پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه:

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: امروز حقوق بشر دستاویز و ابزاری برای گسترش و نهادینه سازی سلطه و سیطره یکجانبه‌گرایی آمریکایی است.

منتشر شده در 12 تیر 1401
در سرویس

علی باقری در چهارمین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری، گفت: امروز حقوق بشر دستاویز و ابزاری برای گسترش و نهادینه سازی سلطه و سیطره یکجانبه‌گرایی آمریکایی است. به همین دلیل نقض فاحش حقوق بشر در فلسطین به بهای از دست دادن جان هزاران انسان در طول هفت دهه گذشته و به قیمت از دست دادن جان مال و زیرساخت مردم یمن تمام شده است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بر این است تقابل و مواجهه‌ای که بین تفکر انقلاب اسلامی به عنوان مبدع، مبتکر و پیشرو در حکمرانی دینی با پرچم مردم‌سالاری اسلامی در تقابل با تفکر لیبرالیسم که پرچم یکجانبه‌گرایی آمریکایی جلو می رود، میدان اصلی مقابله در موضوع حقوق بشر است.  

وی با بیان اینکه حقوق انسان و انسان، زیرساخت حکمرانی دینی است، گفت: انسان در تفکر دینی یک تقدس و یک ویژگی بی‌بدیل دارد. بر اساس تعالیم دینی ما جان و حیات یک انسان برابر جان و حیات همه انسان‌هاست یعنی همه انسان‌هایی که در طول تاریخ آمدند و خواهند آمد و اگر یک انسان به ناحق کشته شود به معنی این است که همه انسان‌ها کشته خواهند شد.  

باقری افزود: آمریکایی‌ها مقاومت را به تروریسم ترجمه می‌کنند برای این که یک مقابله در افکار عمومی ایجاد کنند در صورتی که مقاومت یعنی مبارزه با اشغالگری، تجاوزگری، مبارزه برای استقلال، تغییر دادن سرنوشت. همه این مبارزات که در قالب یک تفکر و گفتمان مقاومت شکل می‌گیرد، در سرشت انسانی یک مبارزه مقدس است که ارزش دارد انسان جانش را هم برای آن بدهد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/47056

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی