پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دبیرکل اکو در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ضمن ارائه گزارشی از روند آماده سازی نشست سران اکو در عشق آباد، از مساعدت‌های ایران در این زمینه قدردانی کرد.

منتشر شده در 26 آبان 1400
در سرویس

«خسرو ناظری» دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در آستانه نشست سران اکو با «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

دبیرکل اکو در این دیدار گزارشی از روند آماده سازی نشست سران سازمان اکو در عشق آباد پایتخت ترکمنستان ارائه و از مساعدت‌های جمهوری اسلامی ایران در این خصوص قدردانی کرد.
صفری نیز گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با همسایگان را اولویت دولت جمهوری اسلامی ایران خواند و بر نقش اکو در تحقق اهداف کشورهای عضو تأکید کرد. 
وی حضور هیأت عالیرتبه کشورمان در نشست سران اکو در ترکمنستان را نشانه اهمیت و جایگاه برجسته اکو برشمرد و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است در اجرای تصمیمات مهمی که از سوی سران منطقه در نشست اکو در عشق آباد اتخاذ خواهد شد، پیشقدم باشد.

نشست سران اکو قرار است هفتم آذر ماه در عشق آباد برگزار شود و آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان نیز در این نشست شرکت خواهد کرد.

به گزارش فارس، دبیرکل اکو چندی پیش نیز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خسرو ناظری در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران،گزارشی از فعالیت‌های سازمان اکو از جمله فرآیند آماده سازی نشست سران اکو که قرار است در هفتم آذر ماه در عشق آباد با حضور روسای جمهور کشورهای عضو برگزار شود، ارائه کرد.

 وی همچنین با تأکید بر نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در اکو، خواستار تدوام حمایت‌های کشورمان از این سازمان مهم منطقه‌ای شد. 

وزیر امور خارجه نیز بر استمرار حمایت قوی جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و دبیرکل تاکید و ابراز امیدواری کرد در نشست سران اکو که با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، تصمیمات مهمی برای شکوفایی بیشتر همکاری‌های منطقه‌ای گرفته شود. 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/84309

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی