پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد. حاشیه‌های این بازی را اینجا بخوانید.

منتشر شده در 18 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر امروز (چهارشنبه) در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند.

در آستانه این دیدار همچنان سکوهای ورزشگاه خالی بود و هواداران در حال ورود به ورزشگاه بودند. این در حالی است که برای این دیدار تعداد کمی بلیت به هواداران ایران رسید و بیشتر بلیت‌ها توسط اعراب برای حمایت از قطر خریداری شده بود.

قطری‌ها در اقدامی عجیب، در کنار تمام صندلی‌های طبقه اول ورزشگاه الثمامه، حتی آن‌هایی که متعلق به هواداران ایران بودند، یک پرچم قطر قرار داده‌اند.

امیر قلعه‌نویی پیش از شروع بازی با وسواس خاصی به بازیکنان داخل زمین موقعیت مکانی دقیقشان را گوشزد کرد.

با وجود این که تصور می‌شد جو ورزشگاه در اختیار قطری‌ها باشد اما این اتفاق در ابتدای بازی رخ نداده و تماشاگران ایران هستند که به ورزشگاه غالب شده‌اند.

علیرضا جهانبخش پس از گل‌زنی سردار آزمون و بازگشت بازیکنان ایران به زمین خودی برای شروع بازی، به هم‌تیمی‌هایش تاکید کرد که تمرکزشان را حفظ کنند تا در شروع بازی غافلگیر نشوند.

مارکس لوپس که تیمش خیلی زود از ایران عقب افتاد، به بازیکنانش در کنار زمین تاکید می‌کرد که بازیکنان ایران را از جلو پرس کنند که همین برنامه در دقیقه ۱۰ ممکن بود به ثمر برسد که با هوشیاری مدافعان ایران، خطر رفع شد.

مهدی طارمی در دقیقه ۱۶ در حالی که در آستانه تک به تک شدن با دروازه‌بان قطر بود با تکل مدافع قطر سرنگون شد که داور اعتقادی به خطا نداشت. همان توپ در برگشت توسط قطری‌ها وارد دروازه ایران شد. نیمکت ایران به خاطر خطایی که روی مهدی طارمی اعلام نشده بود، اعتراض زیادی انجام دادند که نهایتا مهدی ترابی از داور کارت زرد دریافت کرد.

احسان حاج صفی در دقیقه ۲۰ برای اینکه جلوی ضد حمله قطری‌ها را بگیرد روی اکرم عفیف مرتکب خطا شد و از داور کارت زرد گرفت.

سردار آزمون در دقیقه ۲۵ در شرایطی که تلاش داشت از بازیکن قطر جدا شود و خودش را در موقعیت ضد حمله قرار دهد، به وضوح توسط مدافع قطر سرنگون شد اما داور کویتی اعتقادی به خطا نداشت؛ اتفاقی که اعتراض شدید سردار آزمون را به همراه داشت.

چنین صحنه‌ای در دقیقه ۲۷ روی امید ابراهیمی تکرار شد که اعتراض چند بازیکن ایران را به همراه داشت. به همین دلیل علیرضا جهانبخش نزد داور رفت و لحظاتی با او صحبت کرد.

بازیکنان ایران پس از گل‌زنی اکرم عفیف در دقیقه ۴۴ منتظر بودند که شاید صحنه مشکوک به خطای روی مهدی طارمی توسط VAR بازبینی شود اما این اتفاق رخ نداد.

بازیکنان ایران در وقت‌های تلف شده نیمه اول شانس این را داشتند که توسط کنعانی‌زادگان بازی را به تساوی بکشند اما توپ روی خط دروازه به مندس، مدافع قطر خورد و وارد دروازه نشد. کنعانی‌زادگان و باقی ملی‌پوشان اعتقاد داشتند که توپ به دست مندس خورده اما صحنه آهسته نشان داد که توپ در شرایط قانونی به دست مندس برخورد کرده و پنالتی رخ نداده است.

ملی‌پوشان ایران پس از پایان نیمه نخست در میان تشویق نیمکت نشینان ایران به رختکن رفتند. در این لحظه، سعید الهویی دستیار امیر قلعه‌نویی وارد زمین شد و ملی‌پوشان را به سمت رختکن فرستاد تا کسی با داور کویتی صحبت نکند.

ایران با شروع نیمه دوم دوباره به چینش اصلی‌اش در این رقابت‌ها برگشت. برای این کار، امید ابراهیمی جای خودش را به محمد محبی داد تا محبی در نقش وینگر چپ قرار بگیرد، طارمی پشت سردار آزمون بازی کند و قدوس هم در پست ۸، کنار سعید عزت‌اللهی قرار بگیرد.

محبی در بدو ورودش به زمین با محمد وعد درگیری لفظی پیدا کرد و چند مرتبه در جریان زمین کل‌کل کردند.

با ورود حسن الهیدوس به داخل زمین، هواداران قطری او را به شدت تشویق کردند.

دیوید بکام و گابریل باتیستوتا، ستارگان سال‌های نه چندان دور فوتبال انگلیس و آرژانتین در ورزشگاه الثمامه حضور دارند و دیدار ایران و قطر را از نزدیک تماشا می‌کنند.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/158618

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی