پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیس جمهور دستور داد:

رسیدگی فوری به خانواده شهدای کرمان

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت امروز به مسئولان مربوطه خصوصا بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور داد که به وضع شهدا رسیدگی فوری شود.
منتشر شده در 17 دی 1402
در سرویس | |

به گزارش جهت پرس؛ به گزارش جهت پرس، سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت ضمن تسلیت مجدد به خانواده شهدای جنایت تروریستی در گلزار شهدای کرمان و طلب شفای عاجل برای مجروحان این رخداد، از مسئولان مربوط، به ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست پیگیر امور مربوط به خانواده شهدای این جنایت باشند.

رئیس جمهور همچنین به شهادت رسیدن دو تن از نزدیکان معاون حقوقی رئیس جمهور در جنایت تروریستی کرمان را به وی و اعضای خانواده آنها تسلیت گفت.
وی در ادامه با اشاره به استقبال گرم و پرشور مردم زنجان از سفر دولت مردمی، از زمان‌شناسی، تعهد و پایبندی مردم این استان به آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی قدردانی کرد.
در ادامه جلسه امروز هیات دولت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به گزارش مرکز آمار از تداوم روند کاهشی قیمت مسکن در تهران، از کاهش ۲.۹ درصدی قیمت مسکن در آذر ماه خبر داد و گفت: این آمار گواهی بر موثر بودن سیاست ثبات اقتصادی دولت در بخش مسکن است.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی نیز در گزارشی از روند اجرایی شدن تاکیدات رئیس جمهور برای اجرای عدالت در جذب و استخدام کارکنان دولت اظهار داشت: برای ایجاد فرصت برابر جذب در دستگاه‌های اجرایی و جلوگیری از ورود انبوه نیروها بدون رقابت، در دو سال و چند ماه گذشته ۳ آزمون فراگیر و ۸ آزمون اختصاصی برای جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی برگزار شده ‌است.
میثم لطیفی با بیان اینکه با هدفمند کردن مجوزهای جذب نیرو در دستگاه‌ها تلاش شده روند جذب نیرو به ارتقای شاخص بهره‌وری منجر شود، از صدور ۷۸ هزار و ۹۰۱ مجوز استخدامی خبرداد و افزود: در وزارتین علوم و بهداشت نیز ۸ هزار و ۴۴۷ مجوز استخدام اعضای هیات علمی صادر شده است.
در جلسه امروز همچنین وزیر امور خارجه در گزارشی از آخرین تحولات در غزه گفت: به پشتوانه مقاومت و پایداری مردم غزه و کرانه باختری، در بیش از ۹۰ روز گذشته هیچ‌یک از اهداف اشغالگرانه رژیم صهیونیستی در از بین بردن حماس یا حتی خلع سلاح و رها کردن اسرای در اختیار گروه‌های فلسطینی محقق نشده، لذا صهیونیست‌ها به محیط بیرونی روی آورده و تلاش کردند با ترور «صالح العاروری» در بیروت، به اصطلاح پیروزی ساختگی برای خود رقم بزنند.
حسین امیرعبداللهیان افزود: امروز علاوه بر بروز اختلاف در درون کابینه رژیم صهیونیستی، در درون آمریکا نیز اختلاف نظرهایی درباره نحوه حمایت از جنگ بروز کرده و موضوعاتی چون خطای کاخ سفید در همراهی کامل با رژیم صهیونیستی مطرح شده است.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره بر امنیت پایدار در منطقه تاکید دارد، تصریح کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران ضرورت توقف جنایات جنگی علیه غزه، بازگشایی معابر ارسال کمک‌های انسانی، توقف کوچ اجباری و تعیین آینده غزه به دست فلسطینی‌ها و با روش دموکراتیک از ملزومات بازگشت آرامش به منطقه است.
منبع : ایرنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154144

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی