پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

اعتراف مشاور سابق هاشمی:

رئیسی دولت را در شرایط سخت ابربحران‌ها تحویل گرفت/ کارها را دلسوزانه دنبال می‌کند

این اذعان از این جهت است که اصلاح طلبان اگر لحظه‌ای از نقش مغرضانه خود خارج شوند، نمی‌توانند از کنار خرابه‌هایی که روحانی تحویل دولت بعد خود داد، بگذرند.
منتشر شده در 27 آذر 1401
در سرویس

غلامعلی رجایی، چهره اصلاح طلب و مشاور سابق مرحوم هاشمی رفسنجانی که در زمره  حامیان حسن روحانی محسوب می‌شد، در گفتگو با نامه نیوز ضمن تاکید بر اینکه رئیس جمهور دلسوزانه کارها را پیگری می کند، به شرایط سختی که آیت الله رئیسی دولت را تحویل گرفت، اذعان کرده است.

رجایی که چند روز پیش گفته بود «رئیسی اگر دلسوز کشور است استعفا بدهد» گفته است: «آقای رئیسی کار را رها نکرده است و اتفاقا سفرهای او به شهرستان ها نشان می دهد که کارش را دلسوزانه دنبال می کند. البته وقتی کسی از قوه قضائیه بیاید و مسئولیت قوه مجریه را در شرایط ابربحران ها تحویل بگیرد، کار سختی پیش رو دارد».

این اذعان احتمالا ناخواسته از این جهت است که اصلاح طلبان اگر حتی لحظه ای از نقش مغرضانه و سیاست باز خود خارج شوند، نمی توانند از کنار خرابه هایی که روحانی تحویل دولت بعد خود داد، بگذرند. از سوی دیگر نمی توانند به همت بلند رئیس جمهور، تلاش شبانه روزی ایشان و از سوی دیگر خدمات عدیده دولت سیزدهم در یک سال و اندی گذشته اشاره نکنند.

فقط یک نمونه از خدمات دولت رئیسی که شرایط بحرانی تحویل گرفته را مدیریت کرد، هفتصد کشته روزانه کرونا و تبعات گسترده این ویروس در ضربه به فعالیت ادارات، مدارس و انواع صنوف بود که با این حال دولت روحانی واردات واکسن را معلق به رفع تحریم و FATF کرده بود اما در دولت رئیسی این موضوع حل شد و الان ماه هاست که کشته های کرونا یک رقمی و در بسیاری روزها صفر بوده است.

رجایی در ادامه توان کابینه همراه رئیسی را ضعیف دانسته که نیاز به جراحی دارد! البته ضعیف بودن کابینه رئیسی و نیاز به جراحی را نباید جدی گرفت؛ چرا که کابینه قوی مدنظر امثال رجایی با حضور افرادی نظیر زنگنه و ظریف شکل می گیرد که جزو بانیان و عوامل وضع موجود هستند.

تنها از یکی از برندهای کابینه روحانی یعنی عباس آخوندی چنان فاجعه ای بر سر مسکن فرود آورد که خانه دار شدن برای گروهی از مردم به رویا تبدیل شده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/22194

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه