پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تخریب ده‌ها خانه و برجای ماندن ده‌ها شهید و زخمی در موج حملات دیوانه وار رژیم صهیونیستی علیه غزه و نبرد سنگین رزمندگان فلسطینی با عناصر اشغالگر از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

منتشر شده در 23 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی نوار غزه باعث شد ده‌ها خانه شهروندان فلسطینی طی بامداد امروز با خاک یکسان شوند.

بمباران خانه‌ها و تیراندازی به سمت خودروهای اورژانس در غزه

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که در جریان بمباران وحشیانه مناطق مسکونی شمال نوار غزه ده‌ها خانه با خاک یکسان شدند. پهپادهای رژیم صهیونیستی نیز به سمت خودروهای اورژانس در اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه تیراندازی کردند.

حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی علیه خانه‌های مسکونی در غرب رفح در جنوب غزه چندین شهید و زخمی برجای گذاشت. توپخانه رژیم صهیونیستی نیز علاوه بر مناطق مختلف نوار غزه، منطقه وادی حسن در اطراف الجبین و مجدلزون در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

موج حملات دیوانه‌وار رژیم صهیونیستی علیه غزه

سخنگوی نیروهای دفاع شهری غزه نیز در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرد: نظامیان صهیونیست به صورت جنون آمیزی جبالیا را بمباران می‌کنند و ما نمی‌توانیم زخمی‌ها را از این منطقه خارج کنیم.

وی افزود: تمام بیمارستان‌ها در شمال نوار غزه تعطیل شده اند و نمی‌توانند خدمات ارائه دهند.

این مسئول فلسطینی اضافه کرد: ما در سایه این حملات وحشیانه و بی امان رژیم صهیونیستی نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. وی بیان کرد: اشغالگران صهیونیست، غیرنظامیان بی گناه فلسطینی را که اکثر آنها زن و کودک هستند هدف قرار می‌دهند.

اذعان رسانه‌های عبری به حملات سنگین حزب الله

از سوی دیگر با افزایش تعداد حملات موشکی و پهپادی نیروهای حزب الله لبنان، رسانه‌های صهیونیستی به این حملات اشاره کردند.

به گزارش شبکه المیادین، رسانه‌های عبری زبان تاکید کردند که رژیم صهیونیستی شاهد آخر هفته‌ای مملو از حملات در جبهه شمالی بوده است.

در این گزارش آمده است که حملات مذکور مهم ارزیابی شده اند و صهیونیست‌ها شاهد تیراندازی‌های گسترده در مناطق شمالی بوده اند.

نبرد سنگین رزمندگان فلسطینی و مقاومت لبنان با عناصر دشمن

همچنین گزارش شده که درگیری‌های سنگینی میان نیروهای مقاومت فلسطین و اشغالگران صهیونیست در شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه به وقوع پیوسته است.

شبکه الجزیره گزارش داد که نیروهای وابسته به گردان‌های قدس موفق شدند مواضع عناصر صهیونیست را که به شرق رفح نفوذ کرده بودند طی یک حمله موشکی در هم بکوبند.

علاوه بر رزمندگان فلسطینی، نیروهای مقاومت اسلامی لبنان نیز اعلام کردند که به نبرد خود با دشمن صهیونیستی ادامه می‌دهند.

این نیروها از حملات توپخانه ای خود علیه مواضع رژیم صهیونیستی در منطقه المرج خبر دادند.

ملتهب شدن اوضاع کرانه باختری؛ از تیراندازی تا حملات پهپادی

از سوی دیگر گزارش‌های رسانه‌ای از ملتهب شدن اوضاع کرانه باختری طی بامداد امروز حکایت دارند.

به گزارش خبرنگار شبکه المیادین، نظامیان صهیونیست طی بامداد امروز به شهر نابلس و منطقه عرابه در جنوب شهر جنین واقع در کرانه باختری حمله کردند.

روستاهای حبله و رأس عطیه در جنوب قلقیلیه نیز شاهد یورش نظامیان صهیونیست بودند. این عناصر اشغالگر به اردوگاه العروب در شمال الخیل نیز حمله کردند.

موج حملات دیوانه‌وار رژیم صهیونیستی علیه غزه

این نظامیان، تک تیراندازهای خود را در پشت بام خانه‌های فلسطینی‌ها در اردوگاه بلاطه مستقر کردند.

در جریان تیراندازی نظامیان صهیونیست به سمت فلسطینی‌ها در اردوگاه بلاطه دست کم یک جوان فلسطینی به شهادت رسید.

همچنین یک پهپاد اسرائیلی حملات موشکی را علیه خانه یک شهروند فلسطینی در اردوگاه بلاطه انجام داد.

علاوه بر حملات نظامیان اشغالگر به شهرهای مختلف کرانه باختری، شهرک نشینان صهیونیست نیز یکی از خانه‌های روستای دوماً در جنوب نابلس را به آتش کشیدند.

«گنبد آهنین» از ۲ موشک تنها یکی را رهگیری کرد!

این در حالی است که شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: اخباری در خصوص اصابت چند موشک به شهر عسقلان در جنوب اسرائیل منتشر شده است.

مسئولان منطقه اشغالی عسقلان اعلام کردند که ۲ موشک از سمت غزه به سمت این منطقه شلیک شده است.

بر اساس اذعان مسئولان صهیونیست مذکور سامانه موشکی گنبد آهنین از ۲ موشک شلیک شده تنها توانسته یکی از آنها را رهگیری کند.

موشک دوم نیز به منطقه اشغالی عسقلان اصابت کرده است. اینکه سامانه گنبد آهنین که مقامات صهیونیست بارها به وجود آن در اراضی اشغالی به عنوان دژی مستحکم در برابر حملات نیروهای مقاومت مباهات کرده اند نتوانسته حتی ۲ موشک شلیک شده را همزمان رهگیری کند نشان دهنده دروغ بودن ادعاهای نظامی تل آویو طی سال‌های گذشته است.

منبع : مهر
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/170078

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی