پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

یکی از مراجع تقلید گفت: حشد الشعبی عراق یکی از اعضای بسیار بیدار و هوشیار محور مقاومت است که با فتوای مرجعیت و مساعدت مردم عراق تشکیل شد.

منتشر شده در 9 آذر 1402
در سرویس

آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین الحیدری از مسئولان فرهنگی حشدالشعبی عراق و هیأت همراه، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: عراق از مراکز مهم فقهی و تاریخی جهان اسلام می باشد.

وی با مهم دانستن فتوای آیت الله سیستانی در تشکیل حشدالشعبی و تمجید از مجاهدت‌های نیروهای مخلص و مومن حشد الشعبی، با اشاره به آیه هفتم سوره محمد “یاأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدَامَکُم” گفت: اگر خدا را یاری کنید، خدا شما را یاری خواهد کرد؛ این شرط خداوند است؛ امروز دشمن می کوشد ما را مجبور به تبعیت از خود نماید تا از هرگونه حرکت و قیام علیه منافع خود جلوگیری کند، هرچند این خیال باطلی است لیکن ما باید همیشه بیدار و هوشیار باشیم و ‌های خود را بیش از پیش ارتقا داده و نقاط ضعف را ترفیع نماییم.

این مرجع تقلید با اشاره به اخبار و اتفاقات اخیر پیرامون مسئله فلسطین و خصوصاً غزه گفت: اکنون که رژیم صهیونیستی به پشتوانه شیطان بزرگ؛ آمریکا و استکبار جهانی از هیچ جنایتی علیه مردم مظلوم غزه، زنان و کودکان بی دفاع آن فروگذار نیست و سازمان های بین المللی سیاست سکوت و حمایت از این رژیم سفاک را در پیش گرفته اند، لزوم وحدت بین دول و ملل اسلامی، تشکیل جبهه واحد مقاومت و اتخاذ آرایش جنگی بیش از پیش احساس می شود.

وی ادامه داد: اگرچه آتش‌بس فرصت مغتنمی برای تامین نیازهای اساسی مردم مظلوم غزه است، ولی نباید از حیله و توطئه دشمن صهیونیستی غافل شویم چراکه آنها به هیچ اصول اخلاقی و انسانی پایبند نیستند و مرتب آتش بس را نقض می کنند و با شهرک سازی سعی در ادامه اشغالگری دارند، رژیمی که زنان، کودکان، سالمندان، خودروهای امدادی، بیمارستانها و مراکز درمانی و حتی خبرنگاران را براحتی مورد هدف قرار می دهد به هیچ وجه مشروع و قابل اعتماد نیست.

نوری همدانی با اشاره به خطبه ششم نهج البلاغه که حضرت امیرالمومنین(ع) می فرمایند “به پایمردى یارانى که روى به حق دارند، روى برتافتگان از حق را فرو مى ‏کوبم و به مدد کسانى که گوش به فرمان من نهاده‏ اند، شورشگرانى را که همواره در حق من تردید مى ‏ورزیده ‏اند، مى زنم و این شیوه من است، تا مرگم فرا رسد” افزود: حشد الشعبی اینگونه است و عراق یکی از اعضای بسیار بیدار و هوشیار محور مقاومت است که با فتوای مرجعیت و مساعدت مردم عراق تشکیل شد و افرادی همانند شهید سلیمانی و ابومهدی پیشرفت کرد.

وی با تأکید بر این که ما در کنار شما خواهیم ایستاد چراکه دشمن ما مشترک است، گفت: امروز که نظام استکبار جهانی در برابر اسلام و موازین آن قیام کرده، باید با تکیه بر قرآن کریم، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه علیه آن قیام کنیم.

این استاد عالی حوز در ادامه بر اهمیت و لزوم تبعیت از مرجعیت تاکید نمود و گفت: از نکاتی که نباید از آن غافل بود، اشاعه و ترویج فرهنگ شهادت است که چشمه همیشه جوشان حقیقت و کمال است و منابع روایی و فقهی ما همواره بر این مسئله بسیار تاکید دارند، چنانکه حضرت امیرالمومنین(ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر می فرمایند از خدا خواسته ام تا مرگ من و تو را در شهادت قرار دهد و یا حضرت امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه شهادت به صیوف الاعداء را از خداوند آرزو می نماید.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین الحیدری ضمن بیان نقش مرجعیت و شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهندس در تشکیل و تثبیت حشد الشعبی، اهداف و برنامه های پیش روی این نیروی محور مقاومت را تشریح نمود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/149583

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی