پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جهاد اسلامی:

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با فارس، تصریح کرد که یورش نظامیان اسرائیلی به بیمارستان الشفاء در غزه دروغین بودن ادعای آنها در خصوص وجود تونل و استفاده مقاومت از این بیمارستان به عنوان یک مقر نظامی را فاش کرد.

منتشر شده در 25 آبان 1402

عصر دیروز (چهارشنبه، ۲۴ آبان)، «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، آخرین وضعیت جنگ غزه و تحولات منطقه را تشریح کرد.

به ادعاها درباره وجود تونل‌های مورد استفاده نیروهای مقاومت در زیر بیمارستان الشفاء، پاسخ داد.

دیروز چهارشنبه ۱۵ نوامبر، ‌ارتش رژیم صهیونیستی به داخل بیمارستان الشفاء هجوم برد‌ و اقدام به تفتیش و جست‌وجو در بخش‌های مختلف این بیمارستان از جمله اورژانس، جراحی، بخش قلب و بخش عمومی بیمارستان کرد، ارتش اسرائیل سپس از شماری از پزشکان و آوارگان فلسطینیِ پناه‌گرفته در این بیمارستان را تحت بازجویی قرار داد.

‌رادیو ارتش‌ اسرائیل، پس از این حمله، اذعان کرد که هیچ نشانه‌ای از حضور اسرایی که در جریان عملیات طوفان‌الاقصی توسط حماس دستگیر شده‌اند، در بیمارستان «الشفاء» وجود ندارد.‌

تجهیزات موجود در‌ زیر‌زمین بیمارستان الشفاء همه مربوط به ملزومات بیمارستان است

در این‌باره، ابوشریف گفت: ‌صهیونیست‌ها ‌وارد بیمارستان الشفاء شدند، آنها اگر می‌خواستند صداقتی داشته باشند، دیدند و باید واقعیت را اعتراف می‌کردند.دروغ‌های مربوط به بیمارستان، کاملا روشن شد.

به گفته وی مدیریت بهداشت در نوار غزه، چند روزی است که اعلام کرده آماده است‌ کمیته‌ای‌ بی‌طرف برای نظارت بر همه بیمارستان‌های موجود در غزه اعزام شود،‌ این راه خوبی است تا بفهمند افراد مسلح هرگز از بیمارستان‌ها استفاده نمی‌کنند و «همه هر آنچه در زیر زمین بیمارستان الشفاء است، مربوط به ملزومات بیمارستان است»؛ حتی مشخص شد‌ برخی از کانال‌های موجود در بیمارستان الشفاء، جهت تامین هوای لازم برای تهویه‌ فضاست و برخی انبارهای مخصوص سوخت و چیزهای دیگر مربوط به بیمارستان است؛ مهم این است که همه این‌ها برای استفاده غیرنظامی و بهداشتی و درمانی و نه برای استفاده نظامی بوده است.

ناصر ابوشریف با بیان اینکه برخی اتاق‌های زیرزمینی در بیمارستان الشفاء پیش از این، به عنوان مقرهای رسانه‌ای و پناهگاه‌هایی در زیر بمباران‌های شدید مورد استفاده قرار می‌گرفت، گفت: خبرنگاران و سخنگویان رسمی دولت فلسطین از آنجا به دلیل امنیت آن برای ضبط و ارائه بیانیه‌های خود استفاده می‌کردند، البته در زمان‌هایی که برق در بیمارستان وجود داشت.

به گفته نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، هیچ شواهدی از حضور نظامی و حضور مجاهدان فلسطین در این بیمارستان نبود‌ و بسیاری از تصاویر ماهواره‌ای ثابت کرده است که هیچ صدای تیراندازی از داخل ‌بیمارستان یا نزدیک آن به بیرون نیامده است، ما می‌توانیم به اشکال مختلف این را ثابت کنیم و دولت فلسطین و مسؤولان وزارت بهداشت از این طریق رژیم صهیونیستی را به چالش بکشند، از همین رو آنها (کمیته حقیقت‌یاب بی‌طرف) باید بیایند، ببینند و جست‌وجو کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از پزشکان بیمارستان هم ادعاهای اسرائیل را تکذیب کرده‌اند، گفت: یک پزشک نروژی که ۱۶ سال است در بیمارستان الشفاء غزه کار می‌کند، شهادت داده است که در طول فعالیت خود در این بیمارستان، هیچ گونه حضور مسلحانه (نیروهای مقاومت) را شاهد نبوده است.

ابوشریف تأکید کرد: از همین رو همه ادعاهای‌ رژیم صهیونیستی، باطل است، ساختن‌ اخبار جعلی برای اسرائیل راحت است مثلا‌ تسلیحاتی‌ روی زمین بگذارند و برخی نقشه‌ها را به دیوار یکی از اتاق‌ها آویزان کنند و مقاومت را به استفاده ازبیمارستان، متهم کنند.

مقاومت هرگز از بیمارستان‌ها برای ماموریت نظامی استفاده نمی‌‌کند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تاکید کرد: این را به طور قطع می‌گوییم هیچ سلاحی در بیمارستان‌ها وجود ندارد و هرگز از بیمارستان‌ها برای ماموریت نظامی استفاده نمی‌شود.

به گفته ابوشریف از انبارهای بیمارستان الشفاء‌ برای استفاده‌های غیرنظامی و مخصوص خود بیمارستان استفاده می‌شود، ‌زیرزمین‌های بیمارستان الشفاء مراکز پرتودرمانی و اشعه پزشکی است و بخش‌هایی از آن اداری است‌ و هرگز برای استفاده نظامی نیست.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147716

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی