پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترامپ:

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت، خرابکاری در خطوط انتقال گاز روسیه به اروپا می‌تواند به جنگ منجر شود.

منتشر شده در 7 مهر 1401
در سرویس

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا گفت، خرابکاری در خطوط انتقال گاز روسیه به اروپا ممکن است به یک جنگ منجر شود.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، ترامپ در رسانه اجتماعی خود نوشت، در حالی که همه درباره طوفان اخیر در ایالت فلوریدا در آمریکا حرف می‌زنند، اوضاع پیرامون خطوط گاز نورد استریم یک و دو ممکن است عواقب شدیدتری داشته باشند.

رئیس جمهور سابق آمریکا نوشت: «وقتی که رئیس جمهور بودم توجه جهان را به این مسأله جلب کرده بودم که اتکا بر این خط لوله‌ها چگونه می‌تواند آلمان و کشورهای دیگر اروپا را فلج کند. آن زمان همه به من خندیدند اما اکنون دیگر نمی‌خندند!»

او با فراکنی از خسارات طوفان به ایالت فلوریدا که تحت کنترل جمهوری‌خواهان اداره می‌شود افزود: «احتمالا یک اتفاق بسیار مهم‌تر در دراز مدت، اعلام خرابکاری در خطوط گازی نورد استریم یک و دو روسیه بود. این اتفاق می‌تواند به افزایش شدید تنش یا جنگ منجر شود!»

روز گذشته (چهارشنبه) نیز «مارین لوپن» رهبر حزب دست راستی فرانسه روز چهارشنبه از سازمان‌های بین‌المللی درخواست کرد درباره «خرابکاری» در خط لوله گاز روسی نورد استریم تحقیق کند.

لوپن در مصاحبه‌ای گفت: «تحقیقاتی بین‌المللی لازم است. در حال حاضر اگر نظرم را بخواهید، این یک خرابکاری است و افرادی هستند که واقعا به دنبال بدتر کردن اوضاع و فشار آوردن برای جنگ است». (جزئیات بیشتر)

روز گذشته، دو مورد نشتی گاز از خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا به اسم «نورد استریم ۱» و یک مورد نشتی گاز از خط لوله انتقال گاز «نورد استریم ۲» حوالی آب‌های دانمارک و سوئد گزارش شد.

به گفته نخست‌وزیران سوئد و دانمارک، حادثه‌ای که رخ داده از دید آن‌ها تهدید نظامی مستقیم یا حمله علیه این دو کشور تلقی نمی‌شود.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز گذشته (سه‌شنبه) در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است خرابکاری پشت این حادثه باشد، گفت: «مشخص است که نوعی تخریب خط لوله وجود دارد، چه چیزی باعث آن شده؟ قبل از این که نتایج تحقیقات مشخص شود، نمی‌توانیم هیچ گزینه‌ای را نادیده بگیریم».

در حالی که مقام‌های روسیه از احتمال خرابکاری در خط لوله نورد استریم خبر دادند، یک سیاستمدار لهستانی از آمریکا بابت آسیب وارد شده به خط لوله انتقال گاز روسیه تشکر کرد.

وزارت خارجه روسیه نیز امروز (پنجشنبه) اعلام کرده نشت گاز از خط لوله «نورد استریم» در دریای بالتیک در منطقه‌ای رخ داده که تحت کنترل سرویس‌های اطلاعاتی آمریکاست.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33350

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی