پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

روایت هنرمندان از پایان علی کریمی

هشت نفر از هنرمندان سینما و تلویزیون در گفت‌و گو با خبرنگاران باشگاه خبرنگاران توانا، به ابراز خوشحالی علی کریمی از جنایت تروریستی کرمان واکنش نشان دادند. یکی از این افراد تاکید کرده است که این اظهارنظر علی کریمی وداع آخر او از لحاظ فکری است.
منتشر شده در 15 دی 1402
در سرویس

پس از جنایت ترویستی در کرمان و شهادت دهها نفر از هموطنانمان، تعدادی از هنرمندان در گفت‌وگو با خبرنگاران سرویس هنر و رسانه باشگاه خبرنگاران توانا، علاوه بر ابراز تسلیت و محکومیت این حمله تروریستی، به خوشحالی برخی عناصر ضدایرانی از جمله علی کریمی واکنش نشان دادند.

زهرا سعیدی: چگونه می‌شود در مقابل کشتار مردم بی‌گناه، خوشحالی کرد؟!

زهرا سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گویی حادثه تروریستی ۱۳ دی در کرمان را محکوم کرد و گفت: هر کس با هر فکر و عقیده‌ای بتواند یک عده ای را که بی‌گناه هستند و اصلا هیچگونه دخالتی نداشته‌اند را بکشد و بتواند چنین جنایتی انجام دهد، تایید نمی کند. این یک قتل عام است.

وی با بیان اینکه همه ما با جنایت و قتل مخالفیم، به ابراز خوشحالی علی کریمی از این جنایت واکنش نشان داد و افزود: این مساله اصلا قابل درک نیست که چگونه می‌شود در مقابل کشتار مردم بی‌گناه، عده‌ای خوشحالی کنند. حمله‌ای که در کرمان صورت گرفت، یک جنایت بود. خداوند باعث و بانی و عاملان این حادثه تروریستی را لعنت کند.

نیوشا ضیغمی خطاب به علی کریمی: هرکس مثل تو فکر نکند، باید بمیرد؟!

نیوشا ضیغمی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا در واکنش به حمله تروریستی در کرمان و شهادت دهها نفر از هموطنانمان گفت: اینگونه اقدامات تروریستی در هر جای جهان محکوم است و چنین کشتارهایی، کثیف ترین و ظالمانه ترین نگاهی است که می توان به انسانیت و بشریت داشت.

وی در واکنش به اظهار خوشحالی علی کریمی در مقابل جان باختن هموطنان ایرانی در این انفجارها، افزود: من هیچوقت نمی توانم در برابر کشته شدن انسان های بی‌گناه خوشحالی کنم. حتی اگر اندیشه‌ام متفاوت باشد.

ضیغمی ادامه داد: من به عنوان یک انسان و یک شهروند و به عنوان کسی که نگاهم به جامعه، نگاه برابر است، عقیده دارم که ابراز خوشحالی از کشته شدن انسانها، حتی کسانی که اندیشه متفاوتی با ما دارند، عین تفکر داعش است.

این بازیگر خطاب به علی کریمی خاطرنشان کرد: یعنی تو فکر میکنی چون کسی شبیه تو نیست پس باید بمیرد؟! در یک جامعه سالم باید تفاوت نگاه ها و اندیشه‌ها را بپذیریم و مردم با یکدیگر تعامل کنند، نه اینکه یکدیگر را حذف کنند.

واکنش محیا دهقانی به سخنان علی کریمی: این شیطان‌صفتی محض است

محیا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا، محکوم کردن حادثه تروریستی کرمان گفت: اگر دشمن می‌خواست با این حادثه که در نزدیکی مزار سردار شهید سلیمانی به وجود آورد ترس را در جان مردم بیندازد با این کار آنها نتیجه عکس می‌گیرد. این حرکت مردمی برای سردار شهید قطعا ادامه دار خواهد بود و کسی نمی تواند آن را متوقف کند. همانطور که این سردار، جانش را شجاعانه برای کشورش به دست گرفت، هموطنان ما هم همین حس را به کشورشان دارند.

وی برای خانواده هایی که در این حادثه تلخ عزیزانشان را از دست دادند، آرزوی صبر کرد.

دهقانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به استوری علی کریمی که از شهادت هموطنانمان در انفجار کرمان ابراز خوشحالی کرده بود واکنش نشان داد و افزود: کسانی که از ریخته شدن خون‌های پاک، خوشحالی می‌کنند، دیگر بشر نیستند و حتی حیف که کلمه حیوان برای آنها به کار برده شود. چطور می توانند درباره خون پاک مردمی که با آن عشق و آن نگاه به کرمان رفتند و این اتفاق برایشان افتاده، اینگونه صحبت کنند؟!

وی اظهارات اخیر کریمی را تاریکی و شیطان صفتی محض دانست و تصریح کرد: علی کریمی دیگر نمی‌تواند برای جوانان تعیین‌تکلیف کند، اتفاقا خوشحال هستم که این آدم خوشحالی خود را اینگونه بروز داده است تا جوانان ما چنین افرادی را سرمشق خودشان قرار ندهند. این وداع آخر این فرد از لحاظ فکری است.

این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: آنها چگونه می‌توانند برای به خاک و خون کشیده شدن هموطن خودشان و خاک خودشان و اصل و نسب خودشان ابراز خوشحالی کنند؟ چنین انسانی بی ذات‌ترین و بی وجدان‌ترین فرد می تواند باشد.

کاوه خداشناس: با هر تفکری در جنایت کرمان چیزی جز وحشی‌گری نمی‌بینیم

کاوه خداشناس بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی به جنایت تروریستی کرمان واکنش نشان داد و گفت: از هر زاویه ای به این واقعه بسیار غم انگیز نگاه کنیم، با هر منطق و تفکری، چیزی جز وحشی‌گری و نامردی نمی‌بینیم.

وی جنایت تروریست‌ها در کرمان را بسیار دردناک دانست و افزود: همه ما از این ماجرا بسیار متاسف و ناراحتیم.

خداشناس تصریح کرد: از صمیم قلب به ملت ایران و مردم عزیز کرمان و به خانواده هایی که عزیزانشان به شهادت رسیدند تسلیت می‌گویم و کنارشان هستیم.

کارگردان ضد: خون مظلومان گریبان تروریست‌ها را می‌گیرد

امیر عباس ربیعی کارگردان فیلم سینمایی “ضد” در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا در واکنش به جنایت تروریستی کرمان گفت: تروریسم در هر جای دنیا محکوم بوده و نشانه نفرت است.

وی افزود: آن فردی که اقدام به ترور می کند قطعا در راه رسیدن به اهدافش به ذلت و ضعف رسیده و مثل غریقی است که به هر خس وخاشاکی دست می برد تا نجات پیدا کند اما این تلاشی ابتر است.

ربیعی ادامه داد: خدای متعال برای خون مظلوم قطعا کاری می کند که این خون، گریبان تروریست‌ها را بگیرد و نابودشان خواهد کرد.

این کارگردان سینما در واکنش به کسانی که از شهادت مردم کشورمان حمایت یا ابراز خوشحالی کردند گفت: هرکسی با هر سلیقه ای وقتی ببیند هموطنش مظلومانه به خون خودش می‌غلتد اما نسبت به هموطنانش ابراز همدردی نکند و قلبش جریحه دار نشود، طبیعتاً از فطرت خودش و ارزش های انسانی فاصله گرفته است.

مهران غفوریان: کسی که از کشتار مردم خوشحالی می‌کند، با تروریست‌ها هیچ فرقی ندارد

مهران غفوریان بازیگر سینما و تلویزیون در پی جنایت تروریستی کرمان گفت: به مردم عزیز کرمان تسلیت عرض می‌کنم. جگرمان برای کرمان کباب شد و قلب کشور متأثر شد.

وی با بیان اینکه چنین اتفاق دردناکی در هرجای دنیا رخ دهد، به شدت محکوم می‌کنم، اینگونه اتفاقات را نابخشودنی دانست و افزود: ما ایرانی‌ها در هشت سال دفاع مقدس خودمان را ثابت کردیم. همهٔ دنیا از عراق حمایت می‌کرد، ما به تنهایی ایستادیم. ما هزاران شهید دادیم تا امنیت این کشور تأمین شود. به همین دلیل ما با همه جای دنیا تفاوت داریم. خیلی‌ها از جمله حاج قاسم برای این امنیت شهید شدند و جان خود را فدا کردند.

غفوریان ادامه داد: متأسفانه این عمل وحشیانه و تروریستی در روز مادر، که روز جذاب و قشنگی است صورت گرفت. خیلی از کسانی که در این حادثه جان باختند مادر بودند. خیلی‌ها می‌خواستند در آن روز، روز مادر را به مادران خود تبریک بگویند. آن کودک هم که مظلومانه شهید شد، چه بسا هدیه روز مادر را با خود به همراه داشت اما در کنار مادرش در خون غلتید.

این بازیگر سینما و تلویزیون به افرادی همچون علی کریمی که از این کشتار ابراز خوشحالی کرده اند واکنش داد و اظهار داشت: هرکسی که از کشته شدن مردم بی‌دفاع، بی‌گناه و مظلوم خوشحال شود، با آن کسی که مرتکب این جنایت شده است، هیچ تفاوتی ندارد. کسی هم که بمب گذاری کرده، از منفجر شدن آن بمب و کشتار آن مردم خوشحال شده است.

وی تصریح کرد: قتل‌عام این مردم خوشحالی ندارد؛ حال این مردم به هر دلیلی در آن مکان حضور داشته‌اند. چه فرقی می‌کند که این مردم برای چه به آن مکان رفته‌اند؟ مگر در اصل موضوع تغییری ایجاد می‌شود؟ مگه می‌توان صورت مسئله را پاک کرد؟ مگر در همه جای دنیا دم از مبارزه با تروریست نمی‌زنند؟ مگر این ترور نیست؟ مگر این عمل، تروریستی نیست؟ من نمی‌فهمم که یک ایرانی، چگونه می‌تواند از کشته شدن هم‌وطنان خود خوشحال شود؟ یک انسان، چگونه می‌تواند از کشته شدن انسان‌ها ابراز شادی کند؟ وقتی به این موضوع فکر می‌کنم عصبانی می‌شوم.

غفوریان خطاب به علی کریمی گفت: من شخصاً با گرایش سیاسی و عقاید او کاری ندارم؛ اما این یک مسئله انسانی است. اصلاً او مخالف جمهوری اسلامی است، اما این افراد مردم بی‌گناه هستند.

وی افزود: کسی را که از کشتار انسان‌های بی‌گناه ابراز شادی می‌کند، باید در تیمارستان و به دور از دیگر بیماران روانی بستری کرد. واقعا این را نمی‌توان درک کرد. اصلاً احساسات را کنار بگذاریم، عقل را چه کنیم؟ شرم بر کسانی که از کشتار این مردم مظلوم به دست تروریست‌های کثیف، استفاده ابزاری و سیاسی می‌کنند.

این بازیگر ادامه داد: دوستانم از کرمان به من پیام می‌دهند و از من تشکر می‌کنند که این حادثه تلخ را تسلیت گفتم. اما افسوس که کاری از دستم بر نمی‌آید. اگر من همین لحظه به کرمان بروم، واقعا چه کاری می‌توانم برای این مردم عزادار و داغ دیده کنم.

وی بیان کرد: ما ایرانی‌ها ویژگی‌های اخلاقی داریم که ما را در دنیا خاص کرده است. سنت‌ها و فرهنگ ما واقعاً جذاب است. تفاوت ما با همه جای دنیا در این است که ما ادعای اخلاق، صلح و نوع دوستی داریم.

غفوریان خاطرنشان کرد: از بخش امنیتی کشور درخواست دارم که سریعتر اقدام کنند و این جنایتکاران را به سزای عمل کثیف و غیر انسانی‌شان برسانند و البته مطمئن هستم که این‌طور نمی‌ماند. ان‌شاءالله به حق پنج تن، عاملان این فاجعه و قاتلان این مردم مظلوم، پاسخ این جنایت را دریافت می‌کنند.
مژده خنجری: تروریست‌ها نمی‌توانند مردم همدل ما را بترسانند

مژده خنجری مجری تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا به جنایت تروریستی کرمان واکنش نشان داد و گفت: همه ما این حمله تروریستی را محکوم می‌کنیم و به مردمی که برای همدلی در روز مادر و سالروز شهادت حاج قاسم گرد هم آمده بودند و همه مردم ایران تسلیت می‌گوییم.

وی با بیان اینکه این فاجعه قلب همه را به درد آورد، افزود: هدفی که در پشت این وقایع وجود دارد، ترساندن مردم است. آنها می خواهند مردمی را بترسانند که همدل و همقدم پشت هم ایستاده‌اند و به قهرمانان بزرگ کشورمان احترام می‌گذارند اما راه به جایی نخواهند برد.

این مجری در پاسخ به سوالی درباره ابراز خوشحالی دشمنان ایران از جمله علی کریمی از این کشتار مردم در کرمان، تصریح کرد: هرکسی که از کشته شدن مردم مظلوم که بخشی از آنها زن و کودک بودند بخواهد خوشحالی کند، قاعدتا باید به انسانیت او شک کرد؛ حالا هر کسی با هر گرایش و تفکری که می‌خواهد باشد.

خنجری خاطرنشان کرد: شهدای این جنایت تروریستی، مردم و خانواده‌هایی مظلوم و بی‌گناه بودند.

فرزین محدث: هرکس از شهادت هموطنم خوشحالی کند هموطن من نیست

فرزین محدث بازیگر سینما و تلویزیون بامحکوم کردن جنایت تروریستی کرمان گفت: ترور و تروریست به هر شکلی یک عمل عاری از انسانیت است.

وی افزود: منظورم از این عمل، خوی حیوانی نیست چون حیوان، به همنوع خودش و به دیگران آسیب کمتری وارد می‌کند. این یک صفت شیطانی است. وقتی هموطنان ما بر اثر یک حادثه ای به این شکل به شهادت می رسند، وظیفه تمامی ما که در یک مرز و بوم زندگی می کنیم و ایرانی هستیم این است که کنار هم باشیم.

این بازیگر با تاکید بر اینکه سکوت درباره این جنایت جایز نیست، ادامه داد: با هر سلیقه و هر نگرشی، مرز و بوم کشور و مردم سرزمینمان برای ما اهیمت دارد. هر کسی که بخواهد کوچک ترین آسیبی به این خاک، به این مرز و بوم و یا به هموطنان من بزند من در مقابل آن ها می ایستم.

محدث با بیان اینکه هرکس از شهادت هموطن من احساس خوشحالی کند، هموطن من نیست، خاطرنشان کرد: ما با هر نگاه، هر سلیقه و هر گرایشی، در نقاطی مشترک هستیم و در این نقاط با کسی شوخی نداریم.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153863

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی