پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس مجلس شورای اسلامی:

قالیباف با بیان اینکه انتخابات یک فرصت تحول آفرین است، گفت: نباید رقابت بین نامزدها و فهرست ها محور این انتخابات قرار گیرد، بلکه رقابت انتخاباتی باید روی ایده های تحول ساز شکل گرفته و بر ریل انقلاب و به نفع مردم تمرکز شود.

منتشر شده در 22 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ محمدباقر قالیباف، امروز در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن مشهد که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ۲۲بهمن ماه برای ملت ما بی نظیر است و هویت ملی برای مردم ایران با ۲۲بهمن معنا شده است. مردم ما هیچ وقت مانند ۲۲بهمن احساس یک ملت بودن را نداشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد یا احیای این هویت ملی با انگیزه دینی و پرچم داری امام راحل به عنوان یک رهبر الهی انجام شد، این امام خمینی (ره) بود که مردم ایران را هم باور کرد و هم به خودباوری رساند، این از مجاهدت امام و از روحیه اخلاص و کار برای خدا کردن است که توانست چنین روحیه گرم و تحولی را در مردم بوجود آورد.

قالیباف با بیان این که این اقدام امام راحل براساس عقلانیت دینی و سنتهای الهی بود، نه فرصت طلبی و نه قدرت طلبی که در بین سیاستمداران دنیا رواج دارد، این مهم ایران را قوی و احیا کرد وگرنه کدام انقلابی می تواند در مدتی کمتر از ۲ سال مورد سنگین ترین هجمه دشمنان قرار گیرد به طوری که شرق و غرب برای حمله به کشورمان و براندازی انقلاب با هم متحد شده بودند.

ایستادگی نظام، افتخار اسلام

وی ادامه داد: ایستادگی نظام جمهوری اسلامی به مدت هشت سال در برابر ابرقدرتهای شرق و غرب یک افتخار برای اسلام است، یک وجب از خاک وطن جدا نشد و مردم با غیرت و همت دفاع کردند و این هنر امام راحل بود که براساس نگاه عمیق به اسلام و به مردم یک جریان قوی درست کرد که از درون آن یک نظام جدید شکل گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب ما با انقلاب برخی کشورهای دیگر فرق دارد، این انقلاب همیشه خواهد ماند و اگر امروز مردم سختی ها را تحمل می کنند به خاطر حفظ این انقلاب است، همه باید تلاش کنیم صادقانه پای کار انقلاب باشیم، ما مسئولان باید بدانیم که همچون گذشته مدیون مردم هستیم و باید با تمام توان به آنان خدمت کنیم.

قالیباف ادامه داد: اگر دین نتواند یک نظم عمومی برقرار کند یا اگر انسجام اجتماعی بر محور دین صورت نگیرد، مطمئن باشید انقلاب اسلامی و کشورمان ضعیف خواهد شد، این نقطه تلاقی کلمه توحید و توحید کلمه رمز پیروزی و تداوم انقلاب است.

وی ادامه داد: امروز که پنج سال از چله دوم انقلاب اسلامی می گذرد، رهبر انقلاب بیانیه گام دوم را مانند مشعلی به دست ما دادند تا راه امام و رمز پیروزی را گم نکنیم، در همین بیانیه تاکید شده است که حکومت بدون آرمان یا بدون کارآمدی در تحقق آرمانهایش موفق نخواهد بود لذا نباید فلسفه انقلاب اسلامی را گم کنیم وگرنه مسئولیت خودمان را انجام نخواهیم داد.

مردم باید در متن امورات کشور باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه فاصله گرفتن از ارزشهای دینی و سنتهای الهی در بین مسئولان و نخبگان جامعه همین موضوع است که باید براساس آن از خود مراقبت کنیم، چه یک شهروند معمولی، چه نماینده و چه کارگزار نظام باشیم، این موضوع وظیفه ما را سنگین تر می کند.

وی با بیان این که مردم باید مانند همیشه در متن امورات کشور و اداره آن باشند، گفت: اگر مردم و حضور بسیجی وار آنان در هشت سال جنگ تحمیلی نبود، به پیروزی نمی رسیدیم، اگر غیر از این عمل کنیم از ریل انقلاب خارج خواهیم شد، بدانیم که انقلاب ما زنگ شروع یک تحول بوده نه اینکه نقطه پایان تحول باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم در چله دوم انقلاب قدم های بزرگی را برای تحول کشور برداریم راهی جز این نداریم که توازن بین اصول انقلاب را برقرار کنیم.

وی ادامه داد: عقلانیت، معنویت و عدالت سه اصل انقلاب بوده که تجلی آن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، حفظ انقلاب هم وابسته به توازن بین این سه رکن است، باید با روحیه انقلابی گری مبتنی بر مکتب انقلاب و برگرفته از عقلانیت دینی و معنویت و عدالت پیش رویم.

تجدید عهد ما حرکت در مسیر تحول است

وی یکی از خطراتی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند، رکود و تحجر و انفعال دانست و گفت: این رکود و تحجر و انفعال در تضاد با عدالت و معنویت است، امروز تجدیدعهد ما با انقلاب و رهبری و شهدا، آماده شدن و حرکت در مسیر تحول است.

وی تصریح کرد: برهمین اساس انتخابات یک فرصت تحول آفرین است که مردم ان را از دست نمی دهند، نباید رقابت بین نامزدها و فهرست ها محور این انتخابات قرار گیرد بلکه باید روی ایده های تحول ساز قرار گرفته بر ریل انقلاب و به نفع مردم تمرکز شود، نه اینکه حاشیه سازی شود که رقابت به جای مشارکت باعث دلزدگی مردم از قدرت طلبی مسئولان گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب به ما می گوید که انقلاب اسلامی همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خود بوده است اما اهل انفعال نیست.

وی با اشاره به اینکه انتخابات یک پنجره طلایی و فرصتی برای مردم است تا بدون انفعال، سرنوشت خود را تعیین کنند، گفت: دشمنان ما همیشه در تلاش بودند که در جهت مخالفت با انقلاب به مردم ما فشار می آورند.

 

 

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/159102

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی