پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

استاد گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران از ساخت و رونمایی نرم افزار نوروکیدمپ با هدف ارزیابی عملکرد مغز کودکان خبر داد.

منتشر شده در 29 دی 1402

محمدعلی نظری٬ استاد گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مغز و روان کودکان، مسئله بسیار حساسی است. همانطور که گل‌های کوچک در مسیر پیش‌رویشان، نیازمند توجه و مراقبت هستند تا شکوفا شوند،مغز آنها نیز نیازمند شناخت و مراقبت به موقع است.

وی ادامه داد: در این مسیر پر چالش، کودکان در معرض مشکلاتی هستند که به آسانی برای والدین قابل تشخیص نبوده و نسبت به آن، آگاهی ندارند و این موضوع یکی از علت‌های افت تحصیلی و پایین بودن اعتماد به نفس در کودکان باشد.

استاد علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: نرم افزار نوروکیدمپ با تلاش‌های شبانه روزی تیمی زبده از متخصصین برای اولین بار در ایران در انستیتو مغز ایماژ رونمایی شد.

وی بیان کرد: توانایی‌هایی از جمله توجه، تمرکز، حافظه و هوش، مهارت‌هایی از جمله مهارت های ارتباطی، خودکنترلی، احساس آرامش و تحمل استرس و برخی اختلالات از جمله اضطراب، اختلال یادگیری، اوتیسم از جمله موارد قابل شناسایی با این برنامه است.

نظری خاطرنشان کرد: نسخه بزرگسال این برنامه با نام نوروایماژ نیز قادر به شناسایی ویژگی‌های شخصیتی و برخی اختلالات روانشناختی است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155810

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی