پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رهبر انصارالله یمن:

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: حقوق زنان که غرب ادعای حمایت از آن را دارد در موضوع کشتار زنان مظلوم غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی کجا رفته است؟

منتشر شده در 3 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز در سخنان خود با اشاره به ادامه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه گفت:‌ رژیم اشغالگر اسرائیل در کمال خونسردی فلسطینیان ربوده شده اعم از کودکان و زنان را اعدام می کند.

وی با طرح این سوال که چرا در این خصوص غرب، شعار حمایت از حقوق زنان را تکرار نمی کند، افزود: غرب از شعار حمایت از حقوق زنان مگر در زمینه های غیراخلاقی یا پیش پا افتاده یا برای از هم پاشاندن جامعه از درون دم نمی زدند.

رهبر جنبش انصارالله تصریح کرد: با وجود توانایی های نظامی عظیمی که دشمن صهیونیستی در اختیار دارد، آمریکا، انگلیس و بیشتر کشورهای بزرگ اروپایی در اولین روز حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه ابتکار عمل را به دست گرفتند تا همه انواع حمایت از دشمن صهیونیستی را انجام دهند.

وی با انتقاد از کشورهای عربی به دلیل عدم حمایت از مردم فلسطین، پرسید: حمایت کشورهای عربی و مسلمانان از مردم مظلوم فلسطین که صاحب حق روشن و ثابت هستند، کجاست؟

عبدالملک الحوثی با اشاره به اینکه مردم فلسطین از لحاظ انسانی و همه ملاحظات، شایسته حمایت و کمک هستند، افزود: چرا بیشتر کشورها، رژیم‌ها و دولت‌ها در کنار هم ایستاده‌ و نظاره‌گر هستند و حتی برخی از آنها به عنوان همدست رژیم صهیونیستی هستند و بصورت مخفیانه از موضع رژیم اسرائیل حمایت می‌کنند.

وی اظهار داشت: کوتاهی بیشتر دولت ها و رژیم ها و در پشت سر آنها سکوت مردم یکی از دلایلی است که دشمن صهیونیستی را برای ادامه جنایاتش و تشدید محاصره غزه جسور کرده است.

رهبر جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه آمریکایی ها برای سومین بار از وتوی خود در شورای امنیت برای جلوگیری از هرگونه تصمیم برای توقف نسل‌کشی مردم فلسطین در غزه استفاده کردند، افزود: آمریکایی ها از زمان تشکیل شورای امنیت تا امروز بیشترین استفاده را از حق وتو برای خدمت به دشمن صیهونیستی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها بر ادامه نسل کشی مردم غزه و نابودی مردم فلسطین به هر طریق ممکن اصرار دارند، افزود: آمریکایی ها همچنین بیشترین پوشش را برای گرسنه نگه داشتن مردم فلسطین در غزه انجام داده اند به حدی که این موضوع برای کشورها و نهادهای غربی اشکار شده است.

عبدالملک الحوثی افزود: بنابراین آمریکایی ها شریک اساسی رژیم اسرائیل در تمام جنایاتش علیه مردم فلسطین در تمام مراحل بوده اند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها نقش حمایت از جنایت صهیونیست‌ها، حمایت از رژیم اسرائیل و حمایت همه جانبه از آن را از انگلیسی‌ها به ارث برده‌اند، خاطرنشان کرد که آمریکایی‌ها همچنین نقش شورای امنیت را متحول کردند و مانع ایفای نقش سازمان ملل در جهت بشردوستانه به نفع مردم مستضعف شدند.

رهبر جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه با بدتر شدن وضعیت انسانی در غزه و حجم فاجعه، مسئولیت بر دوش همه و در خط مقدم، مسلمانان قرار دارد، پرسید:‌ مسلمانان منتظر چه هستند؟ آیا می خواهند نسل کشی مردم غزه بصورت کامل محقق شود؟

وی با اشاره به اینکه تعداد شهدا که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند، پیوسته در حال افزایش است و تعداد شهدا به بیش از ۲۹ هزار نفر رسیده است، افزود: دشمن صهیونیستی به رفتار وحشیانه خود در جلوگیری از ورود کامیون های حامل مواد غذایی و محروم کردن مردم غزه از دسترسی به غذا ادامه می دهد.

رهبر جنبش انصارالله یمن با اشاره به نقش مهم فعالیت های برنامه جهانی غذا و تعلیق فعالیت های آن با توجه به سطح وسیع گرسنگی در غزه، افزود: در این خصوص نقش بد آمریکا و رژیم اسرائیل در دستکاری سازمان‌ها و برنامه‌های بین‌المللی که تحت عناوین بشردوستانه فعالیت می‌کنند، آشکار شد.

وی با تاکید بر اینکه صدها هزار فلسطینی در غزه از گرسنگی شدید جان خود را از دست می دهند، افزود: کجایند کشورهای ثروتمند عربی که صدها میلیارد دلار را صرف امور پوچ و بی اهمیت می کنند و به نزاع دامن می زنند و غذایی در اختیار مردم فلسطین قرار نمی دهند.

عبدالملک الحوثی ادامه داد: رژیم اسرائیلی به طرف تجمع هزاران فلسطینی در غزه برای دریافت غذا و آرد، آتش گشود که تعداد زیادی از آنان شهید و مجروح شدند.

وی ادامه داد: دشمن صهیونیستی با تانک و پهپاد به بیمارستان الناصر حمله کرد گویی به یک پایگاه نظامی حمله کرده است. رژیم اشغالگر حتی نوزادان نارس و شیرخواران در بیمارستان های غزه را هدف قرار داد. صدها هزار نفر در غزه که عمدتا کودک هستند از مشکلات بهداشتی رنج می برند. ۱۷ هزار کودک در غزه از خانواده‌هایشان جدا هستند.

رهبر جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی به رغم جنایاتش نتوانسته اهداف خود به ویژه در زمینه بازگرداندن اسیرانش را محقق کند، افزود: رژیم اشغالگر اسرائیل نتوانست رزمندگان غزه را شکست دهد و این رزمندگان با قدرت و رشادت با دشمن می جنگند و به رغم مشکلات فراوان، خسارات زیادی را به دشمن صهیونیستی تحمیل کرده اند.

وی با بیان اینکه «خوی ددمنشی دشمن صیهونیستی علیه مردم فلسطین بی‌فایده است و باعث تحقق اهداف دشمن نمی‌شود»، افزود: دشمن به رغم آنکه به جنایت، قتل، محاصره و گرسنه نگه داشتن مردم غزه ادامه می دهد اما هر روز بیش از گذشته شکست می خورد.

منبع : ایرنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/160723

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی