پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وقتی نمی‌توانی پول کسی را بپردازی، نباید با او مبارزه کنی

ریکاردو ساپینتو در نشست خبری بعد از بازی با آلومینیوم، به شدت از عملکرد علی فتح‌الله‌زاده انتقاد کرد.

منتشر شده در 19 فروردین 1402
در سرویس

به نقل از “ورزش سه” ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم فوتبال استقلال، پس از پیروزی دلچسب در اراک مقابل آلومینیوم، در نشست خبری به شدت علیه مدیرعامل این باشگاه موضع‌گیری کرد.

ساپینتو که به‌نظر دل پری از مدیرعامل تیمش داشت، از رفت و برگشت فتح‌الله‌زاده انتقاد کرد و مدعی شد از صحبت‌های او در برنامه فوتبال برتر و قراردادن مربیان و بازیکنان مقابل هواداران و باشگاه شوکه شده است.

ساپینتو که صحبت‌های اولیه خودش را در نشست با این موضوع شروع کرده بود، در ادامه از حل نشدن مشکلات باشگاه گلایه کرد و به طور ویژه از صحبت‌های فتح‌الله‌زاده در خصوص قرارداد خودش که محرمانه بود، به شدت انتقاد کرد و از اینکه به جای پرداخت پنج ماه حقوق معوقه او به او و بازیکنان حمله شده، ابراز تعجب و ناراحتی کرد.

سخت‌ترین هفته زندگی من بود
ما هفته خیلی خیلی سختی را گذراندیم. یکی از سخت ترین هفته های زندگی من بود. ما مدیرعاملی داشتیم که از باشگاه استعفا داد و سپس برگشت. اولین چیزی که بعد از این بازگشت لازم است، این باشد که وقتی برمیگردید، چیزهای خوبی برای تیم بیاورید، مانند حل کردن برخی از مسائل و مشکلات تیم. حل کردن چیزهایی مانند اینکه ما می توانستیم به لیگ قهرمانان آسیا برگردیم. که اگر پول نداریم، پس هنوز این مشکل وجود دارد.

نباید در تلویزیون علیه مربی و بازیکن صحبت شود
علاوه بر این کاری که باید انجام شود (بازگشت به آسیا)، باید مشکلات حل شود. نه اینکه در تلویزیون علیه مربی و بازیکنان صحبت شود. من خیلی شوکه شدم.

هرگز نگفتم مشکلات به‌خاطر فتح‌الله‌زاده است
من هرگز در رسانه‌ها اسمی از فتح‌الله‌زاده نیاوردم. من هیچ‌وقت نگفتم این مشکلاتی که هست، به‌خاطر آقای فتح‌الله‌زاده است. من این احتیاط را داشتم. ما از خیلی زمان‌های قبل این مشکلات را داشتیم و یک نفر باید آنها را حل کند. من نگفتم که تقصیر فتح‌الله‌زاده است یا شخص دیگری. اما یک نفر باید این مشکلات را حل می‌کرد.

سه ماه منتظر بودم و سپس صحبت کردم
قبل از اینکه راجع به آن (مشکلات) صحبت کنم، من سه ماه منتظر شدم. همان‌طور که شما به یاد دارید، من بعد از بازی با فولاد صحبت کردم. بخاطر اینکه 3 هفته همه چیز متوقف شده بود. من این را در جمع گفتم که من، کادرفنی، حتی راننده و خیلی‌ها بودند که مشکلاتی داشتند. من خواستم که لطفا این مشکلات را برطرف کنند. ولی تا الآن مشکلات حل نشده است. و در حال حاضر، این مشکل اصلی ماست.

رسانه

او بدون اجازه من، درباره قرارداد شخصی‌ام صحبت کرد
ایشان (فتح‌الله‌زاده) بدون اجازه من، در مورد قرارداد شخصی من، در میان عموم به صحبت پرداخت. قرارداد من یک موضوع محرمانه است. من نمی‌توانم درباره قراردادم بدون اجازه ایشان صحبت کنم. اینکه پرداخت شده یا نشده باورنکردنی است. مشکل من آن چیزی نیست که پرداخت کرده، مشکل من آن چیزی است که باید پرداخت می‌شده است. الآن باید 5 حقوق ماهانه را می‌گرفتم و تاکنون نیز باید سه برابر بیشتر از پاداش‌هایی که گرفته‌ام به من پرداخت می‌شد. که بعد از این بازی نیز بیشتر شد.

به‌جای آرامش، به تیم شلیک شد
مشکل من این است به‌جای اینکه با آرامش و راحتی بنشینیم و بازی کنیم، به تیم شلیک کردند! اگر می‌دانستم قرار است برنامه‌ای در آن شب پخش شود به آن برنامه می‌رفتم و صحبت می‌کردم. هر چیزی هست، باید در داخل خانواده حل شود نه اینکه در عموم راجع به آن صحبت کنیم.

وقتی نمی توانی پول کسی را بپردازی، نباید با او مبارزه کنی
خوشبختانه تیم ما بسیار متحد است و تمرکز خودشان را از دست نداده‌اند. بچه‌هایی که دیدید، مبارز و قهرمان هستند. آنها احترام، حمایت و تشویق ما را نیاز دارند. من با این بازیکنان کار می‌کنم، ولی آنها ستاره‌هایی هستند که زندگی‌شان را در زمین می‌گذارند. در زندگی من، والدین عزیز من، همیشه به من گفته‌اند: “اگر دلیلی داری که باید پول کسی را بپردازی، ولی قادر به پرداخت آن نیستی، نمی‌توانی با او مبارزه کنی. باید فروتن باشی و باید سعی کنی تا راه‌حل پیدا کنی ولی هیچوقت آن رابطه و ارتباط را خراش ندهی”. امروز دوباره یک پیروزی فوق‌العاده زیر فشار بسیار بسیار زیاد، از یک تیم فوق‌العاده و کادرفنی فوق العاده‌ای که کنار هم داریم. با وجود مشکلات مالی بسیار زیاد، برای همدیگر می‌جنگیم.

رسانه

پنج فینال و 2 جام داریم، باید در آرامش باشیم
امیدوارم آقای مدیرعامل یا یک نفر بتواند آرامش را به تیم بیاورد و مشکلات را برطرف کند. این چیزی است که ما اکنون نیاز داریم، به خاطر اینکه دشمن ما داخل تیم نیست و بیرون از تیم است. ما باید تا آخر به جنگیدنمان ادامه دهیم. ما دو جام داریم که باید برای آن بجنگیم. پنج فینال داریم و باید در آرامش باشیم.

من باید هیجان و احساسات بازیکنانم را کنترل می‌کردم
در نیمه اول خیلی بازی رقابتی بود، حریف ما خیلی قدرتمند بود، جنگید و خیلی خوب کار کرد. ما فرصت داشتیم، آنها نیز فرصت داشتند. یک بازی خیلی هیجانی بود، چون با تمام مشکلاتی که در این هفته داشتیم، همه می‌دانستند که این بازی چقدر برای ما مهم است. مشکل اصلی برای من به عنوان سرمربی این بود که هیجان و احساسات بازیکنانم را بتوانم کنترل کنم تا در آرامش باشند و بتوانند تصمیم خوبی بگیرند و انرژی داشته باشند تا بجنگند. خوشبختانه در نیمه دوم، بعد از اینکه درباره دو-سه نکته خیلی مهم با بازیکنان صحبت کردیم، همه متوجه شدند که ما 45 دقیقه دیگر داریم تا بازی را ببریم.

مقابل یک تیم قدرتمند پیروز شدیم، به بازیکنانم افتخار می‌کنم
ما در نیمه دوم خیلی خوب بازی را بردیم. سه، چهار موقعیت داشتیم و می‌توانستیم موقعیت‌های گل بیشتری داشته باشیم. اگر با آن دو-سه فرصتی که داشتیم بازی را تمام می‌کردیم، دیگر نیاز نبود در 10 دقیقه آخر توپ‌های تحت فشار را تحمل کنیم و این خیلی سخت بود، آن هم زمانی که حریف یک بازیکن قدبلند دارد و پاس بلند می‌دهند، کار سخت می‌شود. ولی متمرکز بودند و به بازیکنانم افتخار می‌کنم که مقابل یک تیم قدرتمند ایستادند. فراموش نکنید که ما سه سال بود در اینجا (اراک) نبرده بودیم و آنها نیز در 10 بازی قبلی نباخته بودند. تساوی مقابل تراکتور، پرسپولیس و سپاهان. فقط می‌خواهم مثال بزنم. (آلومینیوم) تیم راحتی نیست و ما به اینجا آمدیم و با  تمام مشکلات به پیروزی رسیدیم. تیم فوق العاده که به آنها افتخار می‌کنم.

رسانه

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10490

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی