پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

پوتین:

رئیس‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) در سخنانی گفت که کشورش به تقویت قوای نظامی خود ادامه خواهد داد.

منتشر شده در 30 آذر 1401
در سرویس

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت که روسیه از تمام اطلاعات مربوط به نیروهای ناتو و ابزارهای مقابله مورد استفاده آنها در «عملیات نظامی ویژه» روسیه در اوکراین آگاه است. به گفته او، روسیه آمادگی رزمی سه‌گانه هسته‌ای را حفظ و بهبود خواهد بخشید.

رئیس‌جمهوری روسیه در هیات وزارت دفاع کشورش گفت که این عامل اصلی تضمین‌کننده حاکمیت کشورش است.

پوتین می‌گوید که توسعه و استفاده از پهپادها در نیروهای مسلح روسیه ضروری است و آنها باید همه جا باشند. او همچنین گفت که ناوچه روسی آدمیرال گورشکوف با جدیدترین موشک‌های کروز «زیرکن» در ژانویه برای استفاده نظامی وارد میدان می‌شود. او گفت که روسیه تجربه خوبی در زمینه توسعه پهپادهای زیرآبی دارد و صنعت قادر به توسعه پهپادهای هوایی و زمینی است.

رئیس‌جمهوری روسیه در سخنان امروزش از سامانه‌های موشکی مافوق صوت مستقر در دریا موسوم به زیرکن به عنوان سامانه‌هایی که هیچ مشابهی در جهان ندارند، یاد کرد. رئیس‌جمهوری روسیه افزود که قرار است تجهیز نیروهای راهبردی روسیه به جدیدترین انواع تسلیحات ادامه یابد.

پوتین گفت: تمام اطلاعات مربوط به نیروهای ناتو، ابزارهایی که به طور فعال در عملیات ویژه نظامی و مقابله با آن استفاده می‌کنند، برای ما کاملاً شناخته شده است. شما همه اینها را دارید، همه اینها باید به دقت تجزیه و تحلیل شود، برای ساخت نیروهای مسلح ما، برای افزایش توانایی‌های رزمی نیروهای ما و همچنین برای خدمات ویژه داخلی استفاده شود.

پوتین گفت که روسیه آمادگی رزمی خود را حفظ خواهد کرد و سه‌گانه هسته‌ای را که «تضمین اصلی حاکمیت روسیه است» بهبود خواهد بخشید. او تاکید کرد: ما به حفظ آمادگی رزمی و بهبود سه‌گانه هسته‌ای ادامه خواهیم داد. این تضمین اصلی حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی، برابری استراتژیک و توازن عمومی قدرت در جهان است.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود که تسلیحات مدرن، ۹۱ درصد از نیروهای استراتژیک هسته‌ای روسیه را تشکیل می‌دهند. پوتین گفت که جدیدترین موشک بالستیک قاره پیمای روسیه (ICBM) به نام سارمات در آینده نزدیک وارد وظیفه رزمی خواهد شد.

این خبر تکمیل می‌شود…

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21780

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی