پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در شبکه اجتماعی ایکس مطرح شد

معاون وزیر و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درپستی نوشت: یک خبر خوب برای مردم خوزستان : از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش 11 ه.م.ت از معوقات شرکت‌های نفتی و گازی بابت عوارض آلایندگی، وصول و به حساب شهرداری‌ها و دهیاری های استان شما واریز شده؛ پولی که صرف عمران و آبادی شهرها و روستاهای شما خواهد شد.

منتشر شده در 10 مهر 1402

سید محمد هادی سبحانیان معاون وزیر و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در راستای بیان خدمات دولت رئیسی در پستی در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق درباره امتیازی که برای خوزستانی‌ها قائل شده‌اند نوشت: یک خبر خوب برای مردم خوزستان، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش 11 ه.م.ت از معوقات شرکت‌های نفتی و گازی بابت عوارض آلایندگی، وصول و به حساب شهرداری‌ها و دهیاری های استان شما واریز شده؛ پولی که صرف عمران و آبادی شهرها و روستاهای شما خواهد شد.

خبر خوب

این خبر خوب قطعا با تبعاتی همراه است به دلیل اینکه در تمام سال‌های بعد از جنگ تحمیلی با توجه به خسارت‌های فراوانی که به استان خوزستان و مردم شریف این استان وارد شد، این استان از خدمات و رسیدگی‌ کمتری نسبت به سایر استان‌ها برخوردار بود که این مورد را هم اگر به حساب نفوذ یا کمکاری تعمدی گذاشته نشود ولی قطعا با کج سلیقگی مسئولین در مصرف بودجه کشور و اشتباهات جبران ناپذیری در تعیین اولویت‌ها مواجه بوده است.

علاوه بر این این استان همواره با مشکلاتی از قبیل نداشتن آب آشامیدنی، معضل گرد و خاک شدید که از کشورهای همسایه وارد کشور می‌شد هم رو به رو بود، معضلاتی اینچنینی در حدی زیاد بود که برخی از مسئولین خوزستان تنها برای جلسات و کارهای ضروری در این استان ماندگار می‌شدند و خارج از این حالت سریع این محدوده از شرزمینمان را ترک می‌کردند که باز هم خداروشکر مسئولان اینچنینی با تغییر دولت عزل شدند و افرادی عهده‌دار مسئولیت شدند که از چنین خصلت خودخواهانه‌ای برخوردار نیستند.

دولت سیزدهم برای خوزستان چه کرد؟

علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان شب گذشته در ویژه برنامه تلویزیونی خوزستان، سرزمین فرصت ها با اشاره به بودجه درنظر گرفته شده از سوی دولت برای استان اظهار داشت: دولت در دو مرحله بودجه‌ های قابل ملاحظه ‌ای برای خوزستان در نظر گرفته است درسفر اول دولت ۳۴ همت و در سفر دوم ۱۸ و نیم همت به خوزستان اختصاص یافت که در حوزه ‌های آب، کشاورزی، صنعت، اسکله و بنادر، راه‌ ها و سایر بخش‌ ها پروژه تعریف شد.
استاندار خوزستان به مجموع ٢ هزار و ١٠٧ پروژه برای کلنگ زنی در هفته دولت اشاره داشت و بیان کرد: در هفته دولت مجموعا ۲۱۰۷پروژه در خوزستان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که از این تعداد ۱۹۹۶ افتتاح می‌ شود و ۱۱۱ پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.
حسینی محراب عنوان داشت: در زمینه اعتبارات آلایندگی و مسئولیت ‌های اجتماعی دولت برای اولین بار بالای ۱۵ همت به شهرداری ‌های استان اختصاص داد که این امر موجب شد استان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شود و پروژه ‌های متعددی در سطح روستاها و شهرها درحال انجام است که می‌ تواند موجب جهش و توسعه استان شود.
وی افزود: دولت بر تکمیل طرح ‌های نیمه تمام فارغ از اینکه در چه زمانی شروع شده‌اند اصرار دارد. در سفر اول دولت به استان اقدامات مهمی انجام شد از جمله طرح آب غدیر و همچنین شروع آب فدک و آب کوثر و دولت با توجه به اینکه مشکل اصلی استان موضوع آباست کمک زیادی در این خصوص داشت به طوری که در بسیاری از نقاط استان که در گذشته مشکل آب داشتند امروز از نعمت آب شرب برخوردار شده‌اند.
حسینی محراب ادامه داد: ٢٢٠ کیلومتر از آب غدیر در آبادان و خرمشهر و تصفیه خانه‌ های آن باقی مانده که با قرارگاه خاتم مذاکره شد تا بخشی از آن را انجام دهد.
وی تصریح کرد: برای آب فدک که از کارون ۳ شروع می‌ شود در حال پیگیری هستیم دو تونل برای آن ایجاد شود که با انجام آن آب به ایذه می‌رسد و با این اقدام کار کشاورزی، شیلات و باغات در منطقه متحول می‌شود و انجام آن بین یک تا دو سال زمان نیاز دارد.
استاندار خوزستان از پیشرفت ٢٠ درصدی خط کوثر خبرداد و ابراز داشت: خط کوثر نیز در جنوب شرق استان ۲۰ درصد پیشرفت داشته است و از خطوط مهم ماست و جمعیت بزرگی را در بر می‌گیرد.
حسینی محراب با اشاره به پیشرفت ۶٠ درصدی طرح جامع فاضلاب اهواز گفت: طرح جامع فاضلاب اهواز از پایان دفاع مقدس حدود۳۰ درصد پیشرفت داشت و با اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم امروز به ۶۰ درصد رسیده است، انشاالله تا سال آینده بخش عمده آن اجرایی خواهد شد و مشکلات حاد فاضلاب اهواز طی سالهای آینده مرتفع می‌شود.
وی اظهار داشت: دولت برای توسعه روستاهای خوزستان در گام نخست ۵ همت و در گام دوم ۳.۴ همت در نظر گرفت که بین بخشداری ها و دهیاری های استان متناسب با جمعیت توزیع کردیم و اقدامات بزرگی در سراسر روستاهای استان که بیش از ۴ هزار روستا را در بر دارد در حال انجام است و اقداماتی مانند آسفالت، ساخت سالن ‌های ورزشی، جدول، خرید ماشین آلات حمل زباله و سایر زیرساخت ‌های روستایی در دستور کار قرار دارد.
استاندار خوزستان بیان داشت: پروژه های عمرانی و اقتصادی مهمی طی دو سال گذشته در خوزستان به بهره برداری رسیده است،طرح هزار هکتاری پرورش میگو، پالایشگاه هویزه که می ‌تواند خوراک پتروشیمی ها را تامین نماید و فلرهای آلاینده را حذف نماید، فاز دوم آرایشگاه آبادان، طرح فولاد جهان آرا خرمشهر، فازهای ۲ و ۳ کارخانه روغن کشی خلیج فارس و بهره برداری از ۱۱۵۰ پروژه عمرانی،خدماتی و تولیدی در دهه فجر سال گذشته از آن جمله است. همچنین رفع مشکل شرکت و صنعت هفت تپه پس از سالها بلاتکلیفی و فعال نمودن بازارچه های مرزی آبادان و اروندکنار از جمله اقدامات موثر و قابل توجه دولت مردمی در استان بود.
حسینی محراب بیان کرد: طی دو سال اخیر در صادرات غیرنفتی رشد بسیار خوبی داشته ایم همچنین با هدف رشد و رونق مبادلات تجاری در حال پیگیری هستیم که فرودگاه دزفول یک فرودگاه بین المللی شود تا از این طریق محصولات شمال استان به کشورهای دیگرصادر شود.
وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم برای بخش مسکن سیاست خودمالکی را در پیش گرفت به این صورت که زیرساخت ها و تسهیلات توسط دولت فراهم شود و مردم در ساخت مسکن مشارکت داشته باشند برای تامین زمین های نهضت ملی مسکن بافت های فرسوده شهری با توجه به موقعیت مناسبی که دارند به این طرح اختصاص خواهند یافت.
استاندار خوزستان افزود: در زمینه راه نیز جاده ورودی به استان از سمت بهبهان نیاز به تعریض دارد که بخشی از آن انجام شد. جادهایذه_ لردگان نیز به عنوان یک پروژه بزرگ در دستور کار قرار دارد و پیمانکاران در آن فعال هستند. جاده اهواز _خرمشهر نیز که در ایام اربعین اهمیت مضاعف پیدا می کند نیاز به تعریض دارد که ۱۰ کیلومتر از آن انجام شده و ۱۰۰ کیلومتر باقیمانده و در مصوبات سفر ریاست جمهوری شامل شده و دارای اولویت است. مسیر اهواز به حمیدیه و سوسنگرد تا چذابه نیز به راه اندازی پل سابله نیاز دارد که انتظار می رود تا پایان شهریورماه این کار انجام شود.
حسینی محراب ادامه داد: برای برگزاری اربعین از سال گذشته تا کنون بیش از ۳۰ جلسه برگزار شده است و برای خدمت رسانی و رفاه زائران تمهیدات و اقدامات لازم از جمله بسیج و استقرار وسایل نقلیه، ساماندهی پارکینگ ها با ظرفیت حدود ۱۵۰ هزار خودرو،اسکان،تامین آب، یخ، آذوقه، داروهای ضروری، خدمات درمانی، اورژانس آمبولانس، افزایش گیت های گذرنامه جهت روان سازی تردد زائران و … انجام شد.
وی در پایان تصریح کرد: در بخش کشاورزی نیز اقدامات مهمی در دستور کار است که فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری با فاینانس یک میلیارد دلاری و ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع حق السهم دولت از نیشکر و طرح زراعت چوب در سطح ۳۰۰ هزارهکتار که بخشی از آن در کانون های ریزگرد انجام خواهد شد از آن جمله است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/141727

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی