پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

درگیری مخالفان و موافقان ترامپ در اطراف دادگاه منهتن

موافقان و مخالفان دونالد ترامپ برای مدت کوتاهی در نزدیکی دادگاه منهتن، جایی که قرار است رئیس جمهور سابق آمریکا در اواخر امروز محاکمه شود، با یکدیگر درگیر شدند.
منتشر شده در 15 فروردین 1402
در سرویس

پلیس از درگیری فزیکی میان جمعیت حاضر در نزدیکی دادگاه منهتن جلوگیری کرد درحالی که موافقان و مخالفان ترامپ با داد و فریاد از یکدیگر انتقاد می کردند.

رسانه

یکی از حامیان ترامپ، به زنی مسن که لباسی با پیام «ترامپ را دستگیر کنید» بر تن داشت، به تمسخر گفت: “از اینجا برو، ای کیسه استخوان پوسیده!”

یکی دیگر از حامیان ترامپ خطاب به این زن گفت: از این محل دور شو!

رسانه

درحالی که پلیس سعی می کرد دو گروه را از یکدیگر جدا کند, یک زن حامی ترامپ هنگام تلاش برای تخریب یک بنر به زمین خورد.

 دادگاه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بعنوان نخستین دادگاه کیفری یک رئیس جمهور آمریکا در حالی امروز آغاز می شود که قاضی نیویورک تصویر برداری را ممنوع کرده و فقط اجازه حضور محدودی عکاس را برای چند دقیقه داده است.

رسانه

خوان مرچان، قاضی نیویورک در حکمی اعلام کرده است که تعداد محدودی از عکاسان اجازه خواهند داشت در دادگاه دونالد ترامپ در روز سه شنبه، عکس بگیرند، اما دوربین های فیلمبرداری اجازه حضور در اتاق دادگاه را نخواهند داشت.

مرچان پس از آنکه تیم حقوقی ترامپ با وجود دوربین ها و خبرنگاران در دادگاه مخالفت و اعلام کردند حضور دوربین های فیلم برداری یک فضای “سیرک مانند” ایجاد می کند، چنین حکمی صادر کرد.

رسانه های آمریکایی اعلام کردند که طبق حکم قاضی پنج عکاس با دوربین های عکاسی برای چند دقیقه اجازه حضور در دادگاه را خواهند داشت.

مرچان در حکم خود اعلام کرده است: این کیفرخواست موضوعی با اهمیت تاریخی است و در آن شکی نیست. در تاریخ آمریکا هرگز رئیس جمهور فعلی یا قبلی به اتهامات جنایی متهم نشده است.

بنا بر گزارش ها، این تصمیم همچنین بیان می کند که هیچ وسیله الکترونیکی در سالن های اصلی دادگاه یا اتاق های آن مجاز نخواهد بود.

رسانه

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که ظهر دوشنبه به وقت محلی اقامتگاهش در مارآ لاگو در فلوریدا را با کاروانی از همراهان و ماموران امنیتی ترک و به منتهن نیویورک برای حضور در دادگاه آمد.

به گزارش ایرنا از نیویورک، این اولین کیفرخواست علیه یک رئیس‌جمهور سابق آمریکا و همچنین علیه فردی است که امیدوار به حضور مجدد در کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ است.

رسانه

رئیس‌جمهور سابق آمریکا متهم است که پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری این کشور، مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به عنوان حق‌السکوت به یک بازیگر زن فیلم‌های مستهجن به نام “استورمی دنیلز” که با او رابطه داشته، پرداخت کرده است.

در این پرونده، این موضوع مطرح است که چگونه ترامپ در آستانه انتخابات سال ۲۰۱۶ بعد از آن که مایکل کوهن وکیل سابق او (ترامپ) به دنیلز حق‌السکوت داد، این پول را به وکیل خود بازگردانده است.

رسانه

اعلام جرم علیه ترامپ که عصر پنجشنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ماه ) اعلام شد همچنان محرمانه است و این بدان معناست که اتهامات علیه ترامپ علنی نشده است اما بازرسان مشغول تحقیق علیه حق السکوت ترامپ به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن آمریکایی پیش از سال ۲۰۱۶ بوده‌اند.

رسانه

گام بعدی در دادرسی کیفری، محاکمه ترامپ است که چندین مقام آگاه گفته‌اند جلسه دادگاه سه‌شنبه انجام خواهد شد. رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از معرفی خود در دادگاه، انگشت نگاری و تصویر برداری شده و پس از پر کردن فرم‌ها به دادگاه آورده خواهد شد که انتظار می‌رود ادعای بی‌گناهی کند.

رسانه

با این حال، ترامپ یک شهروند عادی نیست و احتمالا شیوه‌ای متفاوت در روند رسیدگی به این پرونده مشاهده خواهد شد.

اریک آدامز، شهردار نیویورک در پی این رویداد تاریخی در نیویورک که این شهر چهره بسیار امنیتی و پلیسی به خود گرفته است، در یک نشستی خبری اعلام کرد،”هیچ تهدید معتبر خاصی” در رابطه با سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به نیویورک وجود ندارد.

رسانه

شهردار نیویورک همه نیویورکی‌ها را تشویق کرد که به « اقدامات روزانه خود ادامه دهند» و در عین حال خاطرنشان کرد که مسافران و سایر افرادی که به این شهر سفر می‌کنند ممکن است به دلیل ترافیک و بسته بودن خیابان‌ها در نزدیکی دادگاه‌ها در بخشی از منهتن، « اختلال» را تجربه کنند.

رسانه

شهردار نیویورک در حال به “کسانی که به دنبال ایجاد تنش هستند” هشدار داد و گفت: پیام من روشن و ساده است: خود را کنترل کنید.

رسانه

آدامز گفت: “نیویورک خانه ماست، نه زمین بازی برای خشم نابجای افراد. ما امن ترین شهر بزرگ آمریکا را داریم زیرا به حاکمیت قانون در شهر نیویورک احترام می گذاریم.”

رسانهرسانهرسانه

مارجوری تیلور گرین، قانونگذار افراطی جمهوری‌خواه که نماینده ایالات جورجیا در مجلس نمایندگان است، در تظاهرات حامیان ترامپ حضور دارد.

رسانه

شهردار نیویورک روز گذشته خطاب به این قانونگذار آمریکایی برای حفظ ارامش و نظم شهر نیویورک هشدار داده بود.

رسانه

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10870

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی