پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسانه‌های اسرائیلی:

رسانه‌های اسرائیلی امروز تایید کردند که حزب الله همچنان قادر است هزاران موشک به سمت «اسرائیل» پرتاب کند.

منتشر شده در 1 اسفند 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ نیتزان هوروویچ، تحلیلگر سیاسی و رئیس سابق جنبش «میرتس» در مصاحبه با کانال ۱۲ اسرائیل اظهار داشت: برای اولین بار در تاریخ اسرائیل (!)، رژیم در حال ایجاد کمربند امنیتی در شمال اراضی اشغالی و تخلیه تمامی شهرک نشینان از آن است.

پیشتر روزنامه اسرائیلی هاآرتص تایید کرده بود که حزب الله موفق شده است نوعی «کمربند امنیتی» را در شمال اراضی اشغالی با متروک شدن شهرک‌ها ایجاد کند.

در ادامه این مطلب آمده است که انتقام‌جویی حزب‌الله یک «واقعیت سردرگمی» را در شمال اراضی اشغالی ایجاد کرد، زیرا ده‌ها هزار شهرک‌نشین از سرزمین‌های اشغالی تا پنج کیلومتری تخلیه شده‌اند و «کریات شمونا» تقریباً به طور کامل تخلیه شده‌اند.

علاوه بر این، آویچای استرن، رئیس اداره شهرک «کریات شمونا» گفت که شهرک نشینان در شمال اراضی اشغالی پس از چهار ماه در وضعیت غیرقابل تحمل و تحت فشار وحشتناکی قرار دارند.

شهرک نشینان «پشت دیوارها» در شمال پنهان شده اند

ایتان داویدی، رئیس شورای شهرک‌سازی «مارگلیوت» روز شنبه گفت که وضعیت در شهرک‌های «مارگلیوت» در شمال اسرائیل «غیر معقول» است و ساکنان آن آزادی رفت و آمد ندارند. ما نمی‌توانیم حرکت کنیم. ما پشت دیوار‌ها پنهان شده ایم.

وی افزود: «دولت در هیچ کجای شمال حضور ندارد و غیرنظامیان هستند که امور را در آنجا مدیریت می‌کنند.»

به گفته داویدی، «اسرائیل تمام تلاش خود را می‌کند تا از رویارویی با لبنان جلوگیری کند و به یک راه حل سیاسی دست یابد».

وی در ادامه از نتانیاهو خواست تا راه حلی بیابد که بازگشت امن شهرک نشینان به شمال را پس از آوارگی گسترده شهرک‌های شمالی که از هشتم اکتبر در پی عملیات حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی شاهد بوده‌اند، بیابد.

۱۰۳۸ عملیات در ۱۳۱ روز

مقاومت اسلامی لبنان در ۱۶ فوریه اعلام کرد که از ۸ اکتبر ۲۰۲۳ تا ۱۵ فوریه ۲۰۲۴، ۱۰۳۸ عملیات علیه رژیم اشغالگر اسرائیل انجام داده است.

این عملیات در راستای همبستگی با مردم مقاوم فلسطین در غزه و حمایت از مقاومت آنان و نیز در پاسخ به تجاوزات اشغالگران به روستا‌های لبنان انجام شد.

حزب‌الله در ادامه روز پنجشنبه به هدف قرار دادن اماکن و شهرک‌های نظامی اسرائیل در حمایت از مردم فلسطین در غزه و مقاومت فلسطین و همچنین در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به روستا‌ها و منازل غیرنظامیان لبنانی در جنوب این کشور پرداخت.

مقاومت اسلامی با صدور بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که جنگنده‌های آن شهرک اسرائیلی «کریات شمونا» را با ده‌ها موشک کاتیوشا به عنوان پاسخ اولیه به کشتار‌های نبطیه و الساوانه هدف قرار دادند.

منبع : جوان
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/160501

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی