پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
منتشر شده در 13 بهمن 1399
در سرویس

به گزارش جهت،در حالی که رئیس دولت سابق آمریکا در آستانه استیضاح به دلیل تحریک به خشونت در حادثه حمله مرگبار حامیان وی به کنگره این کشور قرار دارد، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد سابق وی به دلیل نقشش در توافق‌های عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده است. «آوی برکوویتز» معاون کوشنر هم در همین ارتباط برای دریافت این جایزه معرفی شده است.

«الن درشوویتز» وکیلی که از ترامپ در استیضاح اول وی دفاع کرد، این دو نفر را نامزد دریافت این جایزه کرده است.

کوشنر و برکوویتز در مذاکرات منتهی به چهار توافق موسوم به «توافق ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات، بحرین، سودان و مغرب نقشی اساسی ایفا کردند.

توافق سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی برای اولین بار در ۱۳ اوت (۲۳ مرداد) از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام شد و پس از آن بحرین نیز به این غائله پیوست و دو کشور در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) با حضور در کاخ سفید به طور رسمی توافق سازش با اسرائیل را امضاء کردند.

این افراد در حالی به دلیل نقششان در ایجاد توافقات خائنانه اعراب با رژیم صهیونیستی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده‌اند که اساس این توافق‌ها زیر پا گذاشتن حقوق مردم فلسطین و نادیده گرفتن جنایات و اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/125174

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی