پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در پی سفر رئیس‌جمهور به شهرکرد مطرح شد

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز پنجشنبه در دور دوم سفرهای استانی وارد فرودگاه بین‌المللی شهرکرد شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

منتشر شده در 25 آبان 1402
در سرویس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی در نهمین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی دولت مردمی با استقبال نماینده، ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد، استاندار و جمعی از مقامات محلی وارد مرکز چهارمحال و بختیاری شد.

با بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی دولت مشکل آب نیمی از استان مرتفع خواهد شد

آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به چهارمحال و بختیاری، در فرودگاه بین‌المللی شهرکرد این استان را جلوه‌ای از کار و تلاش و مردمانش را خونگرم، باصفا و پایبند به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی توصیف کرد و ضمن ادای احترام به ۲ هزار و ۵۰۰ شهید و ۷ هزار جانباز و ایثارگر این استان، گفت: بحمدالله با تلاش آقای استاندار و مدیران پرتلاش استان مصوبات دور اول اجرایی شده و ما امروز در مرحله بهره‌برداری از این طرح‌ها و پروژه‌ها از جمله در بخش آب رسانی هستیم.

رئیس جمهور با در ادامه استفاده بهینه از ظرفیت‌های طبیعی استان از جمله زمین‌های حاصلخیز، مراتع و معادن را موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات چهارمحال بختیاری عنوان کرد و افزود: با طرح‌هایی که در زمینه آبرسانی در دو سال گذشته اجرایی شده نیمی از مشکل آب‌رسانی استان حل می‌شود که باید از همه دست اندرکاران تشکر کنم.

آیت‌الله رئیسی ابراز امیداوری کرد با پیگیری‌های دولت و تلاش مسئولان استانی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان، مشکل محرومیت و بیکاری در چهارمحال و بختیاری مرتفع شود.

افتتاح ۱۵ طرح آب و برق در چهارمحال و بختیاری به ارزش بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان

رئیس جمهور در اولین بخش از برنامه‌های نهمین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی دولت مردمی، طرح عظیم تامین آب شرب بهداشتی استان چهارمحال و بختیاری، شامل آبگیری سد غدیر باباحیدر و شبکه انتقال و توزیع آب این سد را افتتاح کرد.

درصد پیشرفت فیزیکی سد غدیر باباحیدر در ابتدای دولت مردمی ۶۰ درصد و طرح تامین آب شرب چهارمحال و بختیاری ۳۰ درصد بود که با توجه به اهمیت طرح در راستای رفع تنش‌های آبی و برنامه دولت مردمی برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، در اولویت اقدام قرار گرفت و امروز همزمان با دومین سفر دولت مردمی و با حضور رئیس جمهور به شکل رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

همچنین با افتتاح طرح‌های انتقال و توزیع آب سد غدیر باباحیدر، جهاد آب‌رسانی به ۱۱۷ روستای استان، ارتقای سیستم آب‌رسانی شهری و خدمات پایدار به مشترکین و احداث یک تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر فرادنبه چهارمحال و بختیاری که شامل همه بخش‌های تامین، انتقال، توزیع و بازتولید آب می‌شود، ۶۵ درصد از آب شرب بهداشتی و سالم مورد نیاز استان به شکل پایدار تامین و به این ترتیب تنش آبی استان پس از ۱۶ سال برطرف خواهد شد.

۹ طرح توسعه و تقویت شبکه توزیع برق نیز همزمان و به شکل ویدئوکنفرانس در مناطق مختلف استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شدند.

اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های فشار ضعیف و فشار متوسط توزیع برق، توسعه و احداث شبکه توزیع برق جدید، احداث پست‌های توزیع برق شهری و روستایی جدید، توسعه، احداث و بهینه‌سازی شبکه‌های روشنایی معابر، برق‌دار کردن روستا‌های بدون برق، نصب کنتور‌های هوشمند برای مشترکین جدید و تعویض کنتور‌های معیوب، احداث فیبر نوری به طول ۲۰۰ کیلومتر به‌منظور تقویت اتوماسیون شبکه، تهیه و توزیع ۶۵۰ دستگاه پنل قابل حمل خورشیدی بین عشایر و تبدیل سیم به کابل خودنگهدار به طول ۴۰۰ کیلومتر نیز طرح‌های حوزه برق‌رسانی هستند که امروز با حضور رئیس جمهور در چهارمحال و بختیاری به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

رفع تنش آبی ۱۱۷ روستا در چهارمحال و بختیاری

رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از ۱۵ طرح آب‌رسانی و برق‌رسانی استان چهارمحال بختیاری، با ابراز خرسندی از به ثمر نشستن بخش قابل توجهی از وعده‌های دولت به مردم استان در دور نخست سفر استانی در بخش آب‌رسانی، بر اهمیت مدیریت منابع آبی تأکید کرد و گفت: اگر بتوانیم آب را به‌درستی در چهارمحال و بختیاری مدیریت کنیم، آب شرب و صنعت در این استان تأمین خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی در ادامه، ۱۴ سال تأخیر در بهره‌برداری از «سد بابا حیدر» را موجب ۱۰ برابر شدن هزینه ساخت آن عنوان کرد و افزود: اگر اجرا و بهره‌برداری از این طرح در سال‌های گذشته به ثمر می‌نشست، هزینه آن ۱۵۰ میلیارد تومان بود، اما گذشت زمان باعث شد که هزینه آن ۱۰ برابر شود.

رئیس جمهور با توجه به اهتمام دولت برای رفع تنش آبی در روستا‌های استان چهارمحال بختیاری، گفت: امروز تنش آبی ۱۱۷ روستای استان، رفع شده است و امیدواریم که این عدد به ۲۰۰ روستا برسد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه اجرای طرح‌های آب‌رسانی در استان چهارمحال و بختیاری، جز با کار جهادی، انگیزه و اخلاص مدیران، قابل حل نبود، گفت: ۷۰ درصد طرح‌های آب‌رسانی در استان، مربوط به دوره دولت سیزدهم و ۳۰ درصد مربوط به گذشته است. بیشترین جذب اعتبارات هم در این دوره انجام شده است و مسئولان با کار جهادی، موجب تأمین آب پایدار و با کیفیت برای مردم استان شده‌اند.

رئیس جمهور با توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب برای ایجاد امید در جامعه، کار و تلاش جهادی و شبانه‌روزی را در این زمینه بسیار مؤثر دانست و با بیان اینکه اجرای طرح‌های آب‌رسانی در استان چهارمحال و بختیاری ۱۳ برابر قبل شده است، اظهار داشت: این موضوع، نشانه این است که ما می‌توانیم در زمان کوتاهی از طرح‌ها بهره‌برداری کنیم و در کار‌های دیگر نیز با اقدامات جهادی، طرح‌های نیمه‌تمام را به نتیجه برسانیم.

رئیس جمهور، همچنین تأکید کرد: علاوه بر ضرورت اجرا و بهره‌برداری از طرح‌های آب‌رسانی، توجه به موضوع فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری هم اهمیت بسیار زیادی دارد که باید مد نظر مدیران و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی، مردم و عشایر استان چهارمحال و بختیاری را نجیب، مقاوم و غیور، توصیف کرد و گفت: این مردم، سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند، بنابراین نباید طرح‌های نیمه تمام را که تحقق آن‌ها می‌تواند موجب خوشحالی مردم شود، بلاتکلیف رها کنیم.

رئیس جمهور، نهضت پایان طرح‌های نیمه تمام را موضوع اولویت‌دار برای دولت دانست و با تأکید بر اینکه ادامه مسیر خدمت‌رسانی به مردم به کمک همه بخش‌ها نیاز دارد، گفت: امروز بسیاری از طرح‌های آب‌رسانی و برق‌رسانی در استان چهارمحال و بختیاری آغاز به کار می‌کند که امیدوارم برای همه مردم، موجب برکت و خرسندی باشد. هنر ما این است که بتوانیم رضایت مردم را در همه کار‌ها به دست آوریم و این رضایت، تنها با عمل ما محقق می‌شود.

پروژه‌های سفر ریاست جمهوری با همفکری مقامات استانی مصوب می‌شود

رحیم ممبینی معاون کل سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از ظهر امروز در سفر به چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تلاش مدیران در انجام کارها مؤثر است، اظهار کرد: مسئولان فعال در استان‌ها و شهرستان عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته‌اند، روحیه خدمت‌گذاری تقویت شود.

معاون کل سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: سفرهای رئیس جمهور دولت سیزدهم، سفرهای پر برکتی محسوب می‌شود و موجب جنب و جوش در استان‌ها و کشور شده است و در سازمان برنامه و بودجه نیز مقید هستیم تا منابع مالی مصوبات سفر ریاست جمهوری را تأمین کنیم.

افتتاح پروژه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهرنگ پس از ۱۶ سال

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه پروژه بهداشت و درمان شهرستان کوهرنگ پس از ۱۶ سال امروز افتتاح و بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: این مرکز درمانی بخشی از مراجعات بیمارستان امام سجاد را مدیریت می‌کند.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افزود: مقرر شد نیروهای تخصصی مورد نیاز در این مرکز درمانی مستقر شوند تا مردم شهرستان کوهرنگ بتوانند به خدمات درمانی دسترسی پیدا کنند.

آماده‌سازی یک میلیون زمین در روستاها تا پایان دولت سیزدهم

غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور پیش از ظهر امروز در آئین تأمین زمین و آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه یکی از اهداف کلان کشور توسعه پایدار در استان‌ها است، اظهار کرد: امنیت غذایی، مهاجرت معکوس، توسعه پایدار، بازسازی توان اقتصادی کشورها، بازسازی توان تولیدی کشورها با توجه به روستاها محقق می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: دستگاه‌های مختلفی از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها فعالیت می‌کنند، گاهی موازی‌کاری بین دستگاه‌های اجرایی و بروکراسی اداری موجب پیچیده شدن اقدامات در روستاها می‌شود.

پیروزی قطعاً از آن مردم غزه است

آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار مردمی در مصلی بزرگ شهرکرد با اشاره به حوادث غزه اظهار کرد: اراده الهی بود تا موسی بیاید و امت موسی شکل بگیرد دست الهی از آستین موسی بیرون آمد و امت الهی شکل گرفت دست انتقام الهی از دست مردم غزه بیرون خواهد آمد و رژیم کودک کش صهیونیستی را از بین خواهد برد.

وی تاکید کرد: حمایت مردم ایران از مردم فلسطین حمایت از حق است، صف مردم ایران صف شرافت است که قطعاً باعث پیروزی است.

رئیس جمهور گفت: خرسندم که در جمع مردم چهارمحال و بختیاری هستم از استقبال مردم شهرکرد تشکر می‌کنم.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147708

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی