پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی محل استقرار آوارگان در دو مدرسه در شهر غزه را بمباران کردند که آمار اولیه، از شهادت 50 نفر حکایت دارد.
منتشر شده در 13 آذر 1402
در سرویس

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دو مدرسه را که محل اسکان آوارگان در شهر غزه بود، بمباران کردند که تا کنون، بیش از ۵۰ نفر به شهادت رسیده‌اند.

خبرگزاری شهاب گزارش داد که این مدارس در محله «الدرج» غزه واقع شده است. شمار زیادی از غیر نظامیان فلسطینی در این حملات، به شدت زخمی شده‌اند و احتمالا بر تعداد شهدا نیز افزوده خواهد شد.

وزارت بهداشت فلسطین ساعتی پیش از شهادت یک جوان در نتیجه اصابت گلوله نظامیان صهیونیست در قلندیا واقع در شمال قدس اشغالی خبر داد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که «علی ابراهیم علقم»(۳۲ ساله) جوان فلسطینی در نتیجه اصابت گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در قلندیا به شهادت رسید.

با شهادت این جوان فلسطینی، شمار شهدای کرانه باختری از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به ۴۶۵ نفر افزایش یافت که ۲۵۷ نفر از آن‌ها از هفتم اکتبر (آغاز جنگ علیه غزه) به شهادت رسیده‌اند.

همچنین ۱۴ فلسطینی در درگیری در اردوگاه قلندیا و شهرک کفر عقب در شمال قدس اشغالی زخمی شدند که حال سه نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که رژیم صهیونیستی در جریان حملات گسترده خود علیه این باریکه تا کنون ۵۶ موسسه درمانی را ویران کرده و ۳۵ نفر از کادر درمانی را نیز در بازداشت دارد.

وی افزود: از ابتدای تجاوز صهیونیست‌ها تا کنون ۱۵ هزار و ۸۹۹ فلسطینی در این باریکه به شهادت رسیده‌ و ۴۲ هزار نفر نیز مجروح شده‌اند. ادامه تجاوز صهیونیست‌ها، ساختار درمانی در غزه را کاملا ناتوان کرده است».

این مقام درمانی فلسطینی گفت: «۷۰ درصد از قربانیان حملات صهیونیست‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند».

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/150294

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی