پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عملکرد ضعیف مهاجمان استقلال در اردوی ترکیه و ثبت نشدن حتی یک گل به‌نام آنها مزید برعلت شده تا احتمال جدایی یکی از مهاجمان از استقلال قوت بگیرد.

منتشر شده در 8 مرداد 1401
در سرویس

اردوی استقلال در ترکیه به پایان رسید و کاروان این تیم از سفر برون مرزی خود به ایران بازگشتند و بعد از یکی، دو روز استراحت دوباره کار خود را تا شروع لیگ برتر پیگیری خواهند کرد.

برگزاری اردوی ترکیه برای استقلال اهمیت‌های بسیاری داشت و علاوه برآنکه چهار بازی تدارکاتی انجام شد، بازیکنان به طور تمام وقت و با تمرکز بالا در اختیار مربیان بودند و بدن‌های خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کردند.

طبق برآوردی که شده بازیکنان استقلال تا شروع لیگ به آمادگی لازم برای شرکت در رقابت‌های سخت لیگ خواهند رسید اما در این میان ممکن است ساپینتو در روزهای آتی روی نام دو بازیکن قلم قرمز بکشد.

درباره نام‌هایی که قرار است با استقلال قطع همکاری کنند هنوز باشگاه استقلال اطلاع‌رسانی رسمی نداشته و باید تا آن زمان تحمل کرد اما در روزهای آخر اردوی استقلال در ترکیه خبرهایی درباره احتمال کنار رفتن نام سعید مهری از فهرست بازیکنان فصل بعد شنیده شده است.

ساپینتو درباره چنین مسائلی به‌شدت حساس است و تا زمان تصمیم‌گیری قطعی دوست ندارد نام بازیکنان مازاد رسانه‌ای شود. او برای قرار دادن نام بازیکنان در لیست خروج معادلات دیگری را هم در ذهن دارد و ابتدا به‌دنبال اطمینان قطعی از جذب بازیکنان جدید است و بعد از آنکه از سوی مدیران باشگاه اطمینان حاصل کرد، در این راستا اقدام خواهد کرد.

تصمیم‌گیران استقلال پیش از این هم برخی بازیکنان را در لیست خروج قرار داده بودند و ۷ بازیکن از استقلال کنار گذاشته شدند اما این رویه تا رضایت قطعی ساپینتو ادامه خواهد داشت و به احتمال بسیار زیاد در روزهای آتی یکی، دو بازیکن از استقلال جدا خواهند شد و به جای آنها بازیکنان جدید به خدمت گرفته می‌شوند.

درباره احتمال جدایی شهباززاده نیز خبرهایی دست به دست می‌شود که روشن نیست این اخبار صحت داشته باشد، یا خیر. گفته می‌شود خود شهباززاده به‌دلیل تعدد مهاجم در خط حمله به‌دنبال حضور در تیم دیگری است. اما علاوه بر نام این بازیکن، ارسلان مطهری و آرمان رمضانی نیز در حاشیه امنیت آن چنانی قرار ندارند.

عملکرد ضعیف مهاجمان استقلال در اردوی ترکیه و ثبت نشدن حتی یک گل به‌نام آنها مزید برعلت شده تا احتمال جدایی یکی از مهاجمان از استقلال قوت بگیرد، چرا که همه می‌دانند اگر کاوه رضایی به فرم ایده‌آل برسد حضور در ترکیب استقلال نیز برای دیگر بازیکنان دشوار خواهد بود.

در واقع تصمیم به جدایی از استقلال می‌تواند یک اقدام دوسویه باشد؛ هم از طرف سرمربی استقلال که بخواهد ترافیک را در خط حمله کاهش دهد و هم از سوی بازیکنانی که قابلیت بازی در ترکیب اصلی دیگر تیم‌ها را دارند اما به‌دلیل تعدد مهاجم در استقلال قادر به حضور مداوم در ترکیب تیم خود نیستند. استقلال در خط آتش با شش گزینه بالقوه مواجه است که هر یک قابلیت بازی در ترکیب اصلی را دارند. جدایی در حقیقت می‌تواند متضمن آینده این بازیکنان در فوتبال ایران هم باشد. از طرفی گفته می‌شود ساپینتو بی‌میل نیست که تیمش را با یک مهاجم تخصصی آرایش کند و در کنار تک مهاجم تیمش بازیکنانی با خصوصیات یک وینگر را قرار دهد.

هر چند که مشت سرمربی استقلال باز نشده و همه منتظر ورود او به لیگ برتر هستند تا پی به مکنونات ذهنی‌اش ببرند اما در بازی‌هایی که در ترکیه انجام شد، می‌شد به این نتیجه رسید که سرمربی استقلال بیشتر تمایل به بازی با یک مهاجم رأس دارد که این ایده شانس بازی را برای دیگر بازیکنان به حداقل می‌رساند و آنها را از پست تخصصی خود دور می‌کند.

به هر حال در روزهای آتی تکلیف برخی بازیکنان مشخص خواهد شد. شاید هم در نهایت ساپینتو به این باور برسد که باید همه این بازیکنان را حفظ کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42074

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی