پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقام‌های انتظامی آمریکا می‌گویند حمله به منزل نانسی پلوسی و ضرب و جرح شوهر او نشان می‌دهد که خشونت‌های سیاسی در آمریکا وارد مرحله جدیدی شده و با همه آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، فرق می‌کند.

منتشر شده در 8 آبان 1401
در سرویس

به دنبال حمله روز جمعه به همسر نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، نگرانی‌ها از فضای متشنج و خشونت‌های سیاسی فزاینده در آستانه انتخابات میان دوره‌ای دوچندان شده است.

تشنج در فضای سیاسی ایالات متحده به حدی است که فقط در سه ماهه نخست سال میلادی جاری، اداره ارزیابی تهدیدات امنیتی پلیس واشنگتن بیش از ۱۸۰۰ پرونده جدید در این خصوص تشکیل داده است.

این اداره همچنین در گزارشی هشدار داده است که تهدیدات علیه اعضای کنگره آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۱۴۴ درصد افزایش یافته است.

همین روز گذشته بود که یک مرد ساکن پنسیلوانیا به خاطر تهدید به قتل یکی از اعضای دموکرات کنگره آمریکا گناهکار شناخته شد.

ماه گذشته نیز مهاجمی ناشناس شیشه‌های منزل سوزان کالین یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه را شکست.

جدای از همه رویدادها، در جریان حمله هواداران افراطی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱، عده‌ای از اوباش حامی او، خود را به اتاق کار نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رساندند تا بر نگرانی‌ها از خشونت‌های سیاسی در آمریکا در تاریخ معاصر این کشور بیفزایند.

ولی مقام‌های انتظامی آمریکا می‌گویند حمله به منزل نانسی پلوسی و ضرب و جرح شوهر او نشان می‌دهد که خشونت‌های سیاسی در آمریکا وارد مرحله جدیدی شده و با همه آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، فرق می‌کند.

همین مساله باعث شده است تا برای جلوگیری از هرگونه خشونت احتمالی در گردهمایی های تبلیغاتی مقامات و مسئولان دو حزب ایالات متحده در آستانه انتخابات میان دوره‌ای، پلیس و سرویس های اطلاعاتی این کشور، شدیدترین تدابیر امنیتی را به اجرا بگذارند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/28323

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی