پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

1
منتشر شده در 25 مهر 1402
در سرویس

جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور امروز؛ بیست و پنجم مهر ۱۴۰۲ ، در روز دوم سیزدهمین همایش ملی نخبگان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره)، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری دیدار کردند.

بر اساس برنامه پیش‌بینی شده ۷ نفر از نخبگان در حضور رهبر انقلاب در موضوعاتی مانند آلودگی هوا، بهداشت و درمان، علوم نوین مانند کوانتوم، خودرو به عنوان یکی از موضوعات کلیدی، کشاورزی و محرومیت‌زدایی صحبت خواهند کرد و بناست تا نقشه راه یک‌ساله در حوزه نخبگان در این دیدار تعیین شود.

روح الله دهقانی فیروز آبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری نیز پیش از بیانات رهبری صحبت گزارشی ارائه خواهد داد.

وی در گفت‌وگویی کوتاه پیش از آغاز دیدار امروز نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور با رهبر انقلاب گفت: افتخار داریم به رسم هرسال در آغاز شروع سال تحصیلی به همراه جمع حدود هزار نفری از نخبگان کشور با رهبر انقلاب دیدار کنیم.طیف متعددی از نخبگان کشور شامل برگزیدگان کنکور، برگزیدگان المپیادها، استادان جوان، برگزیدگان جایزه‌های علوم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و تمام کسانی که به نحوی مستعدین و نخبگان حوزه علم و فناوری در کشور هستند در یک فرایندهایی برای حضور در این برنامه ثبت نام میکنند و بر مبنایی امتیازاتی که دارند انتخاب میشوند. هر سال از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار استفاده میکنیم و نقشه راه یکساله ما در حوزه نخبگان همیشه با این دیدار تعیین میشود.

وی افزود: یکی از نکاتی که وجود دارد، سخنان نخبگان در این دیدار و بیانات رهبر انقلاب پس از آن بعد از دیدار دسته‌بندی و بعد از آن وارد مرحله اجرا می‌شود. یکی از اقداماتی که از سال گذشته سرعت گرفت، موضوع استفاده از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور، جذب و انتخاب آن‌ها در دستگاه اجرایی کشور و همین‌طور سرعت گرفتن جریان جذب نخبگان در هیئت علمی دانشگاه‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب توصیه‌ها و درخواست‌هایی به شکل خاص در حوزه‌های کلان کشور مثل معدن و کشاورزی و … داشتند که برای آن‌ها در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ریزی شده و از چند ماه گذشته در دست اجراست.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/144727

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی