پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیس فدراسیون کشتی:

علیرضا دبیر گفت: اینکه حساب کنیم حسن یزدانی در هر دقیقه چند میلیون درآمد دارد کار درستی نیست.

منتشر شده در 18 مهر 1401
در سرویس

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه دومین کنگره ملی شهدای ورزش کشور در مورد قرارداد یک میلیارد تومانی حسن یزدانی اظهار داشت: قرارداد‌های کشتی بسیار پائین است. لیگ برتر کشتی ۸ سال تعطیل بود و دو سال پیش که ما آن را شروع کردیم قرارداد‌ها ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان بود. یک میلیارد هم برای یک کشتی‌گیر کم است. از همه تیم‌هایی که در لیگ سرمایه‌گذاری کرده‌اند تشکر می‌کنم.

دبیر تصریح کرد: اینکه حساب کنیم حسن یزدانی در مسابقات لیگ در هر دقیقه چند میلیون درآمد دارد کار درستی نیست و باید این مورد را هم لحاظ کنیم که کشتی‌گیران بزرگ ما چقدر از زندگی خود را فدای کشتی کرده‌اند.

قهرمان المپیک و جهان درباره بودجه وزارت ورزش به فدراسیون کشتی گفت: ۸۲ درصد از مدال‌های تاریخ ورزش ایران را کشتی گرفته است و سایر رشته‌های ورزشی ۱۸ درصد مدال‌های ایران را به خود اختصاص داده‌اند. کشتی هفتاد سال در ایران قدمت دارد. اینکه بار ورزش کشور بر دوش کشتی است به هیچ عنوان خوب نیست و من از این بابت راضی نیستم. من دوست دارم ورزش‌های دیگر نیز پیشرفت کنند. ما خوشحال می‌شویم استرس از کشتی برداشته شود.

دبیر افزود: از ابتدای سال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خرج کرده‌ایم در حالی که فقط ۱۶ میلیارد تومان دریافت کرده‌ایم. خوشبختانه هر شاخصی را که وزارت ورزش مطرح کند، کشتی بالای آن قرار می‌گیرد و این موضوع متعلق به الان نیست. اعتقاد من این است که به جای اینگونه صحبت‌ها، خودمان را قوی‌تر کنیم. در ایران وقتی کسی شروع به دویدن می‌کند همه تلاش می‌کنند جلوی او را بگیرند نه اینکه به او برسند. برای همین است که ما رشد نمی‌کنیم.

وی درباره ارتباطش با محمد پولادگر، معاون وزیر ورزش گفت: من با کسی مشکلی ندارم، ولی هنوز روابط ما حسنه نشده است.

دبیر در مورد روادید کشتی گیران جهت حضور در جام جهانی آمریکا گفت: ما باید در جام جهانی شرکت کنیم. من به سرپرست مسابقات تاکید کردم که تیم باید با ترکیب کامل در مسابقات آمریکا حضور داشته باشد. ما اسامی مسافران آمریکا را رد کرده‌ایم و منتظر وقت سفارت در آذرماه هستیم. مشکل فعلی ما کشور‌های اروپایی هستند که به ما روادید نمی‌دهند. تیم امید ما هفته آینده باید به اسپانیا برود، ولی هنوز روادید صادر نشده است. ما با وزارت امور خارجه از تماس گرفته‌ایم، ولی کسی به ما پاسخگو نیست و همه می‌گویند که اینترنت ما قطع است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/31056

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی