پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

نظرسنجی گالوپ:

حدود 70 درصد جوانان آمریکایی با اقدامات اسرائیل در غزه مخالف هستند

مؤسسه افکارسنجی گالوپ با انتشار یک نظرسنجی از مخالفت ۶۷ درصدی جوانان آمریکایی با اقدامات ارتش اسرائیل در غزه خبر داد.
منتشر شده در 9 آذر 1402
در سرویس

مؤسسه افکارسنجی گالوپ، امروز (۹ آذر) در وبسایت خود با انتشار نتایج یک نظرسنجی نوشت که ۶۷ درصد جوانان آمریکایی با نوع اقدامات ارتش اسرائیل در غزه مخالف هستند.

طبق این نظرسنجی، سن سؤال شوندگان بین ۱۸ تا ۳۶ سال است و ۳۰ درصد نیز گفته‌اند که موافق تمامی اقدامات رژیم اسرائیل در غزه هستند.

اما در خصوص نفس حمله نظامی رژیم صهیونیستی به غزه نیز ۴۵ درصد گفته‌اند که با حمله نظامی به غزه مخالفند و نیمی از سؤال شوندگان نیز موافقت خود را با این حمله اعلام کرده‌اند.

این نظرسنحی از تاریخ یک نوامبر تا ۱۲ نوامبر و با جامعه آماری ۱۰۱۳ و از جوانان بالای ۱۸ سال صورت گرفته است.

مخالفت عمده جوانان آمریکایی با کشتار و بمباران شدید رژیم اسرائیل در غزه در حالی است که درون دولت جو بایدن نیز صداهای مخالف در قبال ادامه حمایت‌ها از اسرائیل در حال افزایش است. شبکه آمریکایی ان بی سی امروز گزارش داد که دولت بایدن به دلیل حمایت از حمله نظامی اسرائیل به غزه با مخالفت‌های داخلی فزاینده‌ای مواجه است.

نظرسنجی مؤسسه گالوپ در حالی است که طبق آخرین آمار بیش از ۱۵ هزار نفر طی حملات رژیم اسرائیل در غزه به شهادت رسیده‌اند که بیش از ۶۱۵۰ نفرشان کودک و چهار هزار نفر نیز زن هستند؛ همچنین بیش از ۳۶ هزار نفر مجروح شده‌اند که ۷۵ درصدشان از بین زنان و کودکان هستند.

طبق اعلام دفتر اطلاع رسانی دولت حماس در غزه، همچنان هفت هزار نفر زیر آوار ساختمان‌ها مانده‌اند که ۴۷۰۰ نفرشان از بین زنان و کودکان هستند.

دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل نیز امروز با بیان اینکه آمار دقیق آوارگان جنگ در غزه دشوار است، از آمار تقریبی ۱.۸ میلیون آواره در این منطقه خبر داد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/149586

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی