پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس مرکز تحقیقات عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هشدار نسبت به اینکه اُمیکرون قدرت سرایت بیشتری دارد و عمدتا کودکان را درگیر می‌کند گفت: بازبودن مهدها و مدارس در سرایت اُمیکرون کودکان موثر است.

منتشر شده در 13 بهمن 1400
در سرویس

محمد صادق رضایی،رئیس مرکز تحقیقات عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: موضوع اُمیکرون که در پیک ششم پاندمی کرونا با آن مواجه هستیم بیشتر از پیک‌های گذشته کودکان را درگیر کرده است، ولی خوشبختانه عوارض شدیدی را نظیر سویه‌های قبلی در کودکان ایجاد نمی‌کند.

رضایی با بیان اینکه سرایت این سویه بیشتر است و با افزایش تعداد بیماران سرپایی، بیماران بستری نیز افزایش خواهند یافت تصریح کرد: در فضای مجازی، عوارض سویه اُمیکرون را نسبت به سویه‌های قبلی وخیم‌تر مطرح می‌کنند که این موضوع صحت ندارد.

رئیس مرکز تحقیقات عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: باز بودن مهدکودک‌ها و مدارس موجب سرایت بیشتر بیماری می‌شود که در نهایت افزایش مراجعه بیماران به مراکز درمانی و خدماتی و افزایش بیماران بستری و سرپایی را در پی خواهد داشت.

وی درباره علائم این بیمار در کودکان تاکید کرد: اگر کودکی دچار تب طولانی مدت، نفس دشوار و یا تنگی تنفس، خواب‌آلودگی، تحریک‌پذیری و یا اسهال و استفراغ شدید شد به صورت اورژانسی به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رضایی به خانواده‌ها توصیه کرد: در زمانی که اعضای خانواده همزمان و یا پشت سرهم به کرونا دچار شدند، در صورت مشاهده تب در کودکان، حتماً تب را قبل از مراجعه به پزشک مهار کنند. مشاهده شده خانواده‌ها به دلیل اینکه بخواهند به پزشک نشان دهند کودک تب دارد، با وضعیت تب بالا کودکان را به مراکز درمانی می‌برند که این اشتباه است.

رئیس مرکز تحقیقات عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: چنانچه دمای زیربغل کودک ۳۷ تا ۳۸ درجه بود، حتماً داروهای تب‌بر مانند استامینوفن به کودک داده شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/72683

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی