پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

منابع رسانه‌ای ظهر امروز (چهارشنبه) از حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در مناطقی در جنوب لبنان و پاسخ حزب‌الله به این حملات با هدف قرار دادن چند پایگاه ارتش رژیم اشغالگر در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

منتشر شده در 2 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ شبکه المیادین در این باره گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی شهرک «مجدل زون» در جنوب لبنان را هدف حملات خود قرار داد.

در همین راستا، شبکه الجزیره نیز گزارش داد که طی حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان، یک زن شهید، یک کودک در اثر شدت جراحات در وضعیت وخیم و سه تن دیگر مجروح شدند.

رژیم صهیونیستی همچنین شهرک‌های «مروحین» و «رامیا» در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

این تجاوزات پاسخ حزب‌الله را به همراه داشت.

حزب‌الله لبنان نیز با انجام حملاتی ۲ پایگاه نظامیان صهیونیست در شهرک «ایون مناحیم» و شهرک «شومیرا» در شمال سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داد.

حزب‌الله لبنان در بیانیه دیگری اعلام کرد که در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به شهرک‌های و روستاهای جنوب لبنان ۲ خانه در شهرک «آویویم» را که نظامیان رژیم اشغالگر در آنها سنگر گرفته بودند را هدف قرار داده و تعدادی از آنها را کشته و یا زخمی کرده است.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده‌ است و همزمان مقامات رژیم صهیونیستی تهدید به انجام حملات گسترده به لبنان کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/160548

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی