پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جهت پرس بررسی می‌کند؛

شب گذشته سازمان تروریستی جیش الظلم تلاش کرد مقرهای نیروی انتظامی و سپاه پاسداران را در راسک و چابهار به تصرف خود درآورد که با مقاومت مدافعان امنیت برنامه آنها در همان ساعات اولیه ناکام ماند. متاسفانه در جریان حمله تروریستی این گروهک تروریستی به مقرهای نظامی در راسک و چابهار، 5 نیروی مدافع امنیت به شهادت رسیده و ۱۰ نفر نیز زخمی شدند.

ناکامی سازمان تروریستی جیش الظلم در تصرف مقرهای سپاه
منتشر شده در 16 فروردین 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ گروه تروریستی جیش الظلم که ماهیت و وابستگی آن به رژیم منحوس صهیونیستی کاملا واضح و روشن است، شب گذشته در اقدامی همزمان تلاش کرد مقرهای نیروی انتظامی و سپاه در راسک و چابهار را به تصرف خود درآورد که با مقاومت مدافعان امنیت طراحی آنها در همان ساعات اولیه ناکام ماند.

اگرچه همزمان با این اقدام تروریستی، صفحات وابسته به این گروهک در شبکه های اجتماعی تلاش کردند وانمود کنند حمله موفقیت آمیز بوده و موقعیت های مورد نظر را به تصرف درآورده‌اند اما خبرهای رسمی حاکی از آن بود که عناصر تروریستی زمین‌گیر شده و اهدافشان محقق نشده است.

سازمان تروریستی جیش الظلم

جزئیات حمله تروریستی جیش الظلم به مقرهای نظامی در چابهار و راسک

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار انجام شده است. علیرضا مرحمتی بامداد روز پنجشنبه اظهار کرد: هم اینک اوضاع تحت کنترل است و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

معاون امنیتی وزیر کشور نیز در رابطه با جزئیات حمله تروریستی در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تروریست‌ها موفق به تصرف مقرهای سپاه در چابهار و راسک نشدند و در محاصره هستند. میراحمدی اظهار کرد: تروریست ها در راسک در محاصره قرار دارند و در چابهار که به طور همزمان به مقر سپاه در راسک و مقر سپاه دریابانی حمله شد و هدف تروریست‌ها تصرف این مکان ها بود که موفق نشدند و در محاصره کامل قرار دارند.

وی بیان کرد: تروریست ها در چابهار موفق شدند به محیط دریابانی وارد شوند اما دلاورمردان ما با مقاومت جانانه آنها را زمینگیر کردند. معاون امنیتی وزیر کشور گفت: افرادی که وارد مقر دریابانی چابهار شدند زخمی شدند و هم اینک گزارشاتی مبنی بر کشته شدن یکی از این تروریست ها واصل شده است.

وی افزود: تروریست هایی که وارد مقر دریابانی شدند در محاصره کامل قراردارند که یا به هلاکت رسیده و یا دستگیر خواهند شد. میراحمدی اظهار کرد: تروریست ها در اطراف این مقرها مستقر هستند و اقدام به تیراندازی کور می‌کنند که رزمندگان شجاع و دلاور سپاه و انتظامی در حال مقابله با آنها هستند. جز در راسک و چابهار به هیچ مقر نظامی دیگری در سیستان و بلوچستان حمله تروریستی نشده است.

آخرین وضعیت حادثه تروریستی شب گذشته در چابهار و راسک

آخرین وضعیت حادثه تروریستی شب گذشته در چابهار و راسک

سردار پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه: از نیمه شب گذشته که عملیات تروریست‌ها در سپاه شهرستانی چابهار و راسک، دریابانی و کلانتری 11 شروع شد، اقدامات اساسی توسط نیروهای نیروی زمینی سپاه و فراجا در دستور کار قرار گرفت. چند نقطه به صورت هماهنگ عملیات تروریستی در آنها انجام شد و عناصر تروریست شرکت کننده تماماً به صورت انقماسی بودند، درگیری در راسک یک ساعت پیش تمام شد و تاکنون پنج تروریست کشته شدند، پاکسازی ادامه دارد و شاید آمار کشته های تروریست‌ها افزایش یابد.

در چابهار نیز 2 منطقه سپاه، دریابانی و کلانتری 11 مورد هدف گروهک‌های تروریستی بودند که تروریست‌ها با ورود به ساختمان فنی حرفه‌ای روبروی مقر سپاه و اجبار خدمه برای ورود اقدام کرده و نیت آنها این بود که اول نگهبان‌ها را مورد هدف قرار دهند در این رابطه هفت نفر تروریست که در این عملیات شرکت داشتند پنج نفر داخل ساختمان کشته و جلیقه‌های انتحاری‌شان منفجر شد. در دریابانی و کلانتری 11 چابهار نیز یک ساختمان مشرف بود که آخر شب از طریق مغازه‌های طبقه همکف تروریست‌ها وارد ساختمان چهار طبقه شده، سه نفر داخل دریابانی رفتند و کشته شدند هر سه دارای جلیقه انتحاری بودند.

اکنون یکی از مشکلاتی که داشتیم گروگان‌ها بودند که با ورود نیروها رها یافتند و واحدهای ویژه در حال پاکسازی منطقه هستند. در این سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان انجام شد 15 نفر از تروریست‌ها کشته شدند که احتمال افزایش آنها به 18 نفر وجود دارد، همچپنین پنج نفر از نیروهای حافظان امنیت شهید شدند که سه نفر از آنها از نیروهای فراجا و ۲  نفر نیروهای سپاه پاسداران بودند. هم اکنون اوضاع امنیتی در چابهار و راسک به صورت عادی تداوم دارد و مشکلی وجود ندارد.

جیش الظلم یا جیش الاسرائیل؟

جیش الظلم یا جیش الاسرائیل؟

سه حمله همزمان تروریستی به مقرهای سپاه و یک کلانتری در چابهار و راسک. توجه به زمان و نحوه فعالیت گروه‌های مسلح ضد ایران در مرزهای شرقی حائز اهمیت است. دقیقا ۴۸ ساعت پس از حمله موشکی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق که منجر به شهادت چند مقام صاحب‌رتبه نیروی قدس سپاه شد و تهران در مواضع رسمی به صورت شفاف از پاسخ پشیمان کننده به صهیونیست‌ها خبر داد، حالا گروهک‌های مسلح که با عنوان اسلامی در مرز ایران و پاکستان فعال هستند به میدان آمده‌اند تا شاید بتوانند تمرکز و یا با خوش خیالی برنامه ایران در خصوص برخورد احتمالی با رژیم صهیونیستی را به هم بزنند.

خط ارتباط دشمن اسرائیلی و گروهک‌های مسلح که ادبیات اسلامی دارند به صورت شفافی قابل مشاهده است. پیش از این اگر تاسیس گروه‌های تکفیری به دستگاه‌های امنیتی غرب از جمله سیا و موساد مرتبط می‌شد، برخی صاحبان تریبون در ایران به آن خدشه وارد می‌کردند اما با دیدن وقایع این روزها مشاهده اتاق فرماندهی گروه‌های تجزیه‌طلب ضدایرانی به مدیریت آمریکا و صهیونیست‌‌ها نیاز به چشم مسلح ندارد و به طور طبیعی «کارفرمایی» موساد و سیا برای گروه‌های تکفیری و تجزیه‌طلب قابل کتمان نیست. سوالی که رسانه های روسی بعد از حمله تروریستی اخیر در روسیه مطرح کرده بودند دوباره اهمیت می یابد: چرا داعش و گروهکهای تروریستی مشابه در آمریکا و کشورهای همپیمان او دست به اقدامات تروریستی نمی‌زند؟

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به این حمله تروریستی

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به حمله تروریستی گروهک جیش الظلم به مقرهای نظامی در چابهار و راسک

پیش تر اسرائیل با حمله به کنسولگری ایران در دمشق، سبب شهادت 7 تن از مستشاران ایرانی که دارای مصونیت دیپلماتیک نیز بودند، شد. رهبر معظم انقلاب در بیانیه واکنش به این خباثت اسرائیل فرمودند: رژیم خبیث به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد. آن‌ها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد به حول و قوه‌ی الهی.

پس از این بیانیه، نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد در حالت آماده باش کامل برای واکنش به حمله ایران در پاسخ به خباثت این رژیم در دمشق است. همچنین یوآو گالانت، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی گفت: برای هر تهدیدی [از سوی ایران] علیه اسرائیل آماده‌ایم.

از همین رو، کاربران شبکه های اجتماعی در واکنش به حمله تروریستی گروهک جیش الظلم به مقرهای نظامی در چابهار و راسک، این حمله تروریستی را حمله‌ای به دستور اسرائیل و در راستای برنامه این رژیم علیه ایران برای به تاخیر انداختن انتقام حتمی ترور دلاورمردان سپاه پاسداران در دمشق خواندند.

مهدی کیادربندسری

مصطفی گرجی

سید علی موسوی

حاج پیچکاک

سید محمدکمیل

احمد قدیری

قآرداش

اعظم سادات سیدمومنی

علیرضا تقوی نیا

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/166057

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی