پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد

با بارش‌های اخیر اختلاف ذخایر سدها در سال‌ جاری با زمان مشابه سال قبل، که در ۱۵۳ روز ابتدایی سال آبی جاری همواره منفی بود، صفر شد.

منتشر شده در 25 بهمن 1401
در سرویس

 از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا روز گذشته، در مجموع 9 میلیارد و 610 میلیون مترمکعب آب وارد سدهای کشور شده است که در مقایسه با ورودی 10 میلیارد و 770 میلیون مترمکعبی آب به سدها در مدت زمان مشابه سال قبل، کاهشی 11درصدی داشته است.

بر اساس جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان آب رهاسازی‌شده از سدها برای مصارف شرب، کشاورزی، صنعت و زیست‌محیطی در 153 روز ابتدایی سال آبی جاری، 7 میلیارد و 120 میلیون مترمکعب بوده است که مقایسه این رقم با خروجی 8 میلیارد و 440 میلیون مترمکعبی آب از سدهای کشور در مدت مشابه سال قبل، نشان‌دهنده کاهشی 16درصدی است.

در زمان حاضر 21 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب آب در سدهای کشور ذخیره شده که نشان‌دهنده پرشدگی 44درصدی مخازن سدها و خالی بودن 56 درصد این ظرفیت است.

میزان ذخایر آبی سدها در روز مشابه سال قبل (23 بهمن 1400) بالغ بر 21 میلیارد و 650 میلیون مترمکعب بود که تقریباً با میزان ذخایر فعلی سدهای کشور برابر است؛ در واقع با بارش‌های اخیر و رشد ورودی آب به سدها، منفی بودن ذخایر سدها نسبت به زمان مشابه سال قبل، صفر شده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/15438

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی