پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کارشناس امنیتی اسرائیل:

یک کارشناس امنیتی رژیم صهیونیستی، حمله آمریکا به لبنان و یمن را به خاطر پشتوانه مردمی آنها، بی‌فایده دانست.

منتشر شده در 23 دی 1402
در سرویس

سرهنگ «میری ایسین» از افسران بازنشسته واحد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «آی۲۴نیوز» یادآور شد: انصارالله یمن مانند حزب الله لبنان دارای تجهیزات نظامی پیشرفته مثل پهپاد و موشک های قاره پیماست و این توانایی نظامی تا حدی گسترده است که با حمله از بین نمی رود.

وی به حضور میلیون ها یمنی و لبنانی در خیابان های صنعا و بیروت در حمایت از محور مقاومت اشاره و اضافه کرد: آنچه حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن را برای ادامه مبارزه علیه آمریکا و اسرائیل تشجیع می کند، میزان حمایتی است که آنها از مردم در سراسر جهان عرب دریافت می کنند.

این استاد دانشگاه «رایشمن» درباره حمایت افکار عمومی جهان اسلام از مقاومت در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی نیز گفت: اکنون هر گروهی که اسرائیل را هدف حمله قرار دهد، از سوی افکار عمومی جهان عرب مورد تشویق قرار می‌گیرد و محبوبیتش افزایش می یابد.

«ایسین»، جوانی جمعیت یمن را یادآور شد و افزود: آموزش های ارائه شده به جوانان یمنی، آنها را به افرادی با ایدئولوژی ضداسرائیلی تبدیل کرده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس یافته های یک نظرسنجی که ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) و از میان ۸ هزار داوطلب در ۱۶ کشور عربی به وسیله «مرکز عربی تحقیقات و مطالعات سیاسی» مستقر در دوحه قطر انجام شد، ۳۶ درصد پاسخ دهندگان تعلیق روابط یا عادی سازی با اسرائیل را به عنوان مهمترین اقدام برای تحت فشار قرار دادن تل آویو برای پایان دادن به جنگ غزه اعلام کردند.

۸۹ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی، مخالف به رسمیت شناختن رژیم اسرائیل بوده و ۷۷ درصد آنها واشنگتن و تل‌آویو را بزرگترین تهدید امنیتی منطقه اعلام کردند.

توجه دوباره جهان اسلام به مساله فلسطین را می توان یکی از دستاوردهای مهم عملیات طوفان الاقصی دانست که هر گونه مصالحه و سازش دولت های اسلامی و عربی با تل‌آویو را به محاق برد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154803

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی