویربرداری از زمین را دارند.

منابع همچنین می‌گویند این قرارداد نشان دهنده اعتماد روز افزون سازمان‌های اطلاعاتی به شرکتی است که مالک آن با دولت بایدن درگیر شده و جنجال برانگیخته است.

ماسک پیش‌تر در شبکه اجتماعی ایکس گفته بود که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به بایدن رای نمی‌دهد و می‌خواهد فردی با «عقل سلیم» رئیس جمهور آمریکا شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/164220

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی