پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی ایران اعلام کرد

خانه سنجش از دور به منظور بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی و هم‌افزایی بیشتر در این حوزه راه‌اندازی می‌شود.

منتشر شده در 1 بهمن 1401

مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی ایران به منظور به منظور هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت کسب و کارهای حوزه سنجش از دور، “خانه سنجش از دور” راه‌اندازی می‌کند.

بر اساس طرح اجرایی خانه سنجش از دور، قرار است به هر یک از کسب و کارهای حوزه سنجش از دور یک کرسی اختصاص داده شده و شرایط حضور نمایندگان آنها در این خانه مهیا شود.

یکی از کارکردهای این خانه، تبادل دانش و اطلاعات و آگاهی از توانمندی یکدیگر برای بهره‌مندی در پروژه‌ها است و در واقع خانه سنجش از دور محل رجوع سازمان‌های دولتی و خصوصی به جهت آگاهی از توانمندی‌های موجود و رفع نیازها خواهد بود.

از مزایای دیگر این خانه، بهره‌مندی از نظرات جمعی برای موضوعاتی از قبیل تعرفه‌گذاری خدمات، استانداردسازی فعالیت‌ها، رتبه‌بندی و دسته‌بندی کسب و کارها ذیل کمیته تخصصی سنجش از دور است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فضایی ایران، دکتر جلیلی، رئیس مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه خانه سنجش از دور می‌تواند آغازگر تشکیل یک نظام صنفی یا مهندسی برای جامعه سنجش از دور کشور ‌باشد، در این باره اظهار کرد: در نظر است خانه سنجش از دور ایران در مرکز نوآوری پژوهشگاه فضایی واقع در ناحیه نوآوری شریف ایجاد شود و از تمامی فعالان و ذی‌نفعان این حوزه جهت استقرار و اخذ کرسی در خانه سنجش از دور دعوت می‌شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/18242

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی