پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس پلیس فتا فراجا کشور از دستگیری سرشاخه‌های اصلی شبکه لایو‌های غیراخلاقی در فضای مجازی خبر داد.

منتشر شده در 12 تیر 1401
در سرویس

سردار وحید مجید گفت: بر اساس رصد‌های انجام شده در فضای مجازی، اعضا و سرشاخه‌های اصلی باندی دستگیر شدند. این گروه سازمان یافته در استان‌های مختلف کشور، لایو‌های غیراخلاقی و نامتعارفی مصداق ترویج بی بند و باری و پولشویی با استفاده از کارت‌های اجاره‌ای در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان واتس‌آپ و تلگرام منتشر می‌کردند.

این مقام انتظامی گفت: اعضای این باند با هویت معلوم در استان‌های بوشهر، تهران، آذربایجان غربی، زنجان و شیراز با رعایت تمام اصول مراقبتی و اخذ حکم قضائی دستگیر شدند.

متهمان پس از بازداشت و توقیف تجهیزات الکترونیکی و مواجهه با ادله جرم به بزه خود اقرار کردند، پرونده آن‌ها برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

به گفته این مقام ارشد انتظامی طرح‌های عملیاتی پلیس فتا علیه گردانندگان سایت‌ها و صفحات غیر اخلاقی و نامتعارف در کشور به صورت دائمی در کارگروه‌های ویژه در حال انجام است.

حذف و پاکسازی اینگونه محتوا‌های غیر اخلاقی و برخورد با مجرمان این حوزه مورد درخواست بسیاری از هموطنان است. رسیدگی به اینگونه جرائم در اولویت مأموریتی این پلیس قرار دارد و تاکنون تعدادی از این تارنما‌ها در این حوزه شناسایی شدند و با مرتکبان اینگونه جرایم درحال اجراست.

تعدادی از کاربران و فعالان حرفه‌ای فضای مجازی که با بدون رعایت قوانین و مقررات و توجه به هنجار‌ها نسبت به تولید و انتشار محتوای غیر اخلاقی اقدام کرده‌اند احضار و توجیه می‌شوند و از آن‌ها تعهد می‌گیرند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/47187

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی