پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رهبر انقلاب بامداد روز پنج‌شنبه نامه مهمی خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا منتشر کردند که تاکنون بازتاب‌های وسیعی در رسانه‌های بین‌المللی داشته و کاربران انگلیسی‌زبان شبکه‌های اجتماعی و شخصیت‌ها و مقامات مختلف نیز به آن واکنش نشان دادند.

منتشر شده در 10 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ رهبر انقلاب بامداد روز پنج‌شنبه نامه مهمی خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا منتشر کردند که تاکنون بازتاب‌های وسیعی در رسانه‌های بین‌المللی داشته و کاربران انگلیسی‌زبان شبکه‌های اجتماعی و شخصیت‌ها و مقامات مختلف نیز به آن واکنش نشان داده اند.

دانشگاه‌های آمریکا از اوایل اردیبهشت سال جاری، در اعتراض به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، شاهد اعتراض‌هایی است که از نگاه ناظران، نمونه آن در دهه ۱۹۶۰ میلادی و اعتراض‌های دانشگاه‌های این کشور به جنگ ویتنام دیده شده‌بود.

این اعتراض‌ها در بیش از ۵۰ دانشگاه آمریکا به نسل‌کشی صهیونیست‌ها تا جایی پیش رفت که دامنه آن برخی دیگر از کشور‌های غربی استرالیا (دانشگاه‌های ملبورن و سیدنی)، کانادا (دانشگاه‌های مک‌گیل و کنکوردیا)، فرانسه (مؤسسه مطالعات سیاسی پاریس و دانشگاه سوربن)، ایتالیا (دانشگاه ساپینزا)، انگلیس (دانشگاه‌های لیدز، کالج لندن و دانشگاه وارویک) و … کشیده‌شد.

جروزالم‌پست: رهبر ایران از دانشجویان آمریکا خواست تا به مبارزه شرافتمندانه علیه رژیم سفاک صهیونیستی ادامه دهند

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی به نامه رهبر انقلاب خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا پرداخت و نوشت که «خامنه‌ای (رهبر انقلاب) از دانشجویان آمریکایی خواست به مبارزه با سیاست‌های «نسل‌کشی» اسرائیل ادامه دهند.»

در گزارش جروزالم‌پست آمده است که: نامه رهبر ایران آیت الله علی خامنه‌ای خطاب به دانشجویان آمریکایی که در آن «دفاع از مردم فلسطین» را تمجید کردند، «ظلم نکنید و مظلوم واقع نشوید» بود. این نامه که روز پنجشنبه منتشر شد، در میان موجی از اردوگاه‌های طرفدار فلسطین در سراسر دانشگاه‌های امریکا منتشر شد که منجر به تشدید تنش‌ها و نگرانی‌های امنیتی برای دانشجویان یهودی شد.

این رسانه صهیونیستی در ادامه نوشت: در نامه خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «در حالی که صفحه تاریخ ورق می‌خورد، شما در سمت راست آن ایستاده‌اید»، حمایت دولت آمریکا از اسرائیل را محکوم کرده و اقدامات دانشجویان را بخشی از «جبهه مقاومت» گسترده‌تر علیه ظلم صهیونیست‌ها معرفی کرده‌اند.

جروزالم پست افزود: وی رفتار رژیم صهیونیستی با فلسطینیان را ادامه دهه‌ها نسل کشی و آپارتاید دانست و تصریح کرد: نسل کشی رژیم آپارتاید صهیونیستی امروز ادامه رفتار‌های ظالمانه شدیدی است که دهه هاست ادامه دارد. جو داغ در میان اعتراضات دانشگاه این پیام فضای داغ را در بسیاری از دانشگاه‌ها تشدید کرد. خامنه‌ای در ادامه این نامه دانشجویان آمریکایی را به ادامه «مبارزه شرافتمندانه» علیه «رژیم سفاک صهیونیستی» فراخوانده و تأکید کرده است که جبهه مقاومت قوی‌تر شده و به همین منوال ادامه خواهد داد. وی با استناد به قرآن بر اهمیت قیام عدالت تاکید کرد: «لا تَظْلِمُونَ وَ لا تُظْلَمُونَ».

فاکس‌نیوز: رهبر ایران از دانشجویان آمریکا قدردانی کرد

تارنمای شبکه خبری آمریکایی «فاکس‌نیوز» متن کامل نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکا را با تیتر «رهبر ایران از دانشجویان آمریکایی به علت ایستادن در سمت درست تاریخ قدردانی کرد» منتشر کرد.

شبکه خبری فاکس نیوز در بازتاب این پیام رهبری نوشت: رهبر ایران در نامه‌ای مفصل، تظاهرات دانشجویان آمریکایی علیه (رژیم) اسرائیل را تحسین کرد.

این رسانه افزود: آیت الله سید علی خامنه‌ای دانشجویان رهبر انقلاب اسلامی، دانشگاه‌های آمریکا را که در اعتراضات جاری جنگ اسرائیل در غزه شرکت داشتند ستود و نوشت «شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید».

این رسانه بخش‌هایی از نامه مقام معظم رهبری را پوشش داد و نوشت: (آیت الله) خامنه‌ای در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: دانشجویان عزیز در ایالات متحده آمریکا شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید.

فاکس نیوز نوشت: این پیام، بخشی از نامه مفصل رهبر ایران به دانشجویان آمریکایی است که در آن از اعتراضات آنها علیه (رژیم) اسرائیل تقدیر شده است.

این رسانه به این بخش از نامه رهبری نیز اشاره کرد که «شما اکنون بخشی از جبهه‌ی مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ی دولت تان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می‌کند ــ مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.»

فاکس نیوز در بخشی از گزارش بازتاب خود نوشت: رهبر عالی ایران گفت آمریکا و انگلیس بعد از جنگ‌های جهانی تروریست‌ها را به منطقه «وارد» کردند.

این شبکه خبری آمریکایی، بخشی از نامه رهبری را به شرح زیر منتشر کرد: «سرمایه‌داران شبکه‌ی صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را بتدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهر‌ها و روستا‌های آن هجوم بردند؛ ده‌ها هزار نفر را کشتند یا به کشور‌های همسایه راندند؛ خانه‌ها و بازار‌ها و مزرعه‌ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب‌شده‌ی فلسطین، دولتی به نام اسرائیل تشکیل دادند.»

فاکس نیوز در بازتاب این نامه نوشت: رهبر ایران گفت «نخبگان صهیونیست جهانی» «مقاومت انسانی و شجاعانه در فضای دانشگاه ها» را «تروریسم» نامیده است.

فاکس نیوز نوشت: (آیت الله) خامنه‌ای همچنین از اساتید و هیات علمی دانشگاه‌های آمریکا که در اعتراضات علیه رژیم اسرائیل شرکت داشتند، تمجید کرد و گفت با دانشجویان به دلیل «مقاومت» دربرابر پلیس و دولت آمریکا «همدردی» می‌کند.

این رسانه در ادامه این بخش از پیام رهبری را بازنشر کرد و نوشت: «همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه‌ی مهم و اثرگذاری است. این می‌تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشار‌هایی که بر شما وارد می‌کنند، تا اندازه‌ای آرامش‌بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی میکنم و ایستادگی شما را ارج مینهم.»

فاکس نیوز افزود: بیانات رهبر عالی ایران بعد از آغاز اعتراضات در حمایت از فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا در آوریل (فروردین) ۲۰۲۴ در اعتراض به جنگ غزه مطرح شد.

واکنش رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکا

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز با بازنشر متن نامه رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «اگر آیت الله را راضی کرده‌اید، آمریکا را از دست داده‌اید»

بازتاب نامه مهم رهبری به دانشجویان آمریکا در «تایمزِ اسرائیل» و «نیویورک پُست»

وب‌سایت صهیونیستی «تایمز اسرائیل» و روزنامه آمریکایی «نیویورک‌پُست» هم به نامه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا پرداختند.

نیویورک‌پُست این بخش از نامه رهبری خطاب به دانشجویان آمریکایی که «شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده‌اید…و شما اکنون بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل داده‌اید» و تایمزِ اسرائیل نیز علاوه بر این بخش‌ها، این قسمت که «سردمداران صهیونیسم بین‌المللی… این مقاومت انسانی و شجاعانه (محور مقاومت) را تروریسم معرفی کردند..» را برجسته کردند.

واکنش کاربران انگلیسی‌زبان «ایکس» به نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکا

کاربران انگلیسی‌زبان شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نیز با انتشار بخش‌هایی از نامه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا یا بیان نظرات خود از این نامه استقبال کردند.

اما واکنش‌های بین المللی به کشور‌های غربی محدود نشده و بسیاری از رسانه‌های منطقه و عرب زبان نیز به نامه رهبری واکنش نشان داده اند.

العهد لبنان در این باره تیتر زد: امام خامنه‌ای خطاب به دانشجویان آمریکایی: شمار هم اکنون بخشی از جبهه مقاومت هستید.

این رسانه لبنانی نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی را خطاب به جوانان و دانشجویان در آمریکا، پوشش داده است.

المیادین نیز این بخش از نامه رهبری خطاب به جوانان و دانشجویان آمریکایی را منتشر کرد: شمار هم اکنون در سمت درست تاریخی که در حال ورق خوردن است، قرار دارید.

المنار نیز با انعکاس نامه رهبری تیتر زد: امام خامنه‌ای خطاب به دانشجویان و جوانان آمریکایی: با حمایتتان از غزه هم اکنون در جهت درست از تاریخ ایستاده اید و بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل دادید.

النشره لبنان نیز بخشی از سخنان مقام معظم رهبری را تیتر کرد: شما هم اکنون بخشی از مقاومت و تاریخی که در حال رقم خوردن است، هستید.

المسیره یمن نیز با انعکاس این نامه رهبری، گزارش داد: رهبر انقلاب اسلامی ایران به جوانان و دانشجویان آمریکایی در آمریکا که به میدان دفاع از کودکان غزه و زنان آن آمده اند، نامه‌ای نوشت.

روسیا الیوم نیز به انعکاس این نامه پرداخت و گزارش داد که رهبر ایران نامه‌ای به جوانان تظاهرات کننده حامی فلسطین در آمریکا نوشت.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/171696

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی