پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاور نتانیاهو:

مشاور نخست‌وزیر رژیم صهیوینستی و از اعضای ارشد پارلمان این رژیم در یک مصاحبه مدعی شد که روسیه هزینه حمایت از «دشمنان اسرائیل» را خواهد پرداخت.

منتشر شده در 29 مهر 1402
در سرویس

«امیر ویتمان» نماینده پارمان رژیم صهیونیستی (کنست) و مشاور بنیامین نتانیاهو به شکل علنی گفت که روسیه پس از پایان موضوع غزه، تاوان حمایتش از «دشمنان اسرائیل» را خواهد پرداخت.

او در مصاحبه با شبکه آرتی روسیه گفت: «به زودی هزینه حمایتتان از دشمنان اسرائیل را خواهید پرداخت»؛ در این میان مجری برنامه سخن او را قطع کرد و گفت که آیا منظور او از این سخن روسیه است؟ و امیر ویتمان نیز پاسخ داد: «بله روسیه تاوان خواهد داد؛ ما این جنگ را می‌بریم چون قوی هستیم؛ اما لازم است که روسیه این را فراموش نکند پس از فارغ شدن از غزه مجازاتش خواهیم کرد!».

این عضو ارشد حزب لیکود، افزود: «روسیه از نازی‌هایی که علیه ما دست به نسل‌کشی بزنند، حمایت می‌کند و بنابراین بهای آن را می‌پردازد».

مشاور نتانیاهو سپس به شکل شفاف‌تری منظور خود را از تاوان دادن روسیه بیان کرد و گفت: «ما این نازی‌ها [منظور مقاومت فلسطین] را نابود می‌کنیم اما فراموش نمی‌کنیم که شما چه می‌کنید ما وارد عمل می‌شویم تا مطمئن شویم که اوکراینی‌ها جنگ را می‌برند و مطمئن شویم که هزینه اقداماتتان را می‌پردازید».

جنبش مقاومت اسلامی حماس، روز پنجشنبه، (۱۹ اکتبر)‌، طی بیانیه‌ای از موضع روسیه در شورای امنیت در خصوص قطعنامه پیشنهادی برزیل در شورای امنیت در خصوص غزه و دادن رای ممتنع، تقدیر کرد. مسکو خواستار آتش‌بس کامل، لغو محاصره و توقف کامل حملات علیه غیرنظامیان و زیرساختهای غزه شده که این درخواست با مخالفت شدید کشورهای غربی مواجه شده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/145399

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی