پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

واکنش‌ها به آتش‌بس؛
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از دست‌یابی به توافق آتش بس با رژیم صهیونیستی خبر داد و این آتش بس واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی در پی داشت.
منتشر شده در 4 آذر 1402

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از دست‌یابی به توافق آتش بس با رژیم صهیونیستی خبر داد و گفت که طی این مدت، درگیری‌ها و همچنین همه حملات ارتش رژیم اشغالگر متوقف خواهد شد.

در بیانیه جنبش حماس آمده است: بعد از مذاکرات سخت و پیچیده طی روزهای طولانی گذشته ما اعلام می‌کنیم که به توافق آتش بس انسانی چهار روزه دست یافتیم که با تلاش‌های گسترده قطر و مصر به سرانجام رسید.

به موجب این توافق، صدها کامیون ویژه حمل کمک و سوخت به همه مناطق غزه بدون استثنا در شمال و جنوب وارد خواهد شد و طی آن ۵۰ تن از بازداشتی‌های رژیم اشغالگر که زنان و کودکان هستند، در مقابل آزادی ۱۵۰ زن و کودک اسیر فلسطینی آزاد خواهند شد.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی درباره آتش بس در غزه اعلام کرد که صلیب سرخ با اسرایی که آزاد نخواهند شد، ملاقات خواهد کرد.

این آتش بس واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی در پی داشت.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان پس از دیدار با مقامات حماس درباره این آتش بس نوشت: ادبیات اشغالگری جایی در جهان معاصر ندارد.

سید عباس صالحی نیز پس از این آتش بس در توییتی نوشت: اسرائیل در شش روز لشکرهای عربی را درهم شکست و سینا و جولان …. را اشغال کرد، اما غزه نزدیک به پنجاه روز ایستادگی می‌کند و تسلیم نمی‌شود.
عباس گنجی نیز توییتی در این باره منتشر کرد.
کاربران فضای مجازی معتقدند این آتش‌بس شکستی برای صهیونیست‌ها خواهد بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/148706

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی