پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسانه‌های مختلف اعلام کردند که دادگاه عربستان سعودی حکم نهایی فاجعه سقوط جرثقیل در مکه را صادر کرد.

منتشر شده در 26 بهمن 1401
در سرویس

دادگاه تجدید نظر جنایی عربستان سعودی حکم نهایی متهمان فاجعه حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام در سال 2015  را صادر کرد.

دادگاه تجدید نظر جنایی این کشور شرکت «بن لادن» سعودی را  را به دلیل نقض قوانین ایمنی به پرداخت 20 میلیون ریال سعودی (5.3 میلیون دلار) جریمه نقدی محکوم کرد.

روزنامه سعودی «عکاظ» اعلام کرد که دادگاه تجدید نظر جنایی با صدور حکم جدیدی در پرونده سقوط  جرثقیل در مسجدالحرام،  شرکت بن لادن را به سهل انگاری و تخلف محکوم کرده و  اما این شرکت به پرداخت دیه محکوم نشده است.

همچنین سه متهم این پرونده پس از احراز قصور و نقض قوانین ایمنی، به 6 ماه حبس و پرداخت 30 هزار ریال سعودی جزای نقدی و چهار نفر دیگر به سه ماه حبس و پرداخت 15 هزار ریال جزای نقدی محکوم شدند.

 به گفته منابع آگاه،این احکام قطعی تلقی می‌شود مگر این‌ که درخواست تجدید نظر به دیوان عالی کشور طبق روال معمول ارائه شود.

پیش از این  روزنامه عکاظ وابسته به آل سعود اعلام کرده بود  که دادگاه کیفری مکه حادثه «سقوط جرثقیل در مسجدالحرام» را در سال 2015 بلای آسمانی توصیف و 13 نفر از متهمان این پرونده از جمله شرکت «بن لادن» را تبرئه کرد.

این جرثقیل متعلق به شرکت بن لادن بود که سپتامبر 2015 در طرح توسعه مسجد الحرام در مکه مکرمه سقوط کرد و 111 کشته و حدود 238 زخمی بر جای گذاشت.

در این فاجعه  11 تن از حجاج ایرانی جان خود را از دست دادند و 15 تن دیگر از آنان زخمی شدند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/15275

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی